.

Zvonečky jsou již z dob staré Číny především pro štěstí!  

Magie

Zvonečky jsou již z dob staré Číny především pro štěstí!  

Jedním z typicky vánočních artefaktů, které troufám si říci má doma každý z nás, jsou zvonky. V jakékoliv velikosti, barvě a z různého materiálu. Zvonečky prostě k Vánocům patří. Také mnoho vánočních písní v sobě nese zprávu,  o tom, že jsou nezbytnou součástí velkých svátků. Kromě toto, že jsou krásné na pohled, mají i kouzelnou moc!

V kolika pohádkách je o nich zmínka... či dokonce hrají důležitou roli celého příběhu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se o zvonečcích dočetla i v knize feng-šuej od Lillian Too. Kapitola se jmenuje Cítíte-li se slabí, vytvářejte zvuky. :-)

bell

Proti letargii a slabé energii vašeho domova prý neexistuje lepší lék než zvuk. Hlasitě hraná radostná hudba podle tohoto učení dokáže účinně zahnat nemoci a energii slabosti. Silou obdaří prostředí šťastná lehká hudba. Právě zvonky působí účinněji než třeba bubny, zvuk zvonku rezonuje mnohem déle, než jej můžeme slyšet, a harmonické kmity speciálních očistných zvonků působí s již neslyšenou rezonancí. Zvonění zvonců a zvuky hudby uvádějí tak do pohybu těžkou energii a podporují radostnější atmosféru.

Zvonky vyrobené ze sedmi kovů mají delší rezonanci než obyčejný zvonek. Pokud k očistě místnosti použijete zvonků, zanechají její energetické pole křišťálově čisté a okamžitě odstraní pocit slabosti. Pokud jste citliví vůči barevnému spektru prostoru, pocítíte také rozdíl v barevném spektru místnosti, které jste poskytli dobrodiní zvukové lázně pomocí zvonků. To proto, že cinkot zvonečků ovlivňuje vibraci barev, proniká jejich světelným spektrem a dodává sílu auře barev, obklopující všechno živé i neživé. 

bell

Lillian Too doporučuje používat menší zvonky, které vytváří lehčí, zdravější energetickou úroveň v místnosti. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, opatřete si stříbrný nebo zlatý zvoneček, aby čerpal energii z měsíce či slunce. Ještě lepší prý jsou tibetské nebo mongolské zvonce ze sedmi kovů, protože ty poskytují mnohonásobný prospěch odrážející atributy sedmi planet. Vytvářejí tak auru síly a dobrého zdraví. Také mosazné zvonce vydávají obdivuhodný zvuk, který vyniká zejména, přidá-li se k mosazi trochu zlata. Když zvoníte ve svém obytném prostoru zvonky, zjistíte, že jejich zvuk je při každém dalším zvonění jasnější. Obejděte třikrát každou místnost ve směru hodinových ručiček a uvidíte, jak vám to pozvedne ducha. Zakrátko ucítíte příliv energie.  

bell

Moc jsem toužila napsat psaní, které by mělo nějakou souvislost s netradičními vánočními dárky. Do ruky mi padla, a určitě ne náhodou, má oblíbená kniha starého čínského učení feng-šuej, ale žádná z jejích kapitol mě ne a ne oslovit. Až se mi stránky otevřely na tomto místě. :-) Jako by se mi rozsvítilo před očima - zvonečky!!! Jasně!!! Vždyť v této době jsou přece všude. :-) 

Stříbrný zvoneček, to by byl krásný dárek. Zvoneček štěstí, který zahání tmu kolem nás i v nás...

   
16.12.2014 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Léthé [*]

  Visí mi pár zvonečku tam, kde mají podle feng shuej býtSml30. A Ježíšovský zvoneček máme taky….tedy je jich vícSml9.

  Naše venkovní zvonkohra na zahrádce je malá, takže při silnějším větru cinká jemně a krásně mě uspáváSml18.

  superkarma: 0 16.12.2014, 09:46:18
 2. [7] Nikar [*]

  My si minulý rok koupili krásný bílý velký zvonek ve Varech ve Vánočním domě, je nádherný a jeho zacinkání uslyšíme opět, až přijde Ježíšek Sml16

  superkarma: 0 16.12.2014, 09:16:45
 3. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Zvonečky se mi moc líbí, mám jich taky pár doma. Jeden je ten ježíškovský, kterým vždycky zvoní Ježíšek, má nejkrásnější hlas.

  superkarma: 0 16.12.2014, 09:05:15
 4. avatar
  [5] luneta [*]

  gerda — #1taky máme zvoneček jen kvůli Vánocům

  superkarma: 0 16.12.2014, 08:51:59
 5. avatar
  [4] Milala [*]

  Zvonky miluju,skoro z každého výletu si nějaký přivezu.Ale taky jich hodně rozdámSml30

  superkarma: 0 16.12.2014, 08:13:01
 6. [3] janavys [*]

  Také mám doma zvoneček pro štěstí Sml67

  superkarma: 0 16.12.2014, 07:40:56
 7. [2] Breberka456 [*]

  Zvonečky jsou krásné, máme jich teď doma.....spóustu

  především barevných Sml58

  superkarma: 0 16.12.2014, 07:30:50
 8. avatar
  [1] gerda [*]

  A já zas mám ráda tichoSml80 Zvonečky mám taky ráda, ale stačí jednou zacinkat, že přiletěl Ježíšek - tak asi. S myšlenkou zavěsit zvonkohru z bambusu na lodžii jsem doma narazila. Je pravda, že nejkrásněji mi je, když partaj nad náma ukončí klavírní cvičeníSml57

  1. na komentář reaguje luneta — #5
  superkarma: 1 16.12.2014, 05:49:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme