Spolu s ostatními čtenářkami měla Klára a Věra možnost pračky FreshCare+  měsíc doma testovat. Jaké jsou jejich zkušenosti?

 
Věra Forejtová

Děkuji za možnost otestovat pračku Whirlpool FreshCare+  FWD91496WS EU – 9 kg prádla. Doma mám pračku na 6 kg a musím říci, že velká pračka mě nadchla. Jsme větší rodina, a tak peru opravdu hodně cca 8 praček týdně. Díky testované pračce mi několik praček v týdnu ubylo, což byla veliká výhoda. Také jsem díky velikosti mohla jemně vyprat péřové přikrývky (do mé menší se bohužel nevejdou, pokud je tam přesto dám, peřiny se pořádně nevyperou a nevymáchají). Oblíbila jsem si také množství programů na různé druhy prádla. Jediné, co bych pračce vytkla je malé množství voleného počtu otáček při ždímání u určitých programů. Ale možná je to tím, že jsem si u své staré pračky oblíbila jeden program, který měl nastaven vysoký počet otáček pro ždímání a ten jsem používala nejčastěji. Také znáte tyto stereotypy?

Bohužel mám malou koupelnu, takže zapojení této velké pračky byla trochu oříšek, ale povedlo se.  Pro početnější rodiny je to obrovská úspora času, vody i energie. Jsem s ní velmi spokojená. Při testování mne napadla myšlenka umístění pračky jinam, než do malé koupelny. Možná to v příštím roce zrealizujeme, protože praní v moderní a velké pračce je velmi příjemný luxus, který si nyní nemůžu dopřát. Takže moje testování bylo i inspirací pro tuto změnu.
 
Klára Křížová

Moje stávající pračka je také Whirlpool, ale již sedm let stará. Pere stále dobře, tak jsem byla zvědavá, v čem bude nová, testovaná pračka lepší. Pro testování jsem si tedy vybrala model s největším objemem bubnu, kam se vejde 9 kg prádla. Jakmile přivezli novou pračku, hned jsem viděla ten rozdíl, krásná, moderní pračka, super design, vedle mé Popelky. Peru skoro každý den, nejčastěji klasické prádlo – džíny, trička, mikiny. Pak peru hodně sportovního prádla, funkční lehké materiály. Speciálně zvlášť peru košile, bílé prádlo, ručníky a ložní prádlo. Za měsíc, kdy jsem měla pračku doma jsem vše velmi pečlivě testovala – programy, které pračka nabízí a funkci FreshCare+, protože se mi ne vždy podaří vyndat prádlo z pračky, jakmile dopere. Díky této funkci prádlo v pračce nezatuchne, povedlo se mi to myslím nechat v bubnu 4 hodiny. Prádlo bylo opravdu čerstvé, nadýchané. Jinak ovládání pračky je velmi intuitivní a snadný, v českém jazyce. Občas jsem využila funkci zkráceného programu nebo nastavení vyšší otáček pro ždímání. Nejčastěji jsem volila program MIX, protože peru většinou směs triček, ponožek, lehkých kalhot a mikin. Pračka obstála na jedničku, jsem spokojená. Až mi bylo líto, když se se mnou rozloučila a putovala k jiné testerce, tak rychle jsem si na ni zvykla. Teď peru zase ve své starší pračce a trochu se mi stýská po té nové, moderní, co umí jiné věci.

Funkce FreshCare+

Zvolíte-li funkci FreshCare+, napustí pračka po skončení pracího cyklu malé množství vody a ohřívá ji. Vzniká blahodárná pára, která spolu s šetrnými oboustrannými pohyby bubnu vyprané prádlo provzdušňuje, a tím ho osvěžuje. Funkci FreshCare+ můžete vybrat pouhým stisknutím tlačítka před začátkem praní nebo v jeho průběhu a zároveň ji lze kdykoliv zrušit. Můžete se tak věnovat činnostem, které vás baví, a nemusíte být u pračky v ten okamžik, kdy dopere.

Více na www.freshcare.czwww.whirlpool.cz 

Whirlpool FWD91496WS EU, technologie 6. smysl a funkce FreshCare+ pro provzdušňování vypraného prádla až 6 hodin po doprání, 14 programů, A+++, tichý invertorový motor, kapacita 9 kg, LCD displej zobrazující průběh i zbytkový čas praní. Whirlpool, cena 10 990 Kč.

Reklama