Většina lidí si vitamin D spojuje s problematikou osteoporózy, protože jeho příjem je potřebný pro vstřebávání vápníku – tedy na stavbu kostí. Méně už se ví o jeho významném vlivu na imunitní systém, na neuro-svalové funkce a o jeho schopnostech chránit před infekcemi a v zimních měsících i před prochladnutím a chřipkou. Zvláště důležité je to například v těhotenství nebo v období menopauzy, kdy je vhodné jeho příjem podpořit vitaminovými doplňky, a ve vyšším věku, kdy je nedostatek vitaminu D největší.

Abychom tedy efektivně vstřebávali vápník a chránili tak svoje kosti a zuby, potřebujeme dostatečný přísun vitaminu D. A aby se v těle vápník ukládal tam, kam má (do kostí a zubů), potřebujeme ještě vitamin K2. Zdá se vám to složité? Věřte, že není. Vitamin D je nejlepší čerpat ze slunečního záření a podpořit pohybem venku, a pak samozřejmě ze stravy, ze které ale vstřebáme pouze 5 - 10 % doporučené dávky.

U vitaminu K2 je to obdobné, ze stravy vstřebáme také jen něco kolem 10 %. Oba vitaminy jsou rozpustné v živočišných tucích, nejvíce jich najdeme v tvrdých sýrech, mořských rybách (hlavně vitamin D), mase, tvarohu, vaječných žloutcích atd. Mnohé klinické studie z posledních let dokazují, že většina populace trpí nedostatkem těchto vitaminů.

To je chvíle na zamyšlení, jaký vhodný potravinový doplněk zvolit. Rozhodně by měl obsahovat deklarované množství vitaminů uvedených na obalu, více informací určitě najdete na www.jsemstalekost.cz . A pro běžný život se zdá nejjednodušší zvolit rovnou kombinaci, v letních měsících například vitamin K2 + D3, v zimních pak K2+D3 Premium. V těchto variantách jsou vitaminy K2 a D3 vhodné jak pro dospělou populaci, tak pro seniory, pro lidi s potravinovými intolerancemi a také s cukrovkou. Jedna tobolka denně vám zabezpečí příjem doporučené denní dávky a ochrání tak před spoustou potíží a nepříjemných situací.

Děkujeme za vaše odpovědi. Tři z vás odměníme vitaminovým balíčkem doplňků stravy Biomin!

Využijte skvělé šance a zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Biomin. Soutěž probíhá ZDE

A to není vše!

Odpovězte na všechny otázky a získejte ETA Helen 2780 90000!

Hlídáte si jídelníček a v letním období dáváte přednost lehkým salátům dochucené různými semínky či octy, které jsou prospěšné zdraví? Získejte osobní moderní váhu, která umí zanalyzovat nejen tělesný tuk a množství vody v těle, ale také svalovinu, váhu kostí či jiné další hodnoty.

Pakliže se bojíte mít doma jakoukoliv váhu, aby se vám neprotočily panenky, vězte, že s novou váhou se vám to nestane. Pokud se na ní budete pravidelně vážit, nemůže se stát, že vaše váha naroste do nepříjemných rozměrů. Bílá elegantní osobní váha ETA Helen 2780 90000 bude pro vás tím pravým pomocníkem na hlídání vaší tělesné váhy.