Zdraví

Zuby jako perličky

Krásná tvář je krásnější, pokud ji zdobí dvě řady zdravých a bílých zubů. Pravda je bohužel taková, že česká populace o svoje zuby příliš nedbá. Jsme na tom mnohem hůře, než jinde ve světě. Po roce 1989 se navíc zrušily povinné preventivní prohlídky u dětí předškolního a školního věku, takže kazivost dětí se za posledních deset let rapidně zvýšila. Mít bílé a zdravé zuby však není nic nemožného, k dispozici je celá řada nejrůznějších moderních technik.

Proč jsou moje zuby hnědé? Čistíte si zuby každý den minimálně dvakrát a přesto jsou stále nahnědlé? Může to být z různých důvodů:
· v době vývoje zubů jste často užívali antibiotika
· v době utváření skloviny jste do těla dostávali nadměrné množství fluoru (jde o hnědavé až bílé skvrny)
· kvůli tzv. mrtvým zubům
· díky potravinářským barvivům z jídla, tabáku, kouření či častého pití kávy (žluté až hnědé povlaky)
· přibývající léta (zvyšuje se průsvitnost skloviny a žlutá zubovina výrazněji proniká)

Jak získat bělostný chrup? Vaše zuby mohou zazářit pomocí bělicích past či pudrů, kterých je na trhu dostatek. V lékárnách jsou k dostání speciální bělicí zubní pasty, bělicí pudry (mentolové, fluorové, hřebíčkové, meswakové) nebo dětské zubní gely. Účinnější a bezpečnější je však svěřit se do rukou odborníků.
Jak se bělí zuby v ordinaci? Předpokladem pro úspěšné bělení je dokonale prováděná zubní hygiena. Pacient nesmí mít žádné neošetřené kazy a v době procedury si musí odepřít potravinářská barviva a tabák. Pacientovi je v laboratoři vytvořen speciální nosič, do kterého si většinou aplikuje pomocí stříkačky bělicí gel sám doma. Počet aplikací závisí na odstínu, kterého chcete dosáhnout. Celou proceduru si musíte hradit sami – částka se pohybuje kolem 2 500 Kč.
Bělení plazmovou lampou Jde o nejnovější metodu, jak během jednoho sezení v ordinaci s použitím plazmové lampy získat bílý chrup. Cena se pohybuje okolo 3 500 Kč.
Bělení laserem Účinná moderní metoda, při které se klient na základě stavu svého chrupu a požadovaného odstínu účastní jednoho až tří sezení. Základní cena jednoho sezení je 2 500 Kč. Pokud je potřeba více zákroků, může se cena vyšplhat až na 5 000 Kč. Pro vyšší efekt se pak používají speciální bělicí pasty na čištění zubů. Po roce je zpravidla vhodné proceduru zopakovat. Kouříte-li nebo často pijete kávu, účinek se zkrátí.
   
24.01.2003 - Zdraví - autor: chica

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Ťapina [*]

  nadinka: Sodu jsem zkoušela a nic.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:27:00
 2. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Bělení zubů mě už dlouho zajímá, ale zatím jsem se neodhodlala.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:26:32
 3. avatar
  [3] Lucylle [*]

  Evelína: Ja jsem si zuby vybelila necim podobnym,ale byly to nosice(chranice ) s belicim gelem.
  Kdyz jsem proceduru chtela zkusit podruhe,tak jsem trpela strasnyma bolestma,protoze jsem mela kaz!Takze budu muset nejdriv k zubari,nechat si vsechno zaplombovat a potom hura do beleni

  superkarma: 0 24.01.2003, 12:06:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme