Předvánoční a předporadové přípravy naší bloggerky Zuzky pomalu vrcholí. Vánoce ale přece jen přijdou dřív, Zuzka už je na mateřské a zatím je to pro ni pohodová dovolená...

zuzkaTo si někdo umí načasovat miminko - Zuzce to vychází tak báječně, že nastoupila na mateřskou dovolenou hnedle před svátky...


Tak a je to tady. Minulý týden jsem oficiálně nastoupila na mateřskou dovolenou. Poslední den v práci se ještě nesl v rychlém dohánění toho, co jsem slíbila, že ještě zpracuji. Pak vyřízení formalit kolem odevzdání kanceláře a přiděleného majetku, odevzdání klíčů, poslední odčipování a návrat i docházkového čipu. Od kolegů jsem dostala nádhernou obří kytku, která ani po skoro týdnu nejeví známky únavy. První dva dny na mateřské proběhly docela standardně, to jsem si připadala jako na běžné dovolené, ale v neděli večer mi připadalo divné, že se mne v následujících dnech pracovní režim už netýká. Vsadím se, že jakmile si přivyknu, bude tu Reacher a budu přivykat zase na jeho režim.

zuzuS Honzou máme za sebou druhou přednášku v rámci předporodní přípravy v kladenské nemocnici. Myslím, že se nás tentokrát sešlo o něco méně než minule. Na programu byl stručný film o porodu a kojení, následně měl dorazit lékař k diskuzi, ale bohužel nepřišel. Možná by tam byl i zbytečný, protože diskuze zahrnovala pouze dva dotazy - jeden na zkušenosti s používáním porodního gelu Dianatalu a druhý na možnost volby mezi přirozeným porodem a císařským řezem v případě, že se miminko neotočilo hlavičkou dolů.

Na závěr nám již známá porodní asistentka zapsala do těhotenských průkazek absolvování kurzu, což znamená pro některé snížení ceny za přítomnost otce u porodu na polovinu, v našem případě díky příslušnosti k pojišťovně 205 dokonce na nulu. Poslední část přednášky zahrnovala prohlídku porodních sálů, které v Kladně připomínají takové malé hotelové pokoje s koupelnou. Prohlídku dalších oddělení jsme už považovali za zbytečnou, a tak jsme si ještě prošli cestu, kterou se do porodnice dostaneme, až to bude akutní. Těmihle dveřmi se tam pak dostaneme.

V pátek jsme vyrazili do Prahy na naši tradiční adventní procházku po Královské cestě. Snažili jsme se vyfotit ve Zlaté uličce, ale fotka vyšla trošičku tmavší:

cernousci

Navzdory zimě to byla moc pěkná procházka. Ještě že jsme ji nenechali na sobotu. To bylo u nás takové náledí, že jsem dostala od Honzy přísný zákaz vyjít jen ze dveří, abych sebou někde nepraštila o zem. Tentokrát jsem se ani moc nedohadovala a raději se věnovala poslednímu pečenému druhu cukroví. Když ten příšerný led konečně roztál, jeli jsme s Honzou dokoupit poslední vánoční dárky a vybrat vánoční stromeček - sice jsme vybrali, ale přišlo mi, že jsou už zase o něco dražší, takže jsem si pak večer prohlídla internet, za kolik se prodávají sazenice, a zkusím je na jaře objednat a založit si takovou miniškolku.

Zuzka


(Nemístná poznámka k fotce:) Tak oni to byli dva králové a oba černoši...

(Místná poznámka k textu:) Docela by mě zajímaly zkušenosti ostatních čtenářek maminek se zmiňovaným porodním gelem. Máte nějaké?

Kam dál? Zuzčin těhotenský blog...

Reklama