.

Zveme vás do Prahy, Brna, Příbrami a Kravař na Halloween

Cestování

Zveme vás do Prahy, Brna, Příbrami a Kravař na Halloween

Ať chceme, nebo ne, ze západu se k nám vkrádá další svátek. Halloween. Jeho čas se právě blíží a v řadě měst a obcí se můžeme těšit na plesy nebo průvody strašidel. Přečtěte si, kam můžete vyrazit za strašidly.

hall

Z několika měst a obcí napříč Českou republikou jsme vybrali pár zajímavých akcí, které se budou konat v období dušiček. Vesměs mají přídomek halloweenské.

Praha: Průvod strašidel

Kdy: 1. 11. 18.00 – 20.00 hodin

Průvod vyjde v 18 h od Prašné brány, projde částí Celetné, Ungeltem, dojde na Kozí plácek, protne i Staroměstské náměstí, aby pokračoval přes Karlův Most na Malou Stranu, kde se na konci své pouti pokloní nově zvolenému vodníkovi u Velkopřevorského mlýna.

Podrobnosti na www.muzeumpovesti.cz

Brno – Řečkovice: Halloweenský ples

Kdy: 31. 10. 2010 od 10.00 hodin

Ve Veselé kavárně v brněnské městské části Řečkovice se pro nejmenší připravuje Halloweenský ples. Na programu je jízda na kouzelném košťátku na zámek Bubáčkov, objevování dušiček z pohádkových hrníčků, taneční hrátky a skotačení s Meluzínkou, Hejkálkem, Jezinkami a ježibabami. Nezapomeňte na strašidelný kostým.

Podrobnosti na www.veselakavarna.cz

Kravaře: Halloweenský průvod

Kdy: 27. 10. 2010 od 17.00 hodin

Průvod strašidel má v plánu i obec Kravaře (severovýchodně od Opavy). Sraz účastníků je  v 17.00 hodin u Centra volného času na Náměstí. Na halloweenovém průvodu se budou vypouštět lampionky přání, které si na místě můžete pořídit. Asistovat proto budou i hasiči. Občerstvení bude zajištěno právě v hasičském areálu.

Podrobnosti na www.cz.i-kravare.info

Příbram: Přespání se strašidly

Kdy: 27.–28. října 2010, začátek ve středu od 18.00 hodin a konec následující den v 10.00

Dům dětí a mládeže v Příbrami připravil na podzimní prázdniny školáků halloweenskou noc. Na děti čeká zábavný večer s písničkami a soutěžemi. Tady se ovšem platí vstupné ve výši 200 korun.

Podrobnosti na www.ddmpribram.kvalitne.cz

Ústí nad Labem - Halloweenský večírek

Kdy: 26. 10. 2010 od 16.30 do 18.30 hodin

Svůj strašidelný den si užijí i Severočeši. Dům dětí a mládeže má v plánu halloweenský večer pro všechny věkové kategorie. Připraveny jsou hry, soutěže a strašidelná diskotéka. Strašidýlka a jiné bytosti mají vstup zdarma. Bez masky vás na akci pustí za úplatek ve výši 20 korun.

Podrobnosti na www.ddmul.cz

Tolik k ochutnávce dušičkových akcí. Není v našich silách zmonitorovat všechny, a proto pokud víte o akci ve vašem městě či vesnici, napište o ní nám i ostatním čtenářkám do diskuze pod článkem!

   
25.10.2010 - Tipy - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] nadenica [*]

  Jen malý dodatek: Halloween není zas až tak moc svátek "amíků", jen ho nejvíce asi zviditelnili. Dokládám zdroj z Wikipedie. Jinak-taky ho nějak neslavíme, ale dýněmi si byt a zahradu vyzdobíme...tak nevímSml54

  Původní název byl Halloween zkratka z anglického All-hallow-even (Doslova: Předvečer / vigilie všech svatých / první nešpory), Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanského nového roku (konce pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.

  superkarma: 0 27.10.2010, 09:28:53
 2. avatar
  [6] malvina [*]

  Halloween je svátek pro děti, moc  hezký. A je mi jedno zda  je z USA,     nebo z  tramtárie. Děti se radují ,že  se převlečou  za strašidla,   teší se  na  karnevalový  průvod, hallowenské  sladkosti,  dobrůtky....A  hlavně, nemají žádné deprese  z "  DUŠIČEK"

  superkarma: 0 25.10.2010, 14:01:40
 3. avatar
  [5] luneta [*]

  Heather — #1 Díky za každej novej svátek,co je.Až budeme mít stejně krásný svátky jako Amíci nebudeme je muset odnich přebírat.Co máme my?Ježíška kterýho nikdo neviděl a velikonoce,kdy nás chlapi zmlátí a ještě jim za to dáme vajíčka.Už se těším na Santu,soby a skřítky.

  superkarma: 0 25.10.2010, 12:29:33
 4. avatar
  [4] Eva Soukupová [*]

  monkee — #3 Díky Sml79 Těcg akcí je fakt mraky, má je i spousta vesniček a větších i menších měst. Chtěla jsem dát z každýho kouta ČR něco, tak padl výběr na tyhle.

  Heather — #1 a mně se líbí. Jednak já jsem recesista a jsem pro každou srandu a druhak jsem v podstatě optimista a miluju kostýmy, a tak mi přijde milejší převklínout se za strašidlo a vyrazit do ulic, vzít to za ten veselejší konec. I když věřím, že nostalgické vzpomínání na ty, kteří už s námi nejsou, by mělo mít taky své místo. Nicméně halloween je jeden z amerických svátků, kterej já osobně bych brala všema deseti.

  superkarma: 0 25.10.2010, 10:26:55
 5. avatar
  [3] monkee [*]

  Ač mě tyto svátky míjí, chválím Evu S. za její práci s vyhledáním akcí napříč republikou.  Val neval... Palec nahoru a ne jen jeden Sml16Sml67Sml67Sml67

  1. na komentář reaguje Eva Soukupová — #4
  superkarma: 0 25.10.2010, 09:06:52
 6. avatar
  [2] bubidani [*]

  Heather — #1 záleží na lidech, je to reklama, a záleží jen na lidech jaký který produkt si koupí... kde není poptávka není nabídka...a v čr nežije jen původní obyvatelstvo, je tu spousta američanů který svůj svátek slavit chtějí

  superkarma: 0 25.10.2010, 08:08:33
 7. avatar
  [1] Heather [*]

  Jakmile slyším o pořádaných halloweenských akcích nebo čtu reklamy ve stylu "připravte se/nakupte na Halloween", dostávám kopřivku Sml31

  Ať si amíci všechny svoje svátky strčí někam Sml80 Už jen čekám, kdy nám někdo bude rvát do hlavy díkůvzdání (ať už za cokoliv) Sml15

  1. na komentář reaguje bubidani — #2
  2. na komentář reaguje Eva Soukupová — #4
  3. na komentář reaguje luneta — #5
  superkarma: 0 25.10.2010, 07:44:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme