Ať chceme, nebo ne, ze západu se k nám vkrádá další svátek. Halloween. Jeho čas se právě blíží a v řadě měst a obcí se můžeme těšit na plesy nebo průvody strašidel. Přečtěte si, kam můžete vyrazit za strašidly.

hall

Z několika měst a obcí napříč Českou republikou jsme vybrali pár zajímavých akcí, které se budou konat v období dušiček. Vesměs mají přídomek halloweenské.

Praha: Průvod strašidel

Kdy: 1. 11. 18.00 – 20.00 hodin

Průvod vyjde v 18 h od Prašné brány, projde částí Celetné, Ungeltem, dojde na Kozí plácek, protne i Staroměstské náměstí, aby pokračoval přes Karlův Most na Malou Stranu, kde se na konci své pouti pokloní nově zvolenému vodníkovi u Velkopřevorského mlýna.

Podrobnosti na www.muzeumpovesti.cz

Brno – Řečkovice: Halloweenský ples

Kdy: 31. 10. 2010 od 10.00 hodin

Ve Veselé kavárně v brněnské městské části Řečkovice se pro nejmenší připravuje Halloweenský ples. Na programu je jízda na kouzelném košťátku na zámek Bubáčkov, objevování dušiček z pohádkových hrníčků, taneční hrátky a skotačení s Meluzínkou, Hejkálkem, Jezinkami a ježibabami. Nezapomeňte na strašidelný kostým.

Podrobnosti na www.veselakavarna.cz

Kravaře: Halloweenský průvod

Kdy: 27. 10. 2010 od 17.00 hodin

Průvod strašidel má v plánu i obec Kravaře (severovýchodně od Opavy). Sraz účastníků je  v 17.00 hodin u Centra volného času na Náměstí. Na halloweenovém průvodu se budou vypouštět lampionky přání, které si na místě můžete pořídit. Asistovat proto budou i hasiči. Občerstvení bude zajištěno právě v hasičském areálu.

Podrobnosti na www.cz.i-kravare.info

Příbram: Přespání se strašidly

Kdy: 27.–28. října 2010, začátek ve středu od 18.00 hodin a konec následující den v 10.00

Dům dětí a mládeže v Příbrami připravil na podzimní prázdniny školáků halloweenskou noc. Na děti čeká zábavný večer s písničkami a soutěžemi. Tady se ovšem platí vstupné ve výši 200 korun.

Podrobnosti na www.ddmpribram.kvalitne.cz

Ústí nad Labem - Halloweenský večírek

Kdy: 26. 10. 2010 od 16.30 do 18.30 hodin

Svůj strašidelný den si užijí i Severočeši. Dům dětí a mládeže má v plánu halloweenský večer pro všechny věkové kategorie. Připraveny jsou hry, soutěže a strašidelná diskotéka. Strašidýlka a jiné bytosti mají vstup zdarma. Bez masky vás na akci pustí za úplatek ve výši 20 korun.

Podrobnosti na www.ddmul.cz

Tolik k ochutnávce dušičkových akcí. Není v našich silách zmonitorovat všechny, a proto pokud víte o akci ve vašem městě či vesnici, napište o ní nám i ostatním čtenářkám do diskuze pod článkem!

Reklama