Adam je čerstvý třicátník, kterému se nedávno zhroutil svět. Jeho situace je nezáviděníhodná: S jednou ženou vychovává dvou a půlletou holčičku, ale zároveň má milenku. Matka jeho dítěte na to přišla a dala Adamovi ultimátum.

lov

Možná vám přijde, milé čtenářky, že následující příběh nepatří na stránky ženského magazínu. Přesto se muž, který je jeho ústřední postavou, rozhodl svěřit právě vám. Proč? Ví, že nejspíš nebudete mít pochopení pro jeho počínání, přesto ho zajímá ženský pohled na věc... Jeho příběh by se dal nazvat třeba:

Adamovy lapálie

Jmenuji se Adam. V říjnu mi bylo třicet let a již dva a půl roku vychováváme s přítelkyní naši malou Bětku. Přítelkyně je hodná a starostlivá, žijeme spolu už asi pět let. Ale já nikdy nebyl moc na datumy...

Když měla Bětka jeden rok, byl jsem to zapíjet s kamarády a právě ten večer jsem se dal dohromady s jinou ženou. Miluju ji a přítelkyni s ní podvádím. Nyní to vše prasklo, když jsme si nedávali pozor a při nakupování spodního prádla potkali přítelkyninu maminku. Musel jsem s pravdou ven.

Přítelkyně mi nasadila nůž na krk, že mám vztah s milenkou okamžitě ukončit. Stojím před rozhodnutím, co dál. Obětovat se pro malé dítě a žít s někým, koho nemiluji, nebo Bětku ne opustit, ale vídat jen, když mi bude dovoleno, a žít s někým, koho miluji. Začít jinak a jinde s někým jiným.

Nechci dál přítelkyni trápit. Vím, že jí nedokážu být věrný, jak by si přála. Nedokážu jí dát ani city, které si zaslouží. Nechci jí dál dávat plané sliby. Bojím se, že by to všechno mohlo mít i špatný vliv na Bětku. Přítelkyně o tom nechce slyšet, ale myslím, že i ona by dostala novou naději, kdybych ji svojí přítomností nesvazoval. Přesto váhám, nejsem ten typ, co se jen tak vykašle na dítě a jen posílá peníze. Ale přijde mi, že budovat něco, co nefunguje a je rozbité, nedává moc smysl.

Nedovedu se tak dobře vžít do ženských pocitů. Přítelkyně mi říká jedno, milenka druhé, kamarádky každá něco jiného... ze situace je mi stále hůř a nevím, jestli dovedu najít správné řešení. Jestli tedy vůbec takové je...

Čtěte také...

Reklama