.

Zůstali trčet na letišti

Cestování

Zůstali trčet na letišti

Část turistů z cestovní kanceláře I´m travelling se v noci na úterý vrátila do Česka z tuniského Monastiru a turecké Antalye. Dopravila je společnost Travel Service po domluvě s Českou pojišťovnou, u níž byla kancelář pojištěná proti úpadku. Z Tuniska přiletělo 110 lidí, z Turecka 164. 
„Večer jsme se dohodli s Českou pojišťovnou na zaplacení repatriace a ty, co čekali na odlet z Monastiru a Antalye, jsme dopravili zpět do ČR," řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

Problémy CK I´m travelling vyvrcholily včera večer, kdy klienti neodletěli na dovolenou do Tuniska a Turecka. Dopravce Travel Service je na pražském ruzyňském letišti odmítl odbavit, protože mu CK nezaplatila. Když klienti volali do CK, dozvěděli se od zaměstnanců, že firma vyhlásila bankrot.

Úpadek vyhlásila i cestovní kancelář Detur, která patří stejnému majiteli, firmě FBSK 1907. Firma uvedla, že klienti se mají obracet pouze na Českou pojišťovnu.
CK nabízely zájezdy hlavně do Turecka, Tuniska a na Krétu. Problémy měla už několik týdnů. Lidé si stěžovali, že si v místě zájezdu museli znovu platit ubytování, protože jej CK nezařídila. Kancelář se vymlouvala na problémy s komunikací s místními hotely.


Dnes ráno jsem ve zprávách viděla šoty přímo z letiště. Ti lidé si zachovali černý humor a k názvu cestovky přilepili cedulku NOT - I´m not travelling. Ti si věru s problémy za letu starosti dělat nemusí... :-(
Jedna z klientek říkala, že ještě den předem do cestovky volala a byla ubezpečena, že je všechno v pořádku. Tak se sbalili, dojeli na letiště... a bum ho.

Stalo se vám něco podobného? Zůstaly jste trčet na letišti kvůli krachující nebo podvodné cestovce?

   
25.07.2007 - Zahraničí - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. [8] Kikoska [*]

  gentiana: asi máš pravdu...

  superkarma: 0 25.07.2007, 11:20:41
 2. [7] gentiana [*]

  Kikoska: Taková kontrola nemůže existovat:D Budeš někomu vykládat, že do konce měsíce máš na jídlo sedm stovek a na nájem sis musela půjčit od maminky, ale že prvního příštího měsíce ti přijde sto tisíc honoráře? Nebudeš. A to, že máš těch sedm stovek, může pro někoho znamenat, že jsi v průšvihu, protože co když se ti pokazí pračka, a pro někoho je to v pohodě, protože aspoň při vyjídání starých zásob uklidíš špajz.....

  superkarma: 0 25.07.2007, 10:53:46
 3. avatar
  [6] AnoliV [*]

  nám taky cestovka jednou zkrachovala, teda když člověk rok šetří na dovolenou a pak přijde tohle tak bych lidi normálně

  superkarma: 0 25.07.2007, 10:50:08
 4. [5] Dada0005 [*]

  Před lety jsme letěli s cestovkou PROG do Turecka. Měsíc po příletu cestovka krachla. A to nebyla malá a neznámá.

  superkarma: 0 25.07.2007, 10:49:44
 5. [4] Kikoska [*]

  Apropos, holky, nemáte některá zkušenosti s Net Travel Service (www.dojaponska.cz)? Chtěli bysme s nima příští rok vycestovat do Japonska, ale tím, že nikde nemůžu objevit žádné reference, mám z toho trochu obavy...

  superkarma: 0 25.07.2007, 10:35:31
 6. [3] Kikoska [*]

  Lepší zůstat trčet na Ruzyni než pak bůhvíkde...
  Spíš by mě zajímalo, jak je možné, že neexistuje nějaká kontrola, která by včas odhalila, že je cestovka v průšvihu...
  Ještě včera Tomio Okamura říkal, že nemá žádné informace o tom, že by nějaká cestovka měla problémy...

  superkarma: 0 25.07.2007, 10:34:13
 7. avatar
  [2] Evikus [*]

  V životě bych nejela s cestovkou, která je málo známá nebo nová - tuhle např. vůbec neznám. Jedině Čedok, Blue Style,...prostě ty zavedené co se jim to stát nemůže.

  superkarma: 0 25.07.2007, 10:11:02
 8. avatar
  [1] paviocko [*]

  Kvůli tomuhle a spoustě dalším věcem NEJEZDÍM s cestovkama.... není nad to, když se člověk spoléhá jen a jen na sebe!!!!!

  superkarma: 0 25.07.2007, 09:55:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme