Bulvár

Zvířecí koalice poslanců ČSSD a ODS


Poslanci David Šeich (ODS) a Jeroným Tejc (ČSSD) se vrhli do společného boje. V tomto případě se jedná o ochranu zvířat.

Oba se touto oblastí zabývají už nějakou dobu - Šeich navrhuje novelu trestního zákona (v magazínu Žena-in jste se o tom mohli dočíst v článcích Za týrání větší tresty  nebo Uvaření psi před smrtí trpí) která zvýší sankce za týrání zvířat, Tejc dlouhodobě vede veřejnou diskusi o nebezpečí chovu bojových plemen.

    Jeroným Tejc
„Poslanci se spojili s třemi desítkami odborníků z oblasti veterinářů, ochranářů, chovatelů, kynologů, majitelů útulků a právníků,“
uvedla asistentka poslance Šeicha Lenka Nedbálková.

S nimi pracují právě na tématických okruzích, jako je kastrace zvířat a jejich čipování a také uzákonění trestní sankce za pohlavní styk se zvířetem, regulace chovu kožešinových zvířat, chov exotických zvířat, plemenářský zákon, odpovědnost majitelů psů za útoky…

    David Šeich
„Chceme hájit zájmy zvířat, bojovat proti nesprávnému zacházení s nimi, ale zároveň chránit lidi před nebezpečím, které může způsobit špatná výchova zvířete či nezodpovědný přístup jeho majitele,“ říkají shodně Tejc se Šeichem.

Všechny návrhy zákonů, které v nejbližších dnech představí médií a prostřednictvím nich i veřejnosti, předloží v Sněmovně společně počátkem roku 2009.

   
24.11.2008 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. [2] klarka66 [*]

  A ten úsměv, takový upřimný, jako Bártovo oko.

  superkarma: 0 24.11.2008, 23:08:43
 2. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Ten Jeroným Tejc vypada fakt jako Jeroným Tejc.

  superkarma: 0 24.11.2008, 22:26:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme