Školáci

To, že první školní týden mívají žáci volnější výuku, je známá věc. Učitelé chápou, že si děti musí vyměnit všechny zážitky z prázdnin a měří jejich výkony méně přísným metrem. Je to tak asi na většině škol.

Zato rodičové to na začátku školního roku svých ratolestí tak lehké nemají. Většinu čeká nakupování školních pomůcek a spousta dalšího zařizování... abyste to zvládli lépe a s jasnou hlavou, máme pro vás souhrn článků, které jsme k začátku školního roku v magazínu Žena-in vydali...

Půjde vaše dítko teprve do školky a vy nevíte, zda si připlatit za výuku angličtiny, nebo je to v jeho věku úplně zbytečné?

Dva měsíce utekly jako voda, přichází září a s ním i začátek nového školního roku. Poznat je to především v papírnictvích, která v mnoha městech praskají ve švech. Někteří proto nákupy školních potřeb odkládají až na první zářijové dny. A co vy?

Máte zvídavého předškoláka, který vás udivuje svou neutuchající touhou po vzdělání? Nejásejte předčasně. Jakmile nastoupí do školy, může se radikálně změnit. Odvrátit to můžete tím, že ho budete vzdělávat sami.

Některý žáček nastoupí první zářijový den do školy úplně poprvé, aniž by měl konkrétní představu o tom, co ho čeká a nemine, jiný student se už bude prezentovat jako světaznalý suverén, další školák se zase do školy přiloudá ve stresu a obavách, co za „ústrky“ a nepříjemnosti bude v průběhu roku opět muset snášet...

Euforie a nedočkavost. Anebo stres a napětí. Pláč a vzdor. Proč děti nerady chodí do školy? Co jim v ní nejvíc schází?

Víte, co trápí školáky a studenty začátkem školního roku nejvíc? Podle nově zveřejněných údajů je to především matematika a pravopis, co se v souvislosti se školou nejčastěji zadává do internetového vyhledávače.

Je třeba malé školáky na návrat do školy nějak připravit? Odpověď zní: Ano. Víte kdy a jak?

 

Jak to bylo loni...

Už je to tady! Nejsladší období pro školáky a studentů skončilo. Krátké dva měsíce prázdnin jsou pryč, nastává deset školních měsíců, které se nesnesitelně povlečou. Aspoň pro žáky...

První zářijový den se letos obešel bez hrozící stávky kantorů. Tisíce dětí vyrazily vítat nový školní rok. Prvňáčci si pyšně vyšlapovali vedle hrdých rodičů a my jsme byli u toho!

 

A co vy? Jak zvládáte první dny nového školního roku vašich dětí?

Reklama