Bulvár

Zubařka, která kradla zlato

Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu: Podrazy vůči seniorům, mi zaslala čtenářka Jitka. Píše v něm: „Krátce po dokončení můstku paní doktorka ukončila svůj pracovní poměr a odjela za dcerou do Švýcarska."

Stalo se vám někdy, že vás okradl lékař? Tedy člověk, ve kterého bychom měli mít absolutní důvěru. Čtenářka Jitka píše k dnešnímu tématu právě o podobném případu; stal se její mamince, která naletěla zubařce-strace.


Mami chodila se zubama na obdvodní středisko v Praze 10, kde měla svou spádovou zubařku, starší dámu, která se vyznačovala tím, že s pacienty vůbec nemluvila a pokud se pohybovali po ordinaci a neseděli v křesle, stála u okna otočená zády, nekomunikovala a koukala z okna. O její odborné kvalifikaci nikdo nepochyboval a měla i hodně pacientů. Jsme „starý" obvod, tak se k ní chodilo převážně pro zubní náhrady a na dělání můstků.

Paní doktorka také u mami seznala, že bude potřeba můstek a sdělila, kolik bude třeba zlata na zhotovení můstku. Zlato jsme doma nějak posbírali, 2x ještě musela mami donést něco navíc, pořád toho bylo málo, už se mi to nějak nezdálo, ale nechala jsem to být, konečná cena za zhotovení přesahovala také všechna naše očekávání.

Krátce po dokončení můstku paní doktorka ukončila svůj pracovní poměr a odjela za dcerou do Švýcarska. Nezbylo než maminu přehlásit k mojí paní zubní doktorce. Po první návštěvě (chodíme celá rodina najednou) si mně moje lékařka vzala stranou a s vážnou tváří se ptala, kolik že toho zlata jsme dali a kolik to stálo. V tom můstku nebyl ani miligram zlata, maminčina původní paní doktorka všechno ukradla, práci o 100% předražila a s klidným svědomím, že okradla 70ti letou babičku, odjela užívat si vydělaných peněz do Švýcarska. Jsem na 100% přesvědčená, že nebyla jediným seniorem, který byl takhle odborně „ošetřen" a připraven o část rodinných úspor.

A pak že stařečky okrádají jen asociálové a rodinní příslušníci.

Btw. o českých doktorech by mohl být taky móc pěkný seriál, to by nebyla žádná růžofka to mi věřte
Jitka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podrazy na seniory

Stala jste se svědkem bezpráví vůči seniorovi? Popište to!

Stařenka šinoucí se pomalým tempem po chodníku se náhle zamotala, jak kolem ní projel hulvát na motorce a vytrhl jí kabelku. Firma sezvala seniory na prezentaci a vnutila jim zbytečné výrobky za horentní sumy. Důvěřivý důchodce pozval náhodného kolemjdoucího v nouzi do bytu, kde ho ten nenápadně okradl o všechny úspory... Obdobné situace se opakují stále dokola a staly se v mnoha rodinách. Napište mi o bezpráví, kterého jste byly ve svém okolí svědkem vy, milé čtenářky! Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec), můžete získat pěkný dárek, totiž: zelené kostičkované bačkory - důchodky, knížku Zbyňka Siegela: Jak hledat a najít zaměstnání a krém na ruce JUWEA. Očekávám ho dnes (v úterý 9. listopadu 2010) v redakční poště, viz adresa níže...

jak

   
09.11.2010 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] Martina59 [*]

  To je teda pěkné... Kdyby radši investovala do zlata třeba na serveru zlatak.cz

  superkarma: 0 15.04.2013, 09:50:29
 2. avatar
  [5] evelyn [*]

  Bébina — #3 jake socialni prispevky? odkud vis, zac a kolik utraci a i kdyby to byla pravda, je to pouze jeji vec, o vyrazu "prozere zbytek" se radeji nebudu vyjadrovat, to mi otvira nuz v kapseSml34

  superkarma: 0 09.11.2010, 19:14:11
 3. avatar
  [4] átéčko [*]

  Já znám doktorku Mudr Kocichová to je, která bere 30kč za napsání receptu.Sml31

  superkarma: 0 09.11.2010, 13:30:21
 4. [3] Bébina [*]

  Sirikit — #1 Vis ono jak kdo. Treba pritelova babicka si zije dobre, duchod a socialni prispevky muze mit tak kolem 15 000 mesicne, vydaje na bydleni necele 3000. Zbytek prozere, prosazi ve Sportce a pronakupuje v zasilkovych obchodech. Mesicne protelefonuje kolem 4000. Urcite je hodne duchodcu na tom spatne, ale na druhou stranu je i dost socialnich davek zneuzivanych.

  1. na komentář reaguje evelyn — #5
  superkarma: 0 09.11.2010, 13:19:21
 5. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Však Jan Čenský se vyjádřil, že natočit reálný obraz našeho zdravotnictví a lékařů je nemožné.

  Mojí tchýni taky okradla doktorka - její nadřízená. 8 let se tchýni ztrácely peníze, tu stovka, tu dvě... A ona si myslela, že to ztrácí nebo že to utratila, ani si nepamatuje kde. Nakonec podezřívala i syna. A jednoho dne, když se vracela z WC, přistihla doktorku v její kabelce. Nechápu tchýni, že na ní neudeřila a neodešla. Doktorka je ale od té doby mílius.

  superkarma: 0 09.11.2010, 13:18:56
 6. avatar
  [1] Sirikit [*]

  Nevím, proč je hodně lidí přesvědčeno, že senioři jsou zazobaní. Nízké důchody, stále se zvyšující nájmy a ceny energií, léky, poplatky za lékaře. Věřte, že při důchodu cca 7000 Kč měsíčně takovým lidem zbývá sotva na jídlo. Ze svého okolí vím, že i jogurt za šest korun je pro starou paní vzácnou lahůdkou. Její oběd pravidelně sestává z krajíce chléba s marmeládou, trojúhelníčkem, někdy sádlem a hrnečkem čaje. Velmi vděčně  přijme jakoukoliv zeleninu či ovoce ze zahrádky a věřte, že to všechno zužitkuje do posledního zbytku.

  1. na komentář reaguje Bébina — #3
  superkarma: 0 09.11.2010, 12:47:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme