Jsou to naši mazlíčci a většina z nás si život bez nich neumí představit. Jsou mezi námi ale i opuštěná zvířata, která svou rodinu nemají a v lepším případě končí v útulku. Ani tam se však bez naší pomoci neobejdou.

Nadace na ochranu zvířat a Mars Czech s.r.o. společně pomáhají útulkům a jejich svěřencům prostřednictvím kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích«, která přinesla za 3 roky své existence téměř 4 000 psů a koček v útulcích po celé České republice přes 115 tun suchého krmiva Pedigree a Whiskas. Kromě této kampaně budou letos probíhat na pomoc zvířatům v útulcích i další, nové kampaně. Zapojit se může každý, komu není osud opuštěných zvířat lhostejný.

pomoc

Pomozte naplnit misky v útulcích

Koncepce a mechanika kampaně zůstává stejná jako v uplynulých letech (2009-2011). I v letošním roce můžete pomoci opuštěným zvířatům v útulcích koupí jakéhokoliv výrobku značek Pedigree a Whiskas nebo posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87 777, a to v období od 28. 8. do 15. 11. 2012.

Pomozte svému útulku

V hypermarketech Globus nacházejících se v dostupné vzdálenosti od vybraných útulků budou umístěny sběrné boxy, do nichž můžete vhazovat krmivo pro psy a kočky, které zde koupíte. Toto krmivo pak bude předáno 15 vybraným útulkům v 10 krajích ČR. V blízkosti sběrných boxů navíc bude prostor pro inzertní nabídku adopcí zvířat s fotografiemi psů a koček z vybraných útulků. Kampaň bude probíhat od 28. 8. do 8. 10. 2012.

Online kampaně

Zcela zdarma a z pohodlí domova se můžete zapojit do kampaní Nakrm kočku. Zn. SpěcháTo! (od 23. 8. do 20. 9. 2012) a Naplňte misky. Zn. SpěcháTo! (od 15. 11. do 15. 12. 2012). Stačí navštívit internetové stránky www.nakrmkocku.spechato.cz nebo www.specha.to/naplntemisky a kliknout na fotografii vybrané kočky/psa z útulku. Jakmile kočka/pes nasbírá 5000 kliků, společnost Mars Czech daruje jeho útulku krmivo značky Whiskas/Pedigree.

České útulky často naráží na ekonomické problémy a v souvislosti s nimi i na kompromisy mezi tím, čím by chtěly krmit a co je pro ně reálné. Většinou tak kombinují nějaké stabilní krmivo s dary nebo výhodnými nákupy. To však znamená, že míchají jednotlivé značky, receptury a technologie, což mívá za následek zažívací potíže zvířat. Přitom dlouhodobým používáním jedné kvalitní značky se dá ušetřit za denní krmnou dávku. Pokud totiž dochází k častému střídání krmiv, zejména těch levnějších, zvířata trpí dietetickými průjmy a zvyšuje se spotřeba krmiva. Zvyšují se ale také náklady spojené s veterinární péčí.

Účinnou pomoc útulkům z tohoto pohledu proto představuje vedle finančního daru na nákup stabilního krmiva také dar v podobě krmiva jedné značky na dlouhou dobu. Bezesporu nejefektivnější pomocí je však adopce útulkových zvířat, která najdou s novým domovem i pevné zdraví, podpořené vhodnou kvalitní stravou a láskou.

Více informací o kampaních najdete na www.naplntemisky.cz, www.ochranazvirat.cz a www.spechato.cz.

Reklama