„Jak si kdo ustele, tak si lehne,“ říkala teta Kateřina v Saturninovi. „Otužilé tělo se lépe brání nemocem,“ říkaly naše babičky. „Vitaminy jsou nejlepší prevencí před podzimními virózami a chřipkou,“ říkají lékaři.
Taky vám je protivná představa, že na vás zase v nejbližších dnech, nejpozději týdnech „sedne bacil“ a vy bude (jako loni a předloni..) opuchlá, kašlající a smrkající bytost, která se plouží jako stín, potí se v posteli, pije horký čaj, nadává na ty nezodpovědné jedince, kteří přenášejí infekci mezi slušné lidi, a děsí se toho, co se za dobu nepřítomnosti navrší v práci? Tak s tím pojďte něco udělat. Hned. Říká se, že nejlepší obrana je útok. Takže povolejte do zbroje vojáky, kteří vaši tělesnou schránku ubrání před nepřítelem, tomto případě virovou infekcí.
Kromě již zmíněného otužování a obecně zdravějšího životního stylu potřebuje naše tělo k tomu, aby bylo tělo silné a lépe odolávalo atakům v podobě nákazy, dostatečný přísun vitaminů a minerálních látek. „Ale vždyť já si občas sním nějaké to jablko nebo pomeranč,“ můžete říct. Jenže předpokladem opravdu dobré prevence je skutečně plošné zásobení VŠEMI potřebnými vitaminy, a tu vám nárazovitá konzumace ovoce nezaručí. Samozřejmě je strava bohatá na čerstvé ovoce a zeleninu pro lidský organismus rovněž velmi důležitá, protože kromě vitaminů a minerálů dodává tělu také vlákniny, tekutiny aj.
Pokud však chcete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli, určitě sáhněte po nějakém komplexním vitaminovém preparátu, jako je například multivitamin s minerály CALIBRUM. Složení tohoto kalibrovaného přípravku a jeho denní dávky jsou doporučeny lékaři jako optimální a vyvážené. Kromě toho, že vás Calibrum chrání před infekcí, pomáhá také proti únavě a nedostatku vnitřní rovnováhy. Calibrum obsahuje ve vyváženém poměru 13 vitaminů (+ biotin) a 14 minerálů. Z vitaminů jsou to C, E, PP, B1, B2, B6, B12, A, K1, D3, kyselina listová a pantothenová, beta-karoten a biotin. Z minerálů jsou v něm zastoupeny vápník, fosfor, hořčík, draslík, chlór, železo, zinek, mangan, měď, jód, selén, molybden, chróm a křemík.