Přes 8 000 psů a koček žije v útulcích pro opuštěná zvířata. Je to o 30 % více než před pěti lety. Útulků je v ČR téměř 300. Jednou z jejich největších výdajových položek je krmivo. Modrý puntík veterinární kliniky Vethope chce pro ně shromáždit přes 1000 kg granulí a konzerv. Sbírka probíhá od 4. 10. do 4. 11. 2016 v devíti místech ČR.

pes

V České republice roste počet domácích zvířat, která končí ve zvířecích útulcích. Útulků je jen v databázi Státní veterinární správy evidováno 163, ale ve skutečnosti jich pravděpodobně bude téměř 300 po celé ČR.

Podle Nadace na ochranu zvířat žije v útulcích pro opuštěná zvířata v ČR dokonce okolo 8 000 psů a koček. Je to o 30 % více než před pěti lety.  Počet zvířat v útulcích tedy evidentně narůstá.

Některé zvířecí útulky jsou částečně financovány z příspěvků obcí nebo z městského rozpočtu, ale pro velkou část z nich jsou hlavním zdrojem příjmů především soukromé dary. Na druhou stranu významnou výdajovou položkou útulků je veterinární péče, krmivo a doplňky stravy pro opuštěná zvířata. 

Sbírka probíhá od 4. 10. do 4. 11. 2016. Příspěvky do sbírky je možné přinést do 9 sběrných míst po celé České republice:

  • Praha: Veterinární klinika Vethope, Rozvodova 350/16, Praha 4
  • Bzenec: Liga na ochranu zvířat – útulek Bzenec, Kasárna 500/1, Bzenec
  • České Budějovice:Centrum pro ochranu zvířat, Na zlaté stoce 3, České Budějovice
  • Dvůr Králové nad Labem:Psí útulek Dvůr Králové nad Labem, ul. 17. listopadu 3129, Dvůr Králové nad Labem
  • Liberec:Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – Archa, Ostašovská 570, Liberec
  • Olomouc:Liga na ochranu zvířat - útulek Olomouc, Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
  • Ostrava:Psí útulek Ostrava, Provozní 4a, Ostrava – Třebovice
  • Tachov: Útulek u Šmudliny Tachov, Dlouhý Újezd 117, Tachov
  • Žďár nad Sázavou:Psí útulek Žďár nad Sázavou, Jihlavská 2283/28, Žďár nad Sázavou

„Sbírku Modrý puntík organizujeme u příležitosti Světového dne zvířat,“ říká MVDr. Marek Galbinec, hlavní lékař veterinární kliniky Vethope, a dodává: „Z loňského ročníku sbírky již víme, že výdaje na krmivo jsou pro zvířecí útulky významnou položkou v rozpočtu. Proto jim chceme touto sbírkou pomoci při jejich každodenní práci pro opuštěná a týraná zvířata“.

V loňském roce Vethope shromáždila 402 kg krmiva, které rozdělila do čtyř zařízení pro opuštěná zvířata v rámci středních Čech. „Letos se do organizace a komunikace sbírky zapojili významní partneři, díky kterým jistě získáme více dárců a překonáme hranici 1000 kg shromážděného krmiva. To pak rozdělíme do zvířecích útulků v rámci celé České republiky“ doplňuje Marek Galbinec.

Odborným garantem sbírky Modrý puntík je Nadace na ochranu zvířat, která pomohla vybrat zvířecí útulky splňující požadavky na kvalitní péči a pohodu zvířat v těchto zařízeních. „Sbírka Modrý puntík nás v nadaci velmi zaujala, jelikož víme jak potřebná je pomoc útulkům. Již řadu let útulky podporujeme finančně i materiálně a vždy vítáme další projekty pomáhající zvířatům v útulcích. Vhodné krmivo a kvalitní veterinární péče jsou základem životní pohody a zdraví zvířat v útulcích a Modrý puntík je jejich dokonalým propojením.“ říká Mgr. Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Hlavním partnerem sbírky je společnost Hill's Pet Nutrition s.r.o.,která poskytuje veterinárním lékařům a chovatelům široký výběr krmiv pro zdravá i nemocná zvířata.

Reklama