Poslední čtenářský příspěvek poslala dnes Elis19. Přečtěte si příhodu její známé s kolem... Takovou situaci si dovedu velice snadno představit.

Stalo se vám někdy něco podobného, jako příhoda s kolem, kterou níže popisuje čtenářka Elis19? Já nedávno zapomněl peněženku u pastviny na pařezu. Naštěstí ji našl známá a poznala ji.


Dobrý den, tato příhoda se nestala mě ale mé kamarádce ze zpívání. Vyprávěla nám ji v pauze mezi písničkami a moc jsme se nasmály. Jeden den šla jako obyčejně nakoupit a protože toho chtěla koupit hodně, tak si sebou vzala kolo, které, podotýkám normálně nechává doma. Hezky obešla celé město, všude kolo poctivě zamkla a jako poslední si nechala návštěvu lékárny. I tady se o své kolo dobře postarala, obstarala nákup a při cestě ven ji zastavila známá paní, která ji zná jako lékařku. Paní ji líčila své zdravotní neduhy a kamarádka jako stará dobračka se jí snažila prospět radou. Na milé kolo samozřejmě zapomněla a v klidu pak došla domů. Ani ve snu ji nenapadlo, že přece sebou měla kolo a asi tak tři dny ho ani nepostrádala. Po této době měla zase ve městě k večeru nějaké zařizování a při své cestě šla kolem inkriminované lékárny. Ještě se v duchu divila, že někdo nezodpovědný si tam nechává kolo sice zamčené, ale na noc. A skoro současně jí docvaklo, že je to vlastně její zapomenuté kolo. Aby toho nebylo málo, neměla sebou klíček od kola a tak ho za stálého ohlížení se táhla zamčené jako zloděj.
Myslím, že je to svým způsobem také ztráta a současně radost ze znovu nalezeného, i když to netrvalo léta ale pouhé tři dny.
Zdraví,
Elis19

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 8.11.2013: Ztráty a nálezy

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. za chvilku se dozvíte, která čtenářka obdrží knižní dárek v podobě povídek Zdeňka Svěráka: Po strništi bos (nakladatelství FRAGMENT).

sver

Reklama