Rodina jako z hypotečního televizního spotu se jednoho dne jala uskutečňovat svůj dávný sen o tom, jak neohrožený Franta k hromadě českých korun příjde.

Na své začátky vzpomíná hlava rodiny se slzou v oku, jak začínal před revolucí co by terénní finanční expert  se zaměřením na tuzexové poukázky a kapitalistické valuty všeho druhu.

Když nám všem uhodila svoboda, zvolil si k ostrému startu v nové době i novou komoditu skrytou pod písmenky LTO. Nezasvěceným by se mohlo zdát, že půjde o dostihový sport určený výhradně bílým koňům, ale protože se rouška tajemství stále nedaří poodhalit ani v zahraničí vyškoleným kriminalistům, půjdeme raději dál.

Frantík, dnes už znovu šťastně ženatý, i když na slovíčku šťastně nemusíme tolik bazírovat, si se svojí o patnáct let mladší blonďatou ženuškou Elvírkou z katalogu společně po dlouhých úvahách vytipovali haciendu v jakémsi pseudo slohu a v nedalekém, nově vznikajícím satelitu na předměstí metropole  vykolíkovali pár hektarů.

V pronajatém bytě 6+KK v centru se nedočkavě těšili, až z této těsné kobky vypadnou do trošku důstojnějšího prostředí.

Františkovy 45. narozeniny už chtěli s přáteli oslavit v novém hnízdečku.

Budoucí oslavenec v duchu snil o synovi, kterého se ani po pětiletém manželství ne a ne dočkat.

S dětmi z prvního manželství se nestýkal, Elvírku by mrzelo, že ji k vůli nim odstrkuje, zanedbává a zbytečně peníze utrácí a tím svou novou rodinu vlastně okrádá.

Ostatně, synovi Fandovi už bylo 25 let a poslední zprávy, které tatík získal, nebyly moc povzbudivé.

Po průšvihu s kradenými auty ještě před zatčením utekl do Francie a nechal se naverbovat do Cizinecké legie, a tam jeho stopa končí.

Dvacetiletá dcera Máňa se potlouká už 5 roků po světě s nějakou neznámou sektou.

Bývalá maželka je v evidenci Úřadu práce a soud stanovil pro bývalku nemalou výšku měsíčních alimentů, na které Franta vystavil trvalý příkaz k úhradě u své banky, která mu vyšla vstříc a ušila mu individuální program na míru.

Elvírka ve spravedlivém hněvu nad takovým odlivem peněz vyhrožovala svému mužíčkovi, že mu udělá tu hroznou ostudu a začne znovu pracovat v pánském masážním salonu,  kde se oba před pár lety seznámili, protože jí ta almužna, co nosí domů, prostě a jednoduše nemůže stačit.

Plakala, vzdychala, trápila se tak, že ten pouličními šarvátkami, policejními výslechy, tvrdou nesmlouvavou konkurencí a věřiteli pronásledovaný, obroušený chlapák s ocelově šedým, studeným pohledem a tvrdě vysunutou bradou doma roztával a měnil se v oddaného pokojového psíčka s dojemným, upřímným pohledem a bez odmlouvání plnil její vrtochy i kapsu.

Elvírečka byla jeho bohyně a ona si tuto roli užívala plnými doušky svých dobře vyvinutých plic a okolí. Hodně obětí jí už leželo u pěstěných nožek, ale pořád to ještě nebylo dost.

Poslední manžílkův dáreček – vícekolové výběrové řízení na místo hospodyně v pánském provedení skončilo toto pondělí.

Měsíční zkušební lhůtu bude zatím nanečisto absolvovat Ukrajinec Ilja, výška 195 cm, váha 80 kg, věk 25 let, kvalifikace samec.

Sex totiž budoucí paní domácí považuje při údržbě a správě nového hnízdečka za nepostradatelný. Při vstupních zkušebních testech Ilja uspěl, a to velmi, naskýtá se mu tudíž reálná možnost rychlého služebního postupu ...

Líbil se vám tento příběh, který napsala Čárina? Pokud ano dejte mu svůj hlas v anketě.

Více o seriálu.