Bulvár

Zůstaňte rodiči, i když se vám narodí postižené dítě!!!

Dobrý den redakci a všem čtenářkám, ale především čtenářům!!!!! Pokud se tu nějací najdou!

Nedá mi to a musím reagovat, protože dnešní článek jedné z čtenářek mě doslova zvednul ze židle!

Tedy spíše její situace.

Jde o článek ,
"Manžel suše oznámil, že se o postižené dítě starat nebude"

Je mi velmi smutno z toho, jak se zachoval její partner (dnes ex manžel). Pisatelka otěhotněla mladá a určitě se měli spolu moc rádi, protože se vzali a společně se těšili na miminko.

Ale ouha, najednou nebylo něco podle plánu. Dítě se nenarodilo zdravé.
PROBLÉM!!! STAROST!! ZODPOVĚDNOST!!
OBĚTOVÁNÍ VELKÉ ČÁSTI SVÉHO ŽIVOTA NELEHKÉMU ÚDĚLU!!

A to ne!! řekl si tento muž. Proč bych to měl dělat? Chci svůj život bezstarostný, užívat si, kamarádi by se mi mohli třeba smát,....
Tady se narodil někdo, kdo sice má mou krev, je kus mě. Ale má problém - není dokonalý... tak se ho zbavím! Nebudu ho milovat! Zapomenu! UTEČU!

Samozřejmě se stává v životě, že si dva lidé přestanou rozumět a jdou si v životě každý svou vlastní cestou, i přesto že mají spolu děti. V mnoha případech je to i nejlepší řešení. Ale stále zůstávají rodiči!!!!!!!! Přeci neznamená, že když odejdu od svojí ženy / svého muže, že odejdu i od svých dětí?!

Děti navždy zůstanou našimi dětmi!

A proto prosím všechny lidičky a budoucí maminky a tatínky za všechny děti:

POKUD SE ROZHODNETE PŘIVÉST NOVÉHO ČLOVÍČKA NA TENTO SVĚT, PŘEMÝŠLEJTE!!!

Vezměte v potaz všechny možnosti! I tu, že nemusí být vše O.K., ale i tak zůstanete rodiči - mámou a tátou, dokud budete žít. A pokud si myslíte, že to nezvládnete - počkejte na ten správný čas, a nebo nemějte děti.

Pokud nemůžete se svými dětmi z nějakého důvodu být, neznamená to, že byste se o ně měli přestat zajímat, pomáhat jim, zapomenout na ně.

V případě článku, ke kterému píši, je to tak, že otec dítěte nemá ani tolik zodpovědnosti v sobě, aby platil alimenty či jakkoli své dítě a matku v tak těžké životní situaci, která se ho dle mého velmi týká,
podpořil!! Je to obyčejný sobec, srab a nemorální bytost!!!!!

Může být někdy důvod nebo situace, že dítě musí do ústavu, že se o něj rodina nemůže postarat nebo s ním být. Ale neznamená to, že ho odhodíme, zapomeneme, oprostíme se od starostí a zodpovědnosti!!!

Každý z nás potřebuje LÁSKU, POHLAZENÍ A VĚDĚT, ŽE JE NĚKDE NĚKDO PRO NÁS - NĚKDO KOMU NEJSME LHOSTEJNÍ !!!!!!


Přeji té mamince a všem dalším v nelehké situaci vše dobré, hodně trpělivosti a síly v životě.
A rodičům, kteří utekli od svých dětí a odpovědnosti za ně, říkám: -Nikdy nevíte, jak se vám to vrátí!!

CO KDYŽ SE PRÁVĚ VY PŘÍSTĚ NARODÍTE RODIČŮM, KTERÝM BUDE BEZSTAROSTNOST MILEJŠÍ NEŽ VAŠE LÁSKA A PŘÍTOMNOST???????????
API


S přáním hezkého dne


Denisa Váchová


Kdyby takto reagovalo více lidí jako Vy, možná by naše ústavy pro postižené měly mnohem méně pacientů. Díky.
editorka Mira

   
21.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. [14] MartinaC [*]

  hezky napsany

  superkarma: 0 06.08.2006, 15:34:13
 2. [13] klouzkova [*]

  Teda jestli se příště narodím znovu takhle blbě tak budu pěkně na

  superkarma: 0 22.11.2005, 13:59:27
 3. avatar
  [12] átéčko [*]

  Meander: Nikomu nevnucuji svůj názor! Myslím si, že je to tak.

  superkarma: 0 21.11.2005, 19:06:17
 4. avatar
  [11] Meander [*]

  átéčko: To je věc názoru

  superkarma: 0 21.11.2005, 16:23:31
 5. avatar
  [10] átéčko [*]

  Manx: samozřejmě,že se narodíme!Uvidíš!Už jsme tu přece tolikrát byli!!

  superkarma: 0 21.11.2005, 16:11:29
 6. avatar
  [7] Yanina [*]

  klouzkova:Já nemyslela Vašeho manžela, psala jsem jen tak všeobecně. Vašeho manžela bych hnala k soudu! Přece snad není žádný soud, který by mohl podpořit Vašeho exmanžela! Je to bezcitný ... nesmím být bohužel sprostá, ale když už to dítě má, musí prostě platit, jinak to nejde! Co ty soudy na to? Byla jsem tam?

  superkarma: 0 21.11.2005, 13:13:12
 7. [6] klouzkova [*]

  A nemůže to tak být ani u zdravých dětí ani u postižených, takhle se prostě pánové chovat nemůžou!!!! A také nechápu exmanželovu novou ženu, která s ním má dítě přestože moc dobře ví jak se zachoval ke svému prvorozenému, já bych takovýho chlapa hnala bičem!

  superkarma: 0 21.11.2005, 13:04:18
 8. [5] apina [*]

  r1911: no právě!! At odejde, ale nezbavuje se odpovědnosti!! Je to hnusné!! Je to jeho dítě stejně jako to zdravé co má jak psala klouzkova s novou ženou.
  Yanina: lidé, kteří nejsou tak silní aby takovou situaci dokázali zvládnout at nemají děti!! Pokud chci otěhotnět tak musím počítata aspon trochu přemýšlet a přiznat si, že i taková situace, že budu mít postižené dítě tady je. Nikdy nevíš!! Právě třeba těžkým porodem.

  superkarma: 0 21.11.2005, 13:02:30
 9. [4] klouzkova [*]

  Yanina: ale jo, v tom jsme za jedno, mě ani tak nerozčiluje že nás opustil, jako mě rozčiluje že se vyhýbá i odpovědnosti finanční, protě nás vymazal a udělal si nový život a takhle to přece být nemůže!!!!

  superkarma: 0 21.11.2005, 13:00:23
 10. avatar
  [3] Yanina [*]

  Váš příspěvek mě zaujal, ale musíme si přeci jenom přiznat, že všichni lidé nejsou tak silní jako Vy nebo jako paní pisatelka předtím. Jsou i slabší lidé, kteří prostě takové věci neunesou a prostě se o postižené děti starat nemohou i kdyby třeba chtěli, nejde to! Můžou na tom být hodně psychicky špatně a co pak? Co pak to dítě? Máto snášet? Myslím, že i ono má své city a vše z matky vycítí, může to být stres, láska, ale i také nenávist. Kde jim pak je lépe? V ústavu nebo u matky, která ho nemá ráda? I takové situace nastávají, věřte!

  superkarma: 0 21.11.2005, 12:55:00
 11. [2] klouzkova [*]

  Strašně ti děkuji za podporu, máš pravdu, on utekl a já zbyla, možná kdybych si byla jistá že on se o Daníka postará lépe než já tak uteču první :) ale já jsem za své činy zodpovědná, chtěla jsem dítě, narodilo se a já jsem povinna (nejen ze zákona ale hlavně morálně) se o něj postarat. To je jako kdybych chtěla blonďatou holčičku, narodila se mi brunetka a já bych jí dala do děcáku a dělala bych děti dál dokud mi nevyjde blondýnka. Takhle to má v životě nastavené on a já holt jinak. Nyní má on novou ženu, krásné zdravé dítě a spousy peněz protože má možnost výdělku. Já jsem sama s Daníkem, šance na běžný život a práci moc nemám a v penězích se topit nebudu nikdy, ale jsem šťastná a hlavně nemusím mít výčitky svědomí a nejsem zbabělec který by od něčeho utíkal. A krom toho boží mlýny melou i jemu!!!

  superkarma: 0 21.11.2005, 12:54:36
 12. [1] r1911 [*]

  API, obávám se, že ten ex-manžel neodešel od ženy jako takové, odešel od ní především kvůli postiženému dítěti. Kdyby se jim narodilo zdravé dítě, byl by zůstal. Tedy snad. Existuje spousta mužů, kteří odešli od partnerek se zdravými dětmi a ani na ně neplatí alimenty, neposílají dárky, prostě jako když neexistují... (I já měla takového otce.)
  Takový člověk by stejně nebyl žádnou oporou v životě.

  superkarma: 0 21.11.2005, 12:54:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme