Naše blogerka Zuzka má ještě 11 dní nevyčerpané dovolené. Na mateřskou nastupuje v polovině prosince a rozhodla se pro zajímavý způsob, jak si dovolenou vybrat. Více už v jejím dnešním blogu...

zuzkaPohoda a klid čiší z dalšího blogového příspěvku budoucí maminky Zuzky. Aby také ne, psala ho totiž po zkráceném pracovním týdnu...


Uplynulý týden byl poměrně klidný. Protože mám ještě nevyčerpaných 11 dní dovolené, zvažovala jsem co možná nejpříjemnější variantu jejího vyčerpání. Nakonec jsem se rozhodla pro postupné čerpání, takže až do začátku mateřské dovolené, tj. v cca polovině prosince, si dovolenou vyberu vždy po dnech - pokaždé čtvrtek + pátek. Minulý pracovní týden pro mě měl tedy jen tři pracovní dny, což byla naprosto paráda. Začátkem týdne za mnou do práce přijela má nová nadřízená z Ostravy. Naštěstí měla od začátku uznání a nechtěla, abych naopak já jela za ní. Letmo jsme nakously i téma mého setrvání na mateřské, potažmo rodičovské dovolené a domluvily jsme se, že až se budu chtít vrátit do pracovního režimu, mám se ozvat se svým návrhem - jestli za delší dobu opět na plný úvazek, nebo dříve na nějakou formu zkráceného - nechá to na mně a na tom, jak budu vše kolem miminka zvládat.

První den dovolené, čtvrtek, jsem si ráno patřičně užila - bylo naprosto úžasné nemuset vstávat. Jenže, jak jsem byla natěšená na to, že budu doma, měla jsem před sebou parádní seznam toho, co jsem chtěla stihnout - začalo to praním povlečení našeho i nově koupeného pro Reachera, přes rychlé zasazení ještě zbývajících cibulek tulipánů, až po pečení narozeninového dortu. Nakonec jsem byla unavená víc než z práce, ale spokojená, že jsem se zbavila hlavně těch tulipánů. Vzhledem k tomu, že se mi teď horko těžko ohýbá, dlouho jsem hledala odvahu jít je zasadit. Dala jsem je před dům, kde se během sázení ke mně připojilo malé černé kotě a pořád se mi motalo pod ruce, jak chtělo, abych ho hladila. Úspěšně jsem se bránila - možná to je kotě některého souseda, ale pořád pro mne neznámé, a tak jsme s Reacherem nechtěli něco chytit.

V pátek na nás čekal jeden z posledních rodinných výletů letošního roku a opět výlet s překvapením. Už zhruba před měsícem jsme s Honzou umluvili rodiče, ať si zablokují čas na výlet. Neřekli jsme jim ale, kam pojedeme, a i přes snahy to z nás vypáčit jsme překvapení uchránili. Objednali jsme si totiž prohlídku výroby ve společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci i s degustací. Já jsem tam na ní byla už před pár lety a líbilo se mi tam, tak jsem to riskla i pro ostatní. Kam jedeme, poznali skutečně až na místě. Prohlídka byla povedená, stále jsme se na něco ptali, jen to dlouhé stání pro mě už není. Následná degustace, samozřejmě u mě nealkoholická, měla také úspěch i zásluhou naprosto perfektní sommeliérky.

Víkend proběhl v poklidu, jen mne zase pozlobila žáha a v neděli se mi z té aktivity uplynulých dní objevila bolest v kříži, takže jsem si po dlouhé době nasadila opravdu klidový režim. Nedělním vážením a měřením jsem zjistila, že uplynulé dva týdny mi přinesly další 1,5 kg a v obvodu bříška atakuji 100 cm. V přípravě dětského pokojíčku jsme pokročili ve vybavení téměř do finále - koupili jsme v Ikee pěknou dětskou bílou šatní skříň. Moc se těším, až ji složíme, ale teď by se nám jen motala, takže zatím zůstává v krabicích.

Na přiložené fotce píši dnešní příspěvek pod dohledem Sofi.

zuzka a sofi

Zuzka


Sofi, ty tak krásně hlídáš paničku. Ty jsi ale čumáček, viď!

Čtěte Zuzčin blog

Reklama