Nedávno jsem se v tisku dočetla, že u nás zubařů ubývá a za chvíli nám prý už skoro žádní nezůstanou. Nepsali tam sice, proč tomu tak je, ale jako správný Sherlock Holmes jsem si to odvodila sama:
 
1. Hlavní úbytek zubařů přičítám tomu, že se začaly vyrábět bezbolestné vrtačky, takže z řad potenciálních zubařů vypadli sadisticky založení spoluobčané. Ostatně, co by tam dělali, když pacient při výkonu neřve a neřve.
 
2. Dnes už není obvyklé dávat zubaři tuzéra v podobě láhve, kafe či obálčičky s pořádný obolusem, a tak se jedinci, kteří se dříve hrnuli na zubařinu, přesouvají do oblasti politiky a jiných bohulibých sektorů, kde se na obálčičky a dárečky hraje dál.
 
3. Zubaři jako jedni z mála patří mezi schopné jedince, kteří porozumí jazykově méně nadaným spoluobčanům, a někteří z nich jsou schopni z pacientova zoufalého lomení rukama pochopit i poměrně dlouhá souvětí. Kdo jiný než zubař je schopen z vašeho uslintaně zahuhlaného a rukama odmávaného „ae-o-o-e, o-oí" pochopit správný význam: Pane doktore, to bolí!". Různé televizní stanice teď přijímají znalce tohoto typu na tlumočení výchovných a jiných pořadů do znakové řeči, kde si přirozeně vydělají více než jako zubaři. A navíc jsou jejich ksichty (jak svorně říkají účastníci různých z reality show) řádně provařené" v televizi. Kdo by odolal, že.
 
Tak nevím. Možná, že by na školách zase mohli zavést obor kovář". Protože nevím, kdo nám bude trhat ty zuby, až zubaři vymřou po meči i po přeslici...
 
Kadla
 
 :-))) Moc pěkné, až na to, že bezbolestné vrtačky jsou mýtus :-)
Reklama