Budete potřebovat:

  • 300 g Jihočeského cottage od Madety (2 balení)
  • 2 vejce
  • špaldová mouka, podle potřeby (záleží na vlhkosti Cottage)
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 2 - 4 lžíce medu (podle chuti)
  • kokosový tuk na smažení

Prášek do pečiva promíchejte se čtyřmi lžícemi mouky. Jihočeský cottage od Madety v míse rozmačkejte vidličkou. Přidejte vejce, mouku s práškem do pečiva, med. Promíchejte. Podle potřeby přidejte mouku. Těsto by nemělo moc lepit.

Z hustého těsta tvarujte lívance. Smažte na středně horké pánvi s trochou tuku, 2 až 3 minuty z každé strany, dozlatova. Lívance podáváme s ovocem a Lipánkem nebo s Jihočeským tvarohem s jogurtem a vanilkou.

Náš tip: Lipánek žervé z tvarohu a smetany 80 g

Lipánek žervé je lehký, čerstvý sýr vyrobený z poctivého tvarohu a smetany. Má tvarohovou, lehce roztíratelnou konzistenci a lahodnou smetanovou chuť, proto si ho mají v oblibě děti i rodiče. Nejlépe chutná namazaný na čerstvém pečivu. Splňuje požadavky bezlepkové diety.

Více informací naleznete zde.

Jihočeský cottage natur 5% 150 g

Vždy čerstvý, jemný a lehký. Sýrová zrnka obalená v lahodné smetaně poskytují milovníkům svěžích sýrů to pravé potěšení. Pro nízký obsah tuku a díky vysokému obsahu snadno stravitelných bílkovin je ideálním výrobkem racionální výživy. Cottage je oblíbeným jídlem lidí držících dietu a kulturistů. Je možné jej konzumovat samostatně, nejlépe s celozrnným pečivem, případně ochucený bylinkami, paprikou či křenem. Hodí se i jako základ pro pomazánky, na posypání těstovin či brambor nebo jako přísada do zeleninových salátů. Splňuje požadavky bezlepkové diety. Složení: mléko, 20 % smetany, mlékařská kultura, jedlá sůl. Alergeny: mléko a výrobky z něj.

Více informací naleznete zde.

Tvaroh s jogurtem si můžete vychutnat v mnoha variantách. Zakoupit můžete příchuť jahoda, broskev, 60% čokoláda, stracciatela či vanilka. Ať už máte tedy rádi ovocné příchutě či ujíždíte na čokoládě, trefí se vám do chutě.

Reklama