Jak vybavit dětský pokojíček, toť otázka, kterou se zabývá asi každý budoucí rodič. Pochopitelně ho chcete mrňousovi udělat co nejkrásnější. Zuzka s Honzou to vzali z gruntu!

zuzkaV dnešním blogu budoucí maminky Zuzky se podíváte hlavně na Reacherův pokojíček. I když nejsem úplně příznivcem žluté barvy, moc se mi líbí, jak je pokojík vymalovaný – působí to hodně optimisticky…


Počet dní, po které budu ještě v práci, za chvíli spočítám na prstech jedné ruky. Začínám si tedy z práce postupně odnášet osobní věci, abych toho pak najednou neměla hodně. Nevěřila bych, že jsem takový sysel, ale pět let na jednom místě se zkrátka projeví.

V přípravách na přírůstek do rodiny jsme skoro u konce. Tedy po té materiální stránce. Uplynulý týden jsem dokoupila většinu věcí, které bychom mohli potřebovat, ať já, nebo mrňous. Nákupním ternem se mi stala návštěva zdravotnických potřeb v centru Kladna, zejména pro skvělou obsluhu. Paní prodavačka nejenže byla příjemná, ale dokázala mi poradit s tím, co je třeba, co je dobré si do kladenské porodnice vzít s sebou, co je zbytečné kupovat a přidala také své vlastní čerstvé zkušenosti. Kdyby to takhle fungovalo i v jiných obchodech, byla by to paráda.

S vánočním pečením jsem ještě nezačala. O víkendu jsem sebrala odvahu a chtěla se vrhnout na perníčky, ale chyběl mi kypřicí prášek do perníku, tak jsem toho nechala. Ještě že je to recept, který nepotřebuje uležet. Tak snad příští víkend. V pátek jsem vyrazila na kontrolu chaty, jestli ji nenavštívil nějaký nenechavec, a také na chvojí na výrobu adventního věnce. Bylo tam nádherně a Sofi se konečně zase pořádně vylítala. Jsem zvědavá, kolikrát se tam ještě vydám, než se dobrovolně vzdám cest autem.

V uplynulém příspěvku jsem slíbila, že vám dám nahlédnout do téměř hotového dětského pokojíčku. Nejhorší bylo asi malování, kdy se nám nechtěla překrýt původní barva novou a pořád někde prosvítaly skvrny po zakytovaných prasklinách. Nakonec jsme skončili u třech vrstev malování, abychom byli relativně spokojení. Následovalo lepení tapet v policovém výklenku, což byla pro nás také objevitelská cesta, protože jsme ani já, ani Honza sami nikdy netapetovali. Ale zdařilo se a tapety kupodivu drží. Dalším krokem byla pokládka lišt kolem pokoje, to zvládl bravurně Honza, a na závěr jsme lepili dekorační obrázky – medvídky nad postýlku, to bylo ok, ale lepení trávy bylo zkouškou trpělivosti. Moc to na jemně zrnité zdi nechce držet, tak jsem zvědavá, za jak dlouho nám to spadne. Výsledek našich snah přikládám. Jsou to pohledy ode dveří – vlevo a vpravo.

pokojik

pokojicek

Co jinak nového s mrňousem? Tenhle týden mne nijak netrápil, až na to věčné utlačování močového měchýře. Podle chytrých knih je vhodné mu číst, povídat si s ním nebo zpívat, tak jsme do denního režimu zařadili večerní čtení příběhů z pražské zoo. Také jsem zkoumala princip dnešních látkových plenek, na což je dobré například instruktážní video na www.plinky.cz .Určitě budeme chtít nějakým způsobem papírové a látkové plenky kombinovat. Uvidíme, co bude nakonec převažovat.

Zuzka


Takhle na fotkách vypadá pokojík docela malý, ale když jsem byl u Zuzky s Honzou, neměl jsem ten pocit. Jinak, Zuzko, díky za ten tip na látkové pleny, zkusím je víc prozkoumat a udělat k nim nějaký článek.

Čtěte Zuzčin blog

Reklama