Zvířecí hrdinství bere lidem vždycky dech. Jestliže jste se setkala s nějakým zvířecím hrdinou, napište nám o tom. Vždyť zvířecí hrdinové mají svá ocenění, ale jsou i tací, o kterých víte jenom vy - byla by škoda neupozornit na ně!

dog

Jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů je vlčák, respektive německý ovčák Antis. Tenhle pes s velkým „P“ patřil za druhé světové války českému válečnému pilotovi sloužícímu v britské armádě Vojtěchu Bezděchovi. Zúčastnil se více než třiceti náletů na Německo, zachránil v Liverpoolu při náletech život několika lidem. V poválečném období pomohl Bozděchovi uprchnout z Československa zpět do Británie.

Antis získal posmrtně za své činy medaili, jeho život zaznamenalo několik knih a byl podle něj natočen i film.

O dalším hrdinovi jsme psali i na stránkách magazínu Žena-in.cz. Jeho hrdinství spočívá v tom, že přežil brutální útok svého pánečka. Vzpomínáte si na Maxe?

Téma dne: Zachráněné zvíře a zvíře zachránce

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Videla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je dnešní téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama