Dva příběhy za všechny

Stres mi zničil zdraví
Chtěla bych se s vámi podělit o něco, co mě trápí. Asi před 5 lety se u mě objevily první zdravotní problémy – bolestivé křeče v břiše a časté průjmy. Bylo to potom, co mi vážně onemocněla moje sestra. Byla rozvedená, tak jsem převzala roli hlavního ošetřovatele a psychické opory. Myslela jsem si, že jsem silná a zvládnu to. Ale vidět ji, jak se mi mění před očima, to bylo opravdu hrozné. Nejprve jsem měla problémy jen občas, ale frekvence křečí v břiše a průjmů se stále zvyšovala. Nakonec jsem chodila spát se strachem, jak mi ráno bude, radši jsem moc nejedla a byla jsem strašně unavená. Naštěstí jsem se nakonec dostala přes kamarádku ke gastroenterologovi, který neříkal jen „to máte ze stresu“, ale určil mi diagnózu (syndrom dráždivého tračníku – tenkrát jsem o tom slyšela poprvé) a začal mě léčit. Pokud tedy máte stejné problémy, neříkejte si, že to samo přejde a začněte to řešit.

Pocit jak při zkoušení
Normálně nedovolím, aby mi křeče a nadýmání ovlivňovaly život. Pracuji na volné noze, tak si mohu udělat program podle sebe. Vloni jsem ale musela i přes šílené nadmutí do školy na rodičovskou schůzku, kde jsem seděla na malé židli v příšerné pozici. I když jsem se snažila dělat jakoby nic, musela jsem se držet se ze všech sil a potila se jak po marathónu. Potom jsem ani nepočkala na individuální konzultace a pospíchala jsem domů. 

Poznáváte se? Pokud trpíte častými bolestmi doprovázenými nadýmáním, zácpou nebo průjmem, odpovězte na naši anketu. Pomůžete nám lépe pochopit vaše zdravotní komplikace.

Nejen, že se budete moci těšit na článek s vyhodnocením, jak na tom naše čtenářky jsou, ale také 5 z vás získá dárkovou kazetu Dermacol. Balíček obsahuje pěnu do koupele, zvláčňující sprchový gel a tekuté mýdlo z hroznových jadérek a limetky.