Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Seboosis. Píše, že má rodiče vzdálené 1.200 kilometrů, přes to se vídají dvakrát ročně...

Umíte si představit, že byste žila v jiné zemi, než vaše rodiče? Čtenářka Seboosis to tak má...


Hezký den ženy-in,

Rodiče mám od sebe cca 1200km, takže to vídání je hodně omezené. Ale snažíme se minimálně dvakrát za rok. Samozřejmě o Vánocích a potom buď máme letní dovolenou v Čechách nebo jezdíme na jaře, když mají oba moji rodiče i já narozeniny. Podle situace, hlavně finanční a pracovní...
Od té doby, co je mezi námi taková vzdálenost si ale líp rozumíme, nevím teda jestli je to tím „nevidanim se“ nebo tím, že od ní odešel druhý manžel, každopádně se teď bavíme jako dvě kamarádky. Bavíme se normálně o všem a nemusím neustále slýchat, jak jsem neschopná. S odstupem času si ale troufám říct, že ji takto nakazil můj nevlastní otec, kterého jsem nesnášela, nesnáším a lepší už to asi nebude. Díky němu jsem poprvé „odešla“ z domova v patnácti. Šla jsem na internát, školu jsem si vybírala podle toho. A víkendy jsem trávila po zábavách a kamarádech. Abych s ním co nejmíň přišla do kontaktu. Bohužel to odnesl i vztah s mou matkou. Takže jsem se s mamkou nevídala denně už od patnácti. „Podruhé“ jsem odešla ke svému příteli ještě před ukončením školy, neboť mě ani v mých tehdy 19 letech nepřestával kontrolovat a buzerovat. Když jsem poprosila mamku zda se mohu vrátit po tom, co jsem se nechala půl roku mlátit, jeho první otázka byla. „Jak dlouho se hodláš zdržet...?“ Následoval odchod další - za prací a ten poslední - za láskou.
Mamka se změnila, ví že se mám dobře, že mi momentálně „nic“ nechybí a konečně žiju, tak jak chci já a je na ní vidět, že mě vždycky ráda vidí. Možná si to uvědomila, po tom, co od ní ta sketa odešla, že vztah mezi ženou a mužem může skončit ze dne na den, ale děti už jí nikdo nevezme. Stejně jako naše rodiče nikdo nenahradí. Můj otec sice není ukázkový, ale mám ho stokrát radši než toho nevlastního, který mě „vychoval“.
A maminka... tak ta je pro mě jediná na světě, ať už se dřív chovala jakkoli!!!! Mám tě moc ráda a už se těším, až se zase uvidíme!

Na fotce jsem já, brácha a mamka, když k nám přijeli na dovolenou.

Seboosis

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo sedmnácté hodiny se dnes dozvíte, která z přispěvatelek získala slíbený balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun.

Merci

Reklama