Hned první větou mne čtenářka Vlaďka006 dostala do kolen. Ale když vše uvedla na pravou míru, tlak mi opět klesl na normál. Děkuji Vám Vlaďko006 za zajímavý příspěvek.

Krásné ráno,

zrovna jsem „dosnídala“ oběd, dala jsem si ranní kávu a pomaloučku se začnu probírat.

Ä teď vážně. Většinou vstávám v 6 ráno, když mě vzbudí, jak vstává sestra do školy.

Tento týden chodí dcerka do školky. První dvě noci jsme se nevyspali snad nikdo. Moc se těšila, a tak nás chodila pravidelně budit, jestli už je ráno a půjdeme do školky. U jednoho neuspěla, šla k druhému, třetímu a možná se ptala i psa.

 Myslela jsem si, že si na rodičovské dovolené aspoň posledních půl roku přispím. Bohužel už nevidím nadějně, že bych kdy mohla spát alespoň do osmi. Dcera je ranní ptáče. Z postele mě vytáhne brutálně. Skáče po posteli, šimrá mě, odkrývá mě, když dělám stále, že spím, vymyslí si brutálnější způsob probrání. Posledně na mě hrkla sklenici s vodou, co jsem měla na nočním stolku na pití.

Vstala jsem natotata. Brzo mi začnou krušné chvilky a budu muset vstávat už v 5 ráno, abych si stihla nahodit fasádu, zkrotit hřívu, vyvenčit psa a nachystat dcerku do školky. O koupelnu býval u nás boj, jsem ráda, že máme dvě a několik zrcadel - v ložnici, na chodbě, sestra v pokoji, takže alespoň odpadnou ranní bitky o zrcadlo.

No holt, chcem být se sestrou grácie nejkrásnější.

Manželovi na přípravu stačí 20 minut. Spí z nás nejdéle. Hlavně o víkendu se mu nikdy nechce vstávat dřív než v 8.

Nedávno jsem ho budila, chtěli jsme jít na houby. A jemu se pořád nechtělo vstávat. Tvrdil, že doma nemá žádné pivo, a proto nemůže vstát. Ono prý totiž ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče.

Jak milé. Ovšem, taky bývám někdy k sežrání, když mě někdo probere.

To se mi stalo takhle ve vlaku. Klimbla jsem si, v tom mě někdo tahá za rameno. Ha, zloděj. Chce mě okrást. Vystartovala jsem po něm a zastavila se až o protější stěnu vlaku.

Nebyl to zloděj, ale průvodčí. Byl trochu v šoku. Chtěl po mně jenom jízdenku.

Omluvila jsem se mu a celá rudá zalezla zase zpátky do kupé.

Do práce jsem chodila kus pěšky, procházka mě probrala vždy. A tak po zbytek dne jsem byla milá a čilá.

Pěkný den.

Vlaďka 006
Text nebyl redakčně upraven


Pomalu končí téma dne: Jak to máte se vstáváním?

Jednu z vás, které jste dnes přispěly k tématu dne, dnes kolem 16. hodiny odměním.  Partnerem tématu ranní vstávání je projekt www.bebevyzva.cz  cena pro 1 čtenářku je snídaňový balíček sušenek BeBe Dobré ráno v hodnotě 350,- Kč

bebe

Reklama