Cestování

Ztracena v pravěku

Ahojky,
do lesa na houby chodím moooc ráda, i když se tam beznadějně ztrácím :-). Můj orientační smysl se rovná nule. To mě třeba někam postavíte, já se otočím a už nevím, kde jsem. Nebo třeba zasvěcěně vyprávím, kde je ta a ta budova, rozhazuji rukama, ukazuji směr a posluchači mě pak usadí větou: "Ale to je úplně na druhé straně!" Tak se pokaždé alespoň zasmějeme...

Kdysi jsme na pionýrském táboře měli táborovou hru "Pravěk". Oddíly si v lese stavěly chýše z materiálů, který jim les poskytl. Jala jsem se hledat nějaké pěkné dřevo na konstrukci chatrče. Hledám, hledám a najednou koukám, nikde nikdo. Chvíli jsem tam stála a říkala si, hlavně nepanikař. Usilovně jsem přemýšlela, kudy se dát, abych se našla. Stálo mě to velké úsilí, hlava mě od přemýšlení bolela, ale cestu jsem nakonec našla. I když v jednu chvíli už jsem přestávala doufat a srdce mi bilo až v krku. Možná mi tenkrát pomohlo, že jsem na ten stejný tábor jezdila rok co rok, na dva turnusy.

To jsme se takhle jednou vydali s přítelem na houby. Vyjeli jsme vlakem na Moldavu. Do lesa vedla pěkná cesta, ale najednou začalo být zarostlo. Přítel mi řekl, ať počkám, že jde prozkoumat terén. Chvíli jsem čekala, pak už mi to přišlo nějak dlouho, tak jsem opatrně vykročila směrem za ním. Ale bylo mi úzko, měla jsem strach, abych se někde nezamotala. A tak jsem začala volat: "Jindro, Jindro, Jindrooooooo!" A nic. Sedla jsem si na bobeček, chtělo se mi brečet a pořád jsem volala: "Jindrooo, kde jsi?"

Trvalo to věčnost, ale Jindra se pro mě vrátil a když mě viděl, jak tam sedím na bobečku a tvářím se nešťastně, začal se smát na celé kolo. Výlet se nakonec vydařil, i když jsme se brodili po pás vysokou trávou a našli jen dvě houby... Zato borůvek jsme nasbírali plný kýbl a byli jsme modří až za ušima :-)


P. S.: posílám vám fotky prvních letošních úlovků. To první jsou houby, to určitě poznáte. No, a na té první fotce je stopa prasátka.

Úspěšný lov přeje Sepy

 

 

 

 


Děkujeme za pěkný příběh i za fotky :)

Naše dnešní povídání se už pomalu chýlí ke konci a ještě tu mám spoustu skvělých příspěvků, tak vás nebudu zdržovat svými řečmi a hurá na ně :)

redakce@zena-in.cz

   
21.07.2006 - Zahraničí - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Sepy [*]

  To je tím vedrem, nikam se mi nechce chodit Ale zítra jedeme stanovat...

  superkarma: 0 21.07.2006, 16:20:42
 2. avatar
  [1] Bětuše [*]

  Ty jsi se sepy tento týden opravdu rozpovídala

  superkarma: 0 21.07.2006, 16:16:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme