Patřím mezi lidi, kteří si rádi čas od času zajdou do kina na hezký film. Většinou to vyjde na nějakou animovanou pohádku, u které se baví dospělí i děti. Plány na večerní představení pro dospělé většinou zůstanou u plánů a do kina se nakonec nedostaneme.

Tentokrát jsem však od kamaráda dostala nabídku, která se neodmítá. Slavnostní premiéra filmu Křídla Vánoc. Jako bonus k tomu následný večírek s herci a tvůrci filmu. A když milujete Vicu Kerekes, můžete si to nechat ujít?

elly

Naše redakční bohyně kuchyně Elly /vpravo/ a herečka Vica Kerekes

Slavnostní premiéra se konala v Cinestar na Andělu. Před vstupem do sálu nás přivítala vánoční výzdoba a andělé, kteří rozdávali cukroví a drobné dárky. Usadili jsme se v sále a ještě před filmem jsme si poslechli pár slov o tom, jak a za čí pomoci film vzniknul. Přišli se představit hlavní představitelé filmu, v čele s režisérkou a scénáristkou Karin Babinskou.

Děj filmu se točí kolem čtyř přátel, kteří pracují v obchodním centru. Optik Tomáš (Richard Krajčo) střídá ženské (ale jen ty vdané), pije a chodí pozdě do práce. Krásná Nina (Vica Kerekes) pracuje v dárkové balicí službě a snaží se tvářit jako velká drsňačka. Zajíc (Jakub Prachař) je prostě zajíc. Převléká se za velkého plyšového zajíce, ale rád by byl známým hercem. Nejstarší z kamarádů, Ráďa (David Novotný) je manažerem prodeje, v noci také taxikář a žije v malém bytě s manželkou, třemi syny, tchyní a tchánem.

Každý z přátel má své touhy a přání. A žádný z nich netuší, že po tom, co Tomáš spatří anděla, se jim jejich sny začnou plnit. Někdy ovšem trochu jinak, než by sami chtěli…

Film se mi velice líbil. Mám ráda romantické filmy, ve kterých nechybí trocha humoru, a Křídla Vánoc mezi ně určitě patří.

Večírek, který následoval po filmu, se mi líbil taky. Kdy se mi zase poštěstí seznámit se s někým tak úžasným, milým a krásným, jako je Vica Kerekes? Ale i ostatní zúčastnění působili velice příjemně. Richard Krajčo se ochotně fotil a bavil s kýmkoliv, kdo o to stál. Stále s úsměvem a bez přehnaných hvězdných manýrů.

Zkrátka to byl povedený večer, a já mám zase další zajímavé zážitky.

elly

Drama / Komedie
Česko, 2013, 110 min

Režie: Karin Babinská
Scénář: Karin Babinská
Hudba: Richard Krajčo

Hrají: Richard Krajčo, Vica Kerekes, Jakub Prachař, David Novotný, Vanda Hybnerová, Lenka Vlasáková, Viktor Preiss, Vilma Cibulková, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Zindulka, Milena Steinmasslová, Zdeněk Bařinka, Radovan Masár, Magda Reifová, Martina Válková

Reklama