Bulvár

Zvládnu rozebrat motor


Já a auto?
To je na dlouhé povídání. Řidičák jsem si, asi jako většina, dělala na škole. Potom jsem cca 2 roky neřídila, brácha totiž prohlásil, že to neumím a že bych mu ho rozbila.
Jenže drahý bráška musel na vojnu, nejdřív měl totiž odklad, ale pak si ho povolali ke službě vlasti. Svoje auto půjčil přítelkyni a já byla zas namydlená.
Přišel tedy jednoznačný závěr: vlastní auto. Díky mým omezených finančním možnost jsem si pořídila bílou Škodu 120.
A začala jsem vyrážet: tu s kamarádkou na zábavu, s mamkou za příbuznými a tak podobně. A pak jsme se vypravili za bráchou do Jihlavy.
Od nás je to cca 140 kilometrů. Byla to docela fuška, tam jsem jela asi 3 hodiny, zpátky ještě o chvíli dýl, ale byla jsem na sebe pyšná, že jsem si dokázala poradit.
A zase jsme s kamarádkou vesele objížděly zábavy, až jsem si na jedné z nich našla přítele. Je mým přítelem dodnes. Největší fór byl, když jsme si nějak povídali o autech, že moje SPZ je datum jeho narození. Od té doby věřím, že jsme si souzeni.

Je to už téměř tři roky, za tu dobu jsem vyměnila svůj vůz, bílou Škodu 120 za červenou a vesele jezdím dál. Případné defekty řeším s přítelem. Je totiž automechanik, a tak mu pomáhám při opravách mého plechového miláčka. Dřív jsem neuměla ani natankovat, dnes zvládnu rozebrat motor.
Bohužel jsem ukázala, že si dovedu poradit, takže když řeknu, že mi nesvítí žárovka, tak mi ten můj odpoví, abych si ji vyměnila. Občas je fakt na zabití.

Doufám, že o sobě můžu říct, že jsem dobrá řidička. Nezastaví mě ani déšť, ani sníh. Když jsme loni v létě jeli z noční hasičské soutěže, vraceli jsme se po dálnici. Možná byste nevěřili, ale ze Škody 120 se dá vymáčknout i 170 kilometrů za hodinu. Bylo to super!
Miluju rychlou jízdu, ale vím, kdy si to můžu dovolit a kdy ne. Když vidím, že by předjíždění nebylo bezpečné, tak si počkám na příhodnější okamžik, kdy neohrozím ani sebe, ani ostatní.

Našlo se už několik kamarádů, kteří měli tendenci mi radit. Vždycky jim odpovídám: „Vím, co dělám, tak si svý rady nech pro sebe.“ Pokud to nepomůže, tak klidně zastavím a vyzvu ho, aby si vystoupil, jestli se mu nelíbí můj styl jízdy. Nikdy nikdo nevystoupil. Naposledy, když jsem tohle udělala, mi přítel řekl, ať nedělám ostudu a jedu dál. Ten chlápek, co stál na té autobusové zastávce, kde jsem zastavila, se mohl potrhat smíchy.

Zážitků za volantem by bylo dost a dost. Ale, ťukám na dřevo, za těch deset tisíc kilometrů mě nestihla žádná dopravní nehoda.
Občas se ovšem divím, co někteří řidiči předvádějí na našich silnicích. Jízda přes dvojitou plnou čáru, jízda v obci asi tak stovkou a tak podobně. Osobně se snažím, abych svou jízdou neohrožovala a neomezovala ostatní, což si myslím, že je nejlepší, co by každý z nás měl udělat.
Nejlepší by bylo, kdyby každý jezdil ohleduplně a zodpovědně s ohledem na sebe i na ostatní účastníky.

Ovšem každý musí nejdřív začít sám u sebe.
Snad jednou budou naše silnice trošku bezpečnější, abychom se každou chvíli nemuseli dozvídat o hrůzných dopravních nehodách, které způsobil neopatrný nebo opilý řidič.
Všem přeju hodně najetých kilometrů bez nehod a bezpečné silnice.

Snad nový silniční zákon trošku pomůže k větší bezpečnosti na silnicích.

Sirka


Milá Sirko,
o bezohlednosti některých řidičů by se toho dalo napsat...
Nejhorší na tom je, že to většinou odnesou ti ohleduplní a nevinní.
   
10.03.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [19] Misorp [*]

  mám dotaz:taky miluji autíčka,ale tvrdit,že dovedu rozebrat motor nemůžu sice vím jak jdou součástky po sobě,ale fandit si nemůžu chybí mi totiž síla kterou bych ten motor jaksi rozmontovala( pokud budu mít hrubou sílu po ruce tak to taky dovedu) prosím porať jak to děláš já na to fakt potřebuju někoho kdo má sílu(blbý může být jak chce)nemisí ani vědět proč má todle nebo ono povolit prosím poraď ať si taky můžu montovat sama

  superkarma: 0 12.03.2006, 08:49:42
 2. avatar
  [18] Meander [*]

  floo: Hádej proč? Protože chlapi se prsí, že jenom oni umí dobře řžídit a ženskou k volantu nepustí. A když už, tak je jasné, že ona jede jako debil, protože nemá praxi

  superkarma: 0 11.03.2006, 12:11:40
 3. avatar
  [17] Meander [*]

  Kelly: To byl asi volný pád

  superkarma: 0 11.03.2006, 12:09:47
 4. avatar
  [16] Kelly [*]

  ... 170 km ve Škodě 120??? Proboha, chyťte ho, než někoho zabije ...

  superkarma: 0 10.03.2006, 13:18:02
 5. avatar
  [15] floo [*]

  J.aku.b: jo to i já, teď asi přiliju olej do ohně, ale musím souhlasit i se všeobecným názorem, že chlapi jsou jako řidiči prostě lepší, je to pravda.

  superkarma: 0 10.03.2006, 13:17:05
 6. avatar
  [13] floo [*]

  už se perou, už se perou

  superkarma: 0 10.03.2006, 12:43:56
 7. avatar
  [9] voldriska [*]

  Sirka: A jáký je to první nejrozšířenější?

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:43:33
 8. [6] karkule [*]

  vypadlo mi tam za závorkou: ....je pěkná blbost.

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:04:48
 9. [5] karkule [*]

  Souhlasím s Listerem, jezdit 170 km/h ve Škodě 120 /i když má karburátor ne ze "závodní Š 100R" , ale spíš z běžného kupátka Š 110 R /. Tyhle staré škodovky, byť vyvařené, už jsou tak zrezlé, že v případě nárazu i v malé rychlosti se doslova rozpadne. A dobrý řidič není ten, co jezdí 200, to by uměla i cvičená opice, ale ten, co dokáže jezdit takovou rychlostí, při které je schopný reagovat na nenadálou situaci.

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:03:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme