Bulvár

Zrzavou, zrzavou, tu já mám nejradši

 


Už odmala jsem slýchala ve školce tu známou říkanku - zrzi, zrzi, co tě mrzí... Musím říct, že mě to opravdu mrzelo, protože jsem neměla vlasy zrzavé, ale tiziánové, jak mi vždycky s láskou tvrdila moje babička.
Škola i školka je už dávno za mnou a já jsem dospělá.
Své kdysi nádherné dlouhé rusé kadeře, které se stáčely do princeznovských prstýnků, jsem vyměnila za pohodlnější účes. Dnes mi mou hlavinku zdobí sestříhané a provzdušněné delší mikádo. Barva vlasů se stále drží mezi zrzavou a nějakou, opravdu to asi bude ta tiziánová :-).

Musím říci, že moje vlasy jsou můj život, nejsem moc hezká, ale v mém případě vlasy vše zachrání. Muži mi věnují obdivné pohledy a sem tam slyším poznámky typu – koukej na tu zrzku :-). Pro mě je to pochvala a zadostiučinění, že jsem odolala svodům různých blonďatých a černých barev.
Se svými vlasy si prožiji i světlé chvilky. Internet je všemocný, a tak si na něm můžete přečíst mnoho mýtů, pověr a možná i pravdivých informací vztahujících se k barvě vlasů. Třeba nedávno za mnou přišel můj kolega a šibalsky mi řekl: „Ty hele, jsem četl, že si zrzky užijí více sexu, co je na tom pravdy?“ Tak co vám dámy budu povídat, my víme, že to asi jen o vlasech není, ale abych mu dala co proto, začala jsem mu líčit moje každodenní milostné avantýry. On mi to snad i věřil :-).
Pak jsem si ten článek přečetla, nějaká psycholožka tam rozebírala teorii, že zrzavé vlasy symbolizují vášeň a že muži mají pocit, že se zrzavou zažijí něco neobvyklého. Musím přiznat, že pár mužů už mělo zájem jen proto, že to je jejich životní sen. Minulý týden jsem zase četla, že zrzky jsou drzé, no teda nevím, mně spíš přijde, že je to o tom, jak vás doma vychovají. Ale popravdě, trochu přidrzlejší jsem :-). Nebo zrovna včera – zrzky se nejvíce vyskytují v Praze a jsou to učitelky, teda nezdá se mi, že by zrovna Praha byla semeništěm rudovlásek, a ani jedna moje učitelka nevlastnila tuto zvláštní nádheru.

A poslední moje zjištění je... že zrzky nešediví, to mi zcela s vážnou tváří sdělila moje kadeřnice, která mimochodem moje vlásky velice obdivuje nejen pro jejich barvu, ale i pro pevnost a lesk. Nevím, nevím, nějak se mi to nezdá, samozřejmě bych tomu ráda věřila, ale asi budu mít vlasy stříbrné jako moje babička, která mi kdysi hladila moje tiziánové vlásky.
Co dodat, jsem moc ráda, že své vlasy mám, jsem na ně hrdá a vůbec mi nevadí sem tam zaslechnout: Zrzavou, zrzavou, tu já mám nejradši. Vždyť co se může zdát zprvu jako přítěž, může být nakonec ta největší přednost. Tak hlavu vzhůru milé zrzečky, ať vám do vašich krásných vlásků zasvítí sluníčko, uvidíte, že se pánové nebudou stačit otáčet :-)


Tak to je vše, milé ženy-in, mějte hezký den

Popelka21


Milá zrzavá Popelko21,
podle průzkumů jsou zrzky hned za blondýnami pro muže nejpřitažlivějším sexuálním objektem (co se barvy vlasů týče).
Nevím, jestli jsou drzé, někde jsem zase slyšela, že zrzaví lidé jsou vzteklí, ale znáte to, ono se toho nakecá...:-)

   
05.02.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [18] Samík97 [*]

  Zrzky mají jen problém se sluněním,ale-zatímco já,původně světle hnědá nyní při šedivění jsem jak sedmibarevná kočka /proto je barva nutná/,moje spolužačka ,kdysi zrzka ,je krásně bílá jak padlý sníh a poněvadž má mladý obličej,je zajímavější než za mlada.

  superkarma: 0 05.02.2007, 17:43:24
 2. [17] evulík [*]

  Hlásím se jako zrzka která výsměch, plivání do rukávu také zažila. ale pak přišli zrzky do mody a ženy mě zastavovali s dotazem jestli ty vlasy jsou moje nebo barvené. Je to ale již nějaký pátek a musím milou popelku zklamat i zrzky šedivý. Mám dlouhé ,prý pořád pěkné vlasy ale na spáncích už šedivým.S tím že muži jedou po zrzkách souhlasím , ještě teď i když mi je již 50 se najdou mám obdivovatele a ctitele .

  superkarma: 0 05.02.2007, 16:54:19
 3. avatar
  [15] fialinka [*]

  zrzavou obdivuju, já svoje hnědé vlasy aspoň přibarvuju, nejdřív henou, teď už normální barvou - ale nechci, aby to bylo moc násilné, právě proto, že se mi nelíbí ty odrosty, a na to, abych se barvila pořád, nemám sílu

  superkarma: 0 05.02.2007, 16:01:23
 4. avatar
  [11] lilithheta [*]

  Zrzka jsem už od třinácti a neměnila bych. Jednou jsem to zkusila na hnědou, ale vydržela jsem v tom jen 14 dní - vůbec jsem si nemohla zvyknout. Teď jsem vychytala odstín do červenohněda a všichni mi ho chválí, až na přítele - ten neustále protestuje a chce mít doma brunetu (zatím sveřepě odolávám).

  superkarma: 0 05.02.2007, 12:23:21
 5. avatar
  [10] Vivian [*]

  Věrulinka: v posteli snad může být každá super, bez ohledu na barvu vlasů
  Já teda znala jen jednu přírodní zrzku a to byla strašná pí*a . Ale ono v tomhle na barvě vlasů nejspíš vůbec nezáleží.

  superkarma: 0 05.02.2007, 12:14:33
 6. avatar
  [9] Věrulinka [*]

  Prý jsou také super ženy v posteli,alespoň,jeden kámoš manžy to říkal

  superkarma: 0 05.02.2007, 11:39:52
 7. avatar
  [7] mam-ča [*]

  Řekla bych, že zrzavá barva vlasů formuje charakter. Prošla jsem si tím "zrzi zrzi" jako dítě, a nezbylo mi, než nasadit ostré lokty, abych ty posměváčky umlčela. Takže ta drzost zřejmě pramení z prosté sebeobrany.
  Až po pubertě jsem si té "výjimečnosti" začala užívat.

  superkarma: 0 05.02.2007, 11:11:29
 8. [6] Dana Haklová [*]

  A ještě něco: zrzky mají krásnou, jakoby průsvitnou pleť a jsou nesmírně fotogenické...

  superkarma: 0 05.02.2007, 11:06:28
 9. [4] Rikina [*]

  Svoje celkem nezajímavě hnědé a nyní již i šedivé vlasy si barvím do různých odstínů právě zrzavých až červených. Různé ty měděné, tiziánové, divoká třešeň a podobně. Ale taková ta pravá přírodní zrzka, to je holt něco jiného.

  superkarma: 0 05.02.2007, 10:57:57
 10. [3] 1011 [*]

  zryavé holky jsou krásné a zajímavé

  superkarma: 0 05.02.2007, 10:54:11
 11. [1] cody [*]

  Zdravím - a prý i jinak voní???

  superkarma: 0 05.02.2007, 10:49:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme