63da4865a35c8blobid0.jpg

„Za největší úspěch naší společnosti považuji fakt, že jsme přežili pandemickou krizi. Hodně jsme se z ní také poučili a dá se říct, že nás posílila do dalších let. V roce 2022 nás zasáhly navíc tržní turbulence kvůli válce na Ukrajině a situace nás donutila k maximální flexibilitě a samozřejmě i k utažení opasků, ale troufám si tvrdit, že i to jsme jako tým zvládli se ctí. Naše produkty vybírají do svého portfolia světové značky kavárenských sítí i distributorů a obchodních řetězců, což těší nejen mě, ale hlavně celý můj tým,“ říká Ing. Michal Freiberger, spolumajitel a ředitel společnosti Sweet Delight, která se svou velikostí řadí mezi SME podnik (Small and Medium Enterprise) s počtem zaměstnanců něco málo přes šedesát. Primárně je společnost zaměřena na B2B, tedy na dodávky podnikatelům v oboru. Ti oceňují nápadité, originální dorty a zákusky, vyrobené z prvotřídních surovin bez přítomnosti „éček“ a hluboce zamražené za pomocí nejmodernějších technologií dneška.

63da48677da56obrazek.jpg

Významnou část distribuce zahrnuje export. Sweet Delight vyváží své produkty do 25 zemí a v roce 2023 své portfolio rozšíří o další tři státy – o Jižní Koreu, Thajsko a Katar. Pro český trh je podstatné ale to, že právě letos se společnost chystá nabídnout své výrobky širšímu okruhu zákazníků, a to nejen kavárníkům a restauratérům, ale i přímo domácnostem, aktuálně již k dostání prostřednictvím online obchodů Rohlik.cz a iTesco, stejně jako v kamenných prodejnách Tesco. „Kromě toho již brzy představíme nové výrobky. K tomu většinou využíváme naší účasti na mezinárodních potravinářských veletrzích: čeká nás Gulf Food v Dubaji a ANUGA v Kolíně na Rýnem. Mezi plánovanými novinkami bude například i veganská řada. A to nejen proto, že vnímáme velmi silný trend v této oblasti, ale především chceme všem veganům i těm, kteří se jen snaží svůj jídelníček obohatit, dopřát kvalitní sladké pokušení za přijatelnou cenu a bez námahy vlastnoručního pečení,“ upřesňuje Freiberger.

63da4834e47bbobrazek.jpg

Díky dlouhodobé strategii společnosti vyrábět prémiové produkty z vysoce kvalitních surovin a díky pravidelnému držení mezinárodních certifikátů kvality BRC a IFS, dodávají své výrobky světoznámým distributorům. Vyrábějí také pod privátními značkami největších světových hráčů jako jsou například Délifrance, Panesco a jiní. Zároveň jsou certifikovaným dodavatelem globálních kavárenských řetězců Starbucks, McCafé nebo Costa Coffee.

V roce 2020 společnost otevřela nový výrobní závod. Celková investice do nových technologií a samotné stavby se do dnešního vyšplhala na zhruba 130 milionů korun.

Sweetdelight.eu
63da48b03d701obrazek.jpg