V dubnu proběhne již 10. ročník charitativní aukce fotografií ve prospěch Nadace Leontinka, která od roku 2005 pečuje o zrakově postižené, především děti.

Svá díla Nadaci Leontinka věnovali Robert Vano, Karel Cudlín, Jiří Všetečka a dalších sedmdesát fotografů. Dražitel si společně s originální fotografií odnese domů také dobrý pocit, že pomáhá zrakově postiženým dětem v úspěšném startu do kvalitního života.

Leontinka

Kromě fotografií bude dražen také jeden z nejslavnějších kalendářů světa – Pirelli (r. 2004), na němž každoročně spolupracují světové fotografické špičky a přední celebrity a jenž patří mezi nejcennější sběratelské kousky. Ročník 2004 (číslo série 23451) nafotil mezinárodně uznávaný fotograf Nick Knight. V zářivých barvách a speciální technikou „rozpouštění“ fotografií jsou zachyceny známé osobnosti, jako je například Björk, Courtney Love, Aimee Mullins, Isabell Rosellini nebo Liv Tyler.

Nadaci Leontinka založil majitel společnosti EXX pan Jindřich Lukavský, jehož dcera Leontinka se narodila s oční vadou a už navždy zůstane na jedno oko slepá.

Nadace Leontinka již více než 11 let plní své poslání – umožnit zrakově postiženým integraci do společnosti, vzdělání a sportovních i volnočasových aktivit.

Náš dík patří především všem umělcům, kteří se rozhodli podpořit ty, kdo jsou o pohled na umělecká díla bohužel ochuzeni.

Srdečně Vás zveme na aukci, která se uskuteční 20. dubna 2017 od 19 hodin v hotelu Hilton Old Town Praha. Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení na jaře 2017 především na podporu dlouhodobých projektů, například osobní asistence a Svítání.

Více informací o aukci fotografií pro Leontinku a dalších projektech je k nalezení na oficiálních stránkách www.nadaceleontinka.cz.

Leontinka

Aukční katalog ke stažení na www.nadaceleontinka.cz/Leontinka_katalog_aukce_2017.pdf

Reklama