Dobrý den, i já bych se ráda připojila k tak úžasnému tématu jako je sport. Nechci však mluvit o současnosti, ale chci se zde vrátit do doby kdy já byla malá a začínala se zimními sporty.

Nevím přesně kolik mi mohlo být ale dle fotek v mém fotoalbu tak sotva 6 let, Byl to zpravidla tatínek kdo mě a mého bratra brával na lyže. Přesně vzpomínám na dnes již retro dřevené lyže  s koženým páskem na upevnění kolem boty. Žádné lýžaky žádné pořádné vázání, no prostě doba před 20 lety byla jiná, ale o to více natolik specifická, že na to strašně ráda vzpomínám. Na to neustále šlapání kopců, protože tehdá všude vleky nebyly a když už byly tak nebylo tolik peněz a tak se šlapalo do "roztrahání těla".

A víte co, já jsme za toto vše a za přístup mých rodičů strašně moc vděčná zvláště v  dnešní době, když se na to podívám s odstupem času. Ač jsem mladá vidím jak dnešní generace dětí tak kolem 6-10let  a výše mají všeho přehrš, ty možnosti a "také maké" vázání "taká maká" hlavně značková kombinéza. Nevím málokdo si toho dneds váží. I přístup některých rodičů vůči dětem?? My byli vděčni za svah, za sníh, a za to, že jsme s rodiči. Vím, že  pevná ruka rodičů a disciplína, kdy neexistovalo to, že by jste zakňučeli, že se vám nechce prostě lyžovat, ze mě vychovali člověka s lásko ke sportu a k diciplíně.

Doufám, že až já  budu rodičem budu stejně pevný a neoblobmý rodič přesto milující rodič jako mý vlastní rodiče, abych ze svých dětí nevychovala ukňouránky.

Vaše čtenářka Zuzice82

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


...vidím to úplně stejně :):)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama