Cestování

Klášter Brou je symbolem věčné lásky

Klášter Brou je symbolem věčné lásky

Malé městečko Bourge-en-Bresse se nachází v rovinaté oblasti francouzského regionu Rhone-Alpes nedaleko Lyonu. Protože neleží na žádné významné trase, asi bychom ho nejspíše minuli. Přesto je zde něco, co toto místo právem řadí mezi nejnavštěvovanější místa v celé Francii. Klášter Brou, místo posledního odpočinku Markéty Rakouské, dcery císaře Maxmiliána I., a jejího chotě, byl dokonce v roce 2014 v anketě v rámci Dnů evropského dědictví zvolen nejoblíbenější francouzskou památkou.

03.03.2017 - Zahraničí - Jana a Jiří Ládyovi
Cestovatelské klenoty v Indickém oceánu. Vyrazte ještě dnes!

Cestovatelské klenoty v Indickém oceánu. Vyrazte ještě dnes!

Prázdniny v exotice jsou poslední dobou čím dál více v oblibě. Pokud právě nyní o dovolené přemýšlíte a tápete, jaká destinace je ta pravá, máme pro vás skvělé tipy. Vyrazte prozkoumat krásy ostrovů v Indickém oceánu.

28.02.2017 - Zahraničí - Komerční článek
Benátky – co byste měli vidět... a také vědět

Benátky – co byste měli vidět... a také vědět

Serenissima Repubblica di Venezia – Nejjasnější republika benátská… Tak vznešeně se nazývalo město, které zažívalo největší slávu v 15. a 16. století díky kontrole nad obchodem mezi Evropou a Orientem. Moc byla v rukou bohatého měšťanstva a aristokracie, kterou zastřešoval doživotně volený dóže. Existenci svobodné republiky šmahem ukončil Napoleon – daroval ji rakouským Habsburkům! Benátčané byli milovníky i mecenáši umění. Co nám po nich zůstalo? Pojďme se podívat…

24.02.2017 - Zahraničí - Jana a Jiří Ládyovi
Lanovka pro náročné

Lanovka pro náročné

V italském lyžařském středisku – Kronplatz přišli letos s novým nápadem, a to podpořit domácí firmu. Tradiční manufakturu na výrobu speciální vlněné látky -  loden, fabriku Moesmmer ve městě Brunneck, pod lyžařským střediskem Kronplatz. Ta se v Brunnecku postarala o krásné čalounění, potahy i závěsy, které VIP gondola má.

23.02.2017 - Tipy - Komerční článek
Sbalte si kompas i baterku a zažijte večerní dobrodružné putování ve Žďáru nad Sázavou

Sbalte si kompas i baterku a zažijte večerní dobrodružné putování ve Žďáru nad Sázavou

Přenést se o 300 let zpět a potkat mnicha, šlechtice nebo kupce můžete na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Při dobrodružném putování se bude používat baterka, kompas i mapa. Večerní zážitkové prohlídky aneb Cesta za světlem seznámí celou rodinu formou hry s historií zámku, který býval klášterem, a to v pátek 24. a sobotu 25. února (16 – 21 h).

23.02.2017 - Doma - Komerční článek

Využijte nadcházejících svátků jara a volných květnových dnů a načerpejte v Hévízu novou energii…

Stejně jako příroda i lidé se s příchodem jara probouzejí ze „zimního spánku“ a potřebují svým tělům i duším dodat novou energii.

21.02.2017 - Tipy - Komerční článek
Tulipán - Jarní pozdrav z Holandska

Tulipán - Jarní pozdrav z Holandska

Jaro na stonku, to je tulipán hrající všemi barvami. Kytice tulipánů dokáže domů nebo třeba na pracovní stůl přinést voňavou jarní atmosféru. V obchodech Albert najdete až do května tulipány, které holandští zahradníci ručně zasadili, nechali vyrůst a pak ručně také sklidili.

20.02.2017 - Tipy - Komerční článek
Vydejte se do města památek, karnevalu a veselí

Vydejte se do města památek, karnevalu a veselí

Venezia, Venice, Venedig, Venecio, Venetië, Venecija, Wenecja, Velence ....  a Benátky. Kde se vzal ten název? Kde se vzalo to nutkání pojmenovat  toto město úplně jinak než většina národů v Evropě?

17.02.2017 - Zahraničí - Jana a Jiří Ládyovi
Kolín nad Rýnem v únoru ožije bláznivým karnevalem

Kolín nad Rýnem v únoru ožije bláznivým karnevalem

Únor se v Německu tradičně nese ve znamení karnevalu, který sami Němci často nazývají jako „Páté roční období“. Na ten největší se vyplatí vyrazit do Kolína nad Rýnem, kde se celý týden městem prochází slavící lidé v nejrůznějších maskách a karnevalová atmosféra by se tu dala krájet.

17.02.2017 - Zahraničí - Komerční článek
Nejkrásnější místa světa: Národní park Lençóis Maranhenses v Brazílii

Nejkrásnější místa světa: Národní park Lençóis Maranhenses v Brazílii

Protože mám ráda cestování a zajímají mne nevšední místa, sleduji na Facebooku stránku „Nejkrásnější místa světa“. Kromě takových tipů jako jsou Maledivy, Mauricius, či Alpy, Nepál, Aljaška, se ke mně díky této stránce dostane zajímavý tip, který mi vyrazí dech. Minulý týden to byla fotka z Národního parku Lençóis Maranhenses.

16.02.2017 - Zahraničí - Klára Křížová

Novější články:

Starší články:

15.02.2017

14.02.2017

13.02.2017

10.02.2017

09.02.2017

08.02.2017

Stránkování

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme