O tom, že není zubař jako zubař, ale také o přípravách na seznámení miminka s boxerkou Sofi, se můžete dočíst v dalším pokračování Zuzčina těhotenského týdeníčku. A uvidíte také, jak se štípe dřevo na hydraulické štípačce...

zuzkaPo dovolené si opět přebírám Zuzčin těhotenský týdeníček. Moc děkuji Saše, že se o něj tak pěkně starala, když jsem tu nebyl. Ale nyní už k tomu, co je u Zuzky nového. A je toho požehnaně...

Jak to Sofi vezme

Vzhledem k tomu, že má zubařka měla dva týdny dovolenou, dostala jsem se teprve minulý týden k tomu, abych se k ní objednala na prevenci. A termín? Říjen! To ale znamená až ve 25. týdnu těhotenství. Rozladěně jsem si termín poznamenala do diáře. V jednom těhotenském kalendáři jsem předtím totiž našla, že je nejlepší absolvovat první prohlídku tak v 18. týdnu. Postěžovala jsem si doma Honzovi, který navrhl, že se zeptá svého zubaře, jestli mne převezme do péče. Další den mi předal telefonní číslo, ať se objednám. Zavolám tam a sestřička mi řekne - Tak přijďte zítra v 8! Páni, takovou rychlost jsem nečekala. Ale aspoň už je i tahle prohlídka za mnou.

Také mne v noci začaly trápit křeče do lýtek, takže jsem najela na prozatím jen mírné dávky dodatečného hořčíku. Ten jsem měla naštěstí v zásobě, protože mne tahle potíž čas od času potrápila i dřív, nejčastěji při vehementním šlapání na kole do kopce. Ale jinak je u nás zdravotně vše v pořádku, takže se snažím pomáhat, dokud to jde. I proto jsme se už teď dali s Honzou do přípravy dříví na zimu. Máme totiž plynový kotel, který se minulou zimu relativně často vypínal, takže je jen otázka času, kdy umře úplně. A díky zákonu schválnosti se tak stane v nejméně vhodnou dobu. Naštěstí máme pro takové případy jako malou zálohu v obýváku krbová kamna. Moje úloha byla rozřezané dříví na štípačce rozštípnout a Honza ho v bedýnkách vynášel na balkon, abychom ho měli připravené hezky po ruce. Štípačka je úžasná věc - stačí jen mírně zatlačit na dvě „řídítka“ a vše se udělá samo. Tohle mne baví, a nejen mne, občas jsme se s Honzou předháněli, kdo bude zrovna teď štípat. Výsledek byl jasný, já menší lehčí dřeva a Honza zbytek.

stipani

O víkendu se za námi přijel podívat můj brácha s rodinou a tentokrát vzal s sebou i jejich nového pejska - Coru - která konečně prošla vším očkováním a mohla se dostat do kontaktu s jiným psem, tedy s naší Sofi. Sofi byla z nové návštěvnice u vytržení. Celý den spolu lítaly a já celý den běhala za nimi, aby se mi je podařilo vyfotit. Nadlidský úkol - mám vyfocený přehršel rozmazaných šmouh a jen pár použitelných.

sofi a cora

Také se mi dostalo do rukou červnové vydání časopisu Marianne, kde je rozhovor se zvířecím psychologem. Kromě jiného se tam zmiňuje o tom, jak na to, když se v rodině se psem objeví miminko. Samozřejmě se to týká především rodin, kde je pes skutečně součástí rodiny a bydlí v bytě. Na základě toho jsem si vytáhla z internetu několik článků na téma miminko a pes. Jasné je, že aby pes nežárlil, je nutné se mu nepřestat věnovat. To nebudu rozebírat. Zarazilo mne ale dle internetu ideální seznámení psa s právě přineseným novým členem rodiny. Bylo tam: Nejprve se se psem přivítá panička. Pak se dá na zem deka, na kterou se položí mimino. Pes se připne na vodítko a pustí se k dítěti jen tak, aby je mohl očichat, a přitom se ho nedotýkal čumákem.

Když si představím, že bychom tohle aplikovali se Sofi, nevím proč, ale jsem si jistá, jak by to dopadlo. Pokud by na mimčo nedosáhla čumákem, tak by se zapřela svou býčí silou, aby se k němu dostala, stoupla by si nad něj a od hlavy k patě by ho umyla. Takže, milí páni odborníci, vaše rady nejsou vždy použitelné.

Zuzka


Dnes mám pro tebe, Zuzko, malou fotoodpověď na tvé štípání. O dovolené jsem si totiž poprvé také vyzkoušel hydraulickou štípačku, a takhle mi to šlo...

stipacka

Musím říct, že mě to děsně bavilo - člověk si při práci krásně vyčistí hlavu a přemýšlení nad tím, jak správně nastavit polínko, aby výsledný štěp byl co nejideálnější, je překvapivě zábavné.

stipacka

Přiznávám ale, že naštípaná hromada není celá moje práce, zvládl jsem asi 40 polínek.

Jinak, co se týče seznamování Sofi a Fazolky, myslím, že tady opravdu žádné nebezpečí nehrozí. Ne nadarmo moje oblíbená věta zní: Sofi je mazel! Takže vlastně jedno nebezpečí hrozí, nedovedu si představit, že by Sofi dokázala Fazolku nenávistně či žárlivě pokousat, ale umím si představit, že ji umazlí a utulí.

Čtěte Zuzčin blog

Reklama