n

V neděli oficiálně skončila dostihová sezona, ale rekreační jezdci si to právě teď nejvíc užívají. Proč je právě podzim tím nejlepším časem na vyjížďky na koních? Nejen kvůli krásné přírodě.

Podzim je nejkrásnějším časem pro procházky přírodou. V tom mi dáte jistě za pravdu. A když tu krásu kolem sebe můžete pozorovat ze sedla koně, užijete si ještě mnohem víc. Těm, kdo to někdy zažil, nemusím nic vysvětlovat, těm ostatním se to pokusím zprostředkovat. Vyhoupněte se do sedla alespoň virtuálně. A jedeme.

v

Proč není lepšího období pro vyjížďku na koni než podzim?

  • Všude kolem je krásná příroda, a to nemusí být zrovna slunečno. Jízda za mírného deště má také něco do sebe.
  • Vzduch je provoněný zoranou půdou, tlejícím listím a naposledy posekanou trávou. Z výšky ji vnímáte ještě intenzivněji.
  • Není horko, ale ani zima, což je pro váš komfort ideální. Jste oblečeni tak, že se cítíte pohodlně a přitom jste chráněni proti poškrábání větvemi, když se prodíráte lesem.
  • Terén je tak akorát. To znamená, že není ani příliš tvrdý jako za horkého léta, nebo v mrazech, ale ani rozmáčený jako na jaře. Takže ideální po vaše bezpečí.
  • Neobtěžuje hmyz. Vás ani koně, což je k nezaplacení. Kdo někdy zažil „tanec“ na koni, jehož pronásledují ovádi, ví, že to opravdu není nic příjemného.
  • Koně jsou po celoročním ježdění spokojení, vyrovnaní a většinou klidní. Samozřejmě, že se výjimky najdou, ale pravidelně ježděný kůň je poslušný a v kroku ho zvládne i začátečník.

Takže pokud se vám naskytne příležitost vyjet si na koni do přírody, rozhodně neváhejte. Budete bohatší o neopakovatelný zážitek.

Foto: Gábina a facebook Love for all seasons

Čtěte také:

Reklama