Výsledky průzkumu, kterého se zúčastnili rodiče a děti i u nás, ukazují, že zatímco dívky jsou připraveny na svět, společnost na ně tak docela připravená není a podpora jejich růstu prostřednictvím hry rozhodně není samozřejmá. Například hra s kostkami LEGO je stále považována za důležitější pro chlapce než pro dívky.

Až 59 % rodičů uvádí, že podporují své syny ve stavění z kostek LEGO, zatímco své dcery v této aktivitě podporuje jen 48 % rodičů. Společnost LEGO Group věří v hodnotu učení hrou a v to, že rozvoj dovedností 21. století prostřednictvím hry s kostkami LEGO je stejně důležitý pro všechny děti.

Pro 4 holčičky proto máme stavebnice, které jim pomohou rozvíjet se prostřednictvím hry. Těšit se mohou na všechny tři tyto stavebnice:

LEGO DOTS Kreativní designérský box

LEGO Harry Potter Setkání s Chloupkem 

LEGO Minecraft Tržiště

 

Napište nám, v čem by stavění s kostkami LEGO mohlo podpořit vaši dceru. S nastartováním kreativity? Nebo další objevování světa po boku oblíbených hrdinů? Umí se vaše dcera vžít do různých hrdinů, a to nejen ženských? Nevadí jí střídat tyto role? Vyhraje si vaše dcera i se stavebnicemi LEGO, které jsou spíše pro kluky?

Budeme rádi, když nám o tom napíšete díky testování.

Co společnost LEGO Group dál zjistila v průzkumu? Jak můžete dceři pomoci s bouráním předsudků? Čtěte zde: ŽENA-IN - Dívky už nesvazují genderové stereotypy, chlapci a rodiče jsou na tom hůř, ukázal průzkum společnosti LEGO Group)

Pokud se s námi chcete zapojit do tohoto kreativního testování, vyplňte nám krátkou anketu. Děkujeme za vaše odpovědi.