I já tedy připojím svoje trable se zoubkama, ať v tom opravdu nejste samy.  Moje kazivost je taky hodně vysoká, a jak už tady taky někdo psal, u zubaře jsem byla jako malá jako doma. Návštěvy byly tak 2x-3x týdně. Na žádné facky atd. naštěstí nedocházelo (je mi 22 let), tak alespoň v tomto se to změnilo. Ale řeči typu "Zuzanko, ty máš v puse Sarajevo" jsem si musela taky vyslechnout. Ať jsem se snažila jak chtěla, kazy byly pořád.

V devítce na ZŠ jsem se rozhodla pro jinou zubařku než školní. Od té jsem odcházela se "zdravým chrupem". Opak byl pravdou. Ještě ten den mi nová zubařka našla 13 kazů. Je jasné, co bylo dál, opět návštěvy a návštěvy. V patnácti jsem si vyrazila přední zub, jeden se viklal a 2 byly uražené. Dlaha, korunky, vyndavací zub do osmnácti. Paráda. Jediné, čemu jsem se díky tomuto úrazu vyhnula, byly rovnátka na stálo, protože ty křivé zuby byly vyražené. O tom, že jsem vyndavací rovnátka nosila normálně, se ani nezmiňuju. Teď mám 5 let udělaný můstek na 6 předních horních zubů. Letos v prosinci mi budou dělat nový, protože už tak dva roky mi vždycky kousek můstku upadne. Nezmiňuji už různé záněty, váčky atd. Jak jinak, také třeba na Vánoce.

Holky a ženy, fakt v tom nejste samy a já jsem taky ráda, že netrpím jen já.

Sasanka1


Milá Sasanko,

to je docela drsné, 13 kazů... S tou kazivostí máš tedy kříž. A můstek a vyražené zuby - no, na tvé mládí je to teda pořádná porce! Tak snad už to máš odbyto až do důchodu...

Hezký den! A napište mi na redakce@zena-in.cz!

Reklama