Jedním z typicky vánočních artefaktů, které troufám si říci má doma každý z nás, jsou zvonky. V jakékoliv velikosti, barvě a z různého materiálu. Zvonečky prostě k Vánocům patří. Také mnoho vánočních písní v sobě nese zprávu,  o tom, že jsou nezbytnou součástí velkých svátků. Kromě toto, že jsou krásné na pohled, mají i kouzelnou moc!

V kolika pohádkách je o nich zmínka... či dokonce hrají důležitou roli celého příběhu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se o zvonečcích dočetla i v knize feng-šuej od Lillian Too. Kapitola se jmenuje Cítíte-li se slabí, vytvářejte zvuky. :-)

bell

Proti letargii a slabé energii vašeho domova prý neexistuje lepší lék než zvuk. Hlasitě hraná radostná hudba podle tohoto učení dokáže účinně zahnat nemoci a energii slabosti. Silou obdaří prostředí šťastná lehká hudba. Právě zvonky působí účinněji než třeba bubny, zvuk zvonku rezonuje mnohem déle, než jej můžeme slyšet, a harmonické kmity speciálních očistných zvonků působí s již neslyšenou rezonancí. Zvonění zvonců a zvuky hudby uvádějí tak do pohybu těžkou energii a podporují radostnější atmosféru.

Zvonky vyrobené ze sedmi kovů mají delší rezonanci než obyčejný zvonek. Pokud k očistě místnosti použijete zvonků, zanechají její energetické pole křišťálově čisté a okamžitě odstraní pocit slabosti. Pokud jste citliví vůči barevnému spektru prostoru, pocítíte také rozdíl v barevném spektru místnosti, které jste poskytli dobrodiní zvukové lázně pomocí zvonků. To proto, že cinkot zvonečků ovlivňuje vibraci barev, proniká jejich světelným spektrem a dodává sílu auře barev, obklopující všechno živé i neživé. 

bell

Lillian Too doporučuje používat menší zvonky, které vytváří lehčí, zdravější energetickou úroveň v místnosti. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, opatřete si stříbrný nebo zlatý zvoneček, aby čerpal energii z měsíce či slunce. Ještě lepší prý jsou tibetské nebo mongolské zvonce ze sedmi kovů, protože ty poskytují mnohonásobný prospěch odrážející atributy sedmi planet. Vytvářejí tak auru síly a dobrého zdraví. Také mosazné zvonce vydávají obdivuhodný zvuk, který vyniká zejména, přidá-li se k mosazi trochu zlata. Když zvoníte ve svém obytném prostoru zvonky, zjistíte, že jejich zvuk je při každém dalším zvonění jasnější. Obejděte třikrát každou místnost ve směru hodinových ručiček a uvidíte, jak vám to pozvedne ducha. Zakrátko ucítíte příliv energie.  

bell

Moc jsem toužila napsat psaní, které by mělo nějakou souvislost s netradičními vánočními dárky. Do ruky mi padla, a určitě ne náhodou, má oblíbená kniha starého čínského učení feng-šuej, ale žádná z jejích kapitol mě ne a ne oslovit. Až se mi stránky otevřely na tomto místě. :-) Jako by se mi rozsvítilo před očima - zvonečky!!! Jasně!!! Vždyť v této době jsou přece všude. :-) 

Stříbrný zvoneček, to by byl krásný dárek. Zvoneček štěstí, který zahání tmu kolem nás i v nás...

Reklama