Před čtrnácti dny jsme si povídaly s Petrou Šestákovou, stylistkou a vizážistkou spolupracující kromě jiného i se společností Oriflame. Minulý rozhovor (můžete si přečíst ZDE) byl o líčení, proto se dnes zaměříme na módu, které Petra opravdu rozumí. Petra prozradí, jaké jsou nejaktuálnější trendy, co naopak nenosit, v čem vyrazit na vánoční a mnohem více.

sdPetro, máme tady stále podzimní sezónu, řekněte nám jako stylistka, jaké jsou momentálně ty nejaktuálnější trendy?
S trendy v módě je to podobně jako s trendy v líčení. Opakuje se to stále dokola. Pro velkovýrobce, návrháře, kteří udávají styl ulice, se inspirativní trendy tvoří až dva roky dopředu! Jen si to představte, takhle dopředu naplánovat prodeje, vybrat střihy, vzory látek, je to obrovsky složité. My konzumenti už vybíráme jen z toho, co nám nabídnou právě módní řetězce a spíš volíme podle svého vkusu. Hlavním trendovým proudem se valí kombinace černé s bílou či s černou. Jde hlavně o prolínání černé matné a černé lesklé látky. Ve střizích se projevuje jednoduchost. Svetry bez zapínání, kabáty s velkými klopami. Frčí kalhoty se širokými nohavicemi a 7/8 délce. Různé chlupaté vesty a přehozy, které můžete vtipně používat i přes kabát. Vzory se drží vlivu 70. let.

Čemu by se naopak vyvarovat? Když se rozhlédnete kolem sebe a vidíte, co si občas některé ženy berou na sebe…
V tomhle období vídám nevhodnou výšku kozaček. Když má žena 156 cm a obuje tzv. „šermířské“ kozačky nad kolena, tak vypadá jako kocour v botách a opticky svou postavu zmenší na 130 cm, což není nic pěkného.

Osobně docela často potkávám ženy, které nosí barevné punčochy, co vy říkáte na tento styl? Jsou více v kurzu již zmiňované barevné punčochy, nebo vzorované?
Čistě barevné mi nevadí, když to sladí s oblečením, je to aspoň originální. Na punčocháčích mě osobně velmi baví krajkový vzor. Je ženský a sexy.

Já třeba osobně nemám ráda, když vidím ženu, co má elegantní oblečení a k tomu na zádech batoh, nebo kombinaci péřového kabátu a podpatků, co vy na to jako odbornice říkáte?
S tím souhlasím, když elegantní oblečení tak i elegantní batůžek z kůže v městském pohledném stylu. To je mimo jiné také jeden z trendů v doplňcích. Podpatky patří rozhodně k flaušovému kabátu, k péřovce zase sportovní teplé botky.

sd

Nyní jsou v módě různé klobouky, budou se nosit i v zimě? Hodí se k péřovým bundám?
K péřové bundě bych volila spíš kulicha a klobouk ke kabátu či bundě.

Když už jsme zmínily péřovky, budou více trendy kabáty nebo spíše bundičky?
Tady je to o komfortu každého z nás. Obojí je možné. Bundičky do pasu bych oblékla k sukním a kalhotám a kabát k šatům. Hodně žen je zimomřivých a mají potřebu se v zimě vyhýbat krátkým bundám, aby jim netáhlo na záda.

Čas vánočních večírků je tu, a některé z nás si jistě lámou hlavu s tím, co na sebe. Co byste nám tedy poradila? Šaty, nebo kalhoty?
Já jsem propagátorka šatů. Tedy pro mě je to jasná volba. :-)

Jaký outfit se podle vás na firemní vánoční večírek naopak vůbec nehodí?
To záleží, v jakém se nese duchu. Dnes už firmy vydávají na pozvánkách i dresscody, tak je rozhodování jasné. Naopak nerespektování dresscodu jen z pohodlnosti, považuji za neúctu vůči zaměstnavateli.

Na závěr, máte nějaké rady pro ženy, jak si správně vybrat šaty? Co jsou ty nejdůležitější kritéria?
To je snadné! Zvýraznit přednosti a potlačit nedostatky. To vždy funguje.

sd
Www.petrasestakova.cz

Čtěte také:

Reklama