Novinky

Zůstala jsem na letišti

A máme tu další příběh, tentokrát nám ho poslala čtenářka Padych. Jak se cesta na letiště může přeměnit v katastrofu, si už přečtěte samy.

Tak to věřím, že dneska se doma tomuto příběhu smějete, milá Padych. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju další šťastné cesty. :-)


Dobrý den.

Dnes už se tomu příběhu usmívám, ale tenkrát to pro mě byla katastrofa...

Před lety, když byly děti ještě malé, můj muž často cestoval na služební cesty do zahraničí. Když jednou opět odjel, navštívili mě příbuzní.

Dostala jsem dobrý nápad. Ač mám řidičský průkaz, vůbec nejezdím, a tak jsem požádala švagra, aby mě dovezl na letiště do Prahy a pak pokračoval svou cestou. Zůstala jsem sama s autem na letišti a těšila jsem se, jak svého muže překvapím a jak budem brzy doma. Čekala jsem na přílet letadla a myslela na to, co asi dělají doma mé docela malé tři děti.

Když mělo letadlo přiletět, oznámili, že let bude několik hodin zpožděný, pro nepřízeň počasí. Ještě jsem nezoufala, i když už jsem byla dost hladová, protože jsem si s sebou nevzala dost peněz. Po dlouhém čekání oznámili, že pro velkou mlhu letadlo nepřistane na Ruzyni, ale v Linci, odkud to k nám domů bylo o blíž.

Polil mě studený pot, co teď? Večer na krku, doma tři malé děti, v kapse pár korun, podotýkám, že v Praze jsem se moc nevyznala a veřejnou dopravou také nejezdím.

Venku už se setmělo, auto mi bylo houby platné, a tak jsem vyhledala autobus a jela na hlavní nádraží.

Vlak jel až za dlouhou dobu, jeden mi zrovna ujel, zákon schválnosti, a tak jsem za poslední peníz zakoupila jízdenku a trpělivě, hladová, čekala na vlak. Konečně přijel a já do poloprázdného vlaku s úlevou nastoupila. Noční vlaky nemám ráda, dost se bojím, a tak jsem přisedla k neškodnému staříkovi, jenže se z něj vyklubal starý slizoun, vedl hnusné řeči. Nejraději bych přesedla, ale vedle byla společnost ještě horší...

Cestu jsem nějak přetrpěla a konečně jsem dojela na místo. Domů jsem skoro utíkala, bylo už skoro k ránu. Ve dveřích mě již očekával můj muž, který už byl dávno doma. Už po mně chtěli s dětmi vyhlásit pátrání, že jsem se jim ztratila. Podotýkám, že tenkrát ještě nebyly mobily.

Ani jsem si nešla lehnout a vykročila rovnou do práce. Tam když spatřili, jak vypadám, ptali se mě, co jsem v noci dělala. Vyprávěla jsem jim o své cestě, velice se bavili a poslali mě domů vyspat. Hodně se smáli a já už vlastně také... Od té doby už mě nikdy nenapadlo jezdit pro svého muže na letiště. Zjistili jsme, že to určitě není nejrychlejší ani nejlevnější způsob dopravy. Druhý den si totiž manžel musel dojet na parkoviště k letišti pro auto a za parkovné zaplatil značnou sumu.

Všechny zdraví

Padych

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne zní: Jakou katastrofu jste v životě zažila?

 • Zažila jste ve svém životě nějakou tragédii, katastrofu nebo nezdar?
 • Nebo máte nějakou příhodu ze svého okolí?
 • Jak takové věci prožíváte? Samy, nebo uvítáte pomoc blízkých či přátel?
 • Jaká byla podle vás největší katastrofa v dějinách lidstva?

Napište mi také! Budu se těšit, že mi o sobě opět něco prozradíte. Na jednu z vás čeká krásný dárek, dvě čokolády ve tvaru srdce Milka Pralinés, abyste si při tomto smutném tématu alespoň osladily život.

Pište na známou adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je KATASTROFA. Moc děkuju a těším se na vaše příspěvky.

coko

   
15.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [7] Trefa [*]

  Trefa:velice smutny pribeh,co k tomu dodat.

  superkarma: 0 15.04.2013, 21:17:18
 2. avatar
  [6] carmi [*]

  OlgaMarie — #4 S Lufthansou jsem letěla asi před dvěma lety a už nikdy více! Letěli jsme taky přes Frankfurt. Na přestup jsme měli přes hodinu, tak jsem byla v klidu. Jenže pak jsme víc jak půl hodiny čekali na stojánce na povolení k odletu. Přistáli jsme čtvrt hodiny před odletem druhého letadla. No náhodou ve vedlejším gatu. Vběhli jsme do letadla poslední. No a po přistání jsme zjistili že nemáme kufrySml68

  A mimochodem mně nejhorší letiště připadá Ch. de Gaule v Paříži. Hrůza.

  superkarma: 0 15.04.2013, 19:19:54
 3. avatar
  [5] Gloria [*]

  OlgaMarie — #4 Ja s Lufthansa neletam uz vic jak 20 let, mozna i vice! Nebyla jsem spokojena s jejich sluzbou a cestovat v letadle s Nemcema taky nebyl zadny med, neznaji miru v alkoholu! Nejradeji jsem litala s CSA, ale bohuzel, lety do zamori jsou zrusene a ted pouzivam KLM, vsechno v pohode az na to letiste v Shiphol! Nevim kam jsi tenkrat letela, ale vypada to ze jsi mela sluzbu jako v 1. trideSml30, aspon se snazili te jaksi odskodnitSml67

  superkarma: 0 15.04.2013, 14:21:27
 4. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Gloria — #3 Z "A" na "B" jsem jela výtahem až někam do suterénuSml52, pak pěšky po schodech nahoruSml52, v chodbě špatně svítilo světlo a nikde nikdoSml80, já po pásech a v dálce v tunelu světélko. Pak nefungovala světelná tabule s gate! Když jsem se doptala, tak mi u vstupu do letadla přetrhli letenku, to nevím proč a poslali mě pro jinou! (Ale v letadle mi dali sólo jídlo, jaké jsem v životě v letadle neměla. Vedle sedící Francouzi  čuměli, co jsem zač, že mi Lufthansa tak podstrojuje.Sml52 )

  Z Frankfurtu mám doživotní trauma už od doby, kdy se se mnou vrátilo letadlo od Prahy do Mnichova pro poruchu letadla a náhradní let byl přes Frankfurt...Jo a ztratili mi tam jednou i kufr, ale pak ho našli a přivezli domů.

  1. na komentář reaguje Gloria — #5
  2. na komentář reaguje carmi — #6
  superkarma: 0 15.04.2013, 11:51:12
 5. avatar
  [3] Gloria [*]

  OlgaMarie — #2 Muzes vysvetlit proc jsi se tolik bala??? Jestlize jsi nevedela kam jit na prestup tak nejsi sama, horsi letiste je v Amsterdamu, ja se tam vzdycky zamotam, ale vzdy to dobre dopadne, chce to pouze klidSml30

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #4
  superkarma: 0 15.04.2013, 10:40:02
 6. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Tak to já jsem byla loni v březnu mokrá studeným potem na letišti ve Frankfurtu n/M a přísahala jsem, že už nikdy nikam nepoletím s přestupy. A to jsem měla i mobil, leč zablokovaný PINem ke kartěSml30 i dost peněz. Až když jsem se napila a zklidnila, byla jsem schopna komunikovat. Ale ten strach, který jsem si dokázala v hlavě vyrobit, že nenajdu, kam mám jít.

  1. na komentář reaguje Gloria — #3
  superkarma: 0 15.04.2013, 10:32:06
 7. avatar
  [1] Gloria [*]

  Nepochopim jak nekdo muze nechat doma "male deti" a odjet na letiste, podle clanku byla vzdalenost z letiste domu dost velika, bylo to opravdu hodne nerozumne!

  superkarma: 2 15.04.2013, 10:15:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme