Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu: Podrazy vůči seniorům, mi zaslala čtenářka Jitka. Píše v něm: „Krátce po dokončení můstku paní doktorka ukončila svůj pracovní poměr a odjela za dcerou do Švýcarska."

Stalo se vám někdy, že vás okradl lékař? Tedy člověk, ve kterého bychom měli mít absolutní důvěru. Čtenářka Jitka píše k dnešnímu tématu právě o podobném případu; stal se její mamince, která naletěla zubařce-strace.


Mami chodila se zubama na obdvodní středisko v Praze 10, kde měla svou spádovou zubařku, starší dámu, která se vyznačovala tím, že s pacienty vůbec nemluvila a pokud se pohybovali po ordinaci a neseděli v křesle, stála u okna otočená zády, nekomunikovala a koukala z okna. O její odborné kvalifikaci nikdo nepochyboval a měla i hodně pacientů. Jsme „starý" obvod, tak se k ní chodilo převážně pro zubní náhrady a na dělání můstků.

Paní doktorka také u mami seznala, že bude potřeba můstek a sdělila, kolik bude třeba zlata na zhotovení můstku. Zlato jsme doma nějak posbírali, 2x ještě musela mami donést něco navíc, pořád toho bylo málo, už se mi to nějak nezdálo, ale nechala jsem to být, konečná cena za zhotovení přesahovala také všechna naše očekávání.

Krátce po dokončení můstku paní doktorka ukončila svůj pracovní poměr a odjela za dcerou do Švýcarska. Nezbylo než maminu přehlásit k mojí paní zubní doktorce. Po první návštěvě (chodíme celá rodina najednou) si mně moje lékařka vzala stranou a s vážnou tváří se ptala, kolik že toho zlata jsme dali a kolik to stálo. V tom můstku nebyl ani miligram zlata, maminčina původní paní doktorka všechno ukradla, práci o 100% předražila a s klidným svědomím, že okradla 70ti letou babičku, odjela užívat si vydělaných peněz do Švýcarska. Jsem na 100% přesvědčená, že nebyla jediným seniorem, který byl takhle odborně „ošetřen" a připraven o část rodinných úspor.

A pak že stařečky okrádají jen asociálové a rodinní příslušníci.

Btw. o českých doktorech by mohl být taky móc pěkný seriál, to by nebyla žádná růžofka to mi věřte
Jitka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podrazy na seniory

Stala jste se svědkem bezpráví vůči seniorovi? Popište to!

Stařenka šinoucí se pomalým tempem po chodníku se náhle zamotala, jak kolem ní projel hulvát na motorce a vytrhl jí kabelku. Firma sezvala seniory na prezentaci a vnutila jim zbytečné výrobky za horentní sumy. Důvěřivý důchodce pozval náhodného kolemjdoucího v nouzi do bytu, kde ho ten nenápadně okradl o všechny úspory... Obdobné situace se opakují stále dokola a staly se v mnoha rodinách. Napište mi o bezpráví, kterého jste byly ve svém okolí svědkem vy, milé čtenářky! Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec), můžete získat pěkný dárek, totiž: zelené kostičkované bačkory - důchodky, knížku Zbyňka Siegela: Jak hledat a najít zaměstnání a krém na ruce JUWEA. Očekávám ho dnes (v úterý 9. listopadu 2010) v redakční poště, viz adresa níže...

jak

Reklama