Takhle by mohla znít zpráva z „černé kroniky“ a nebylo by v ní nic nadneseného. Nešlo o žádný manželský konflikt, jak by se mohlo zdát, ale o shodu velmi nešťastných náhod, které přivedly manželský pár až na operační sál

kolo

Manželé Věra a Václav jsou ideálním párem. Vychovali spolu tři děti, postavili dům, mají spoustu společných zájmů, stejný smysl pro humor, lásku k hudbě a zvířatům. Zkrátka úžasná dvojice, která bez sebe neudělá pomalu ani krok.  A to se jim málem stalo osudným.

Václav, ačkoliv má vrozenou vadu páteře a je doslova sešroubován, rád jezdí na kole. Pohyb „kolmo“ je pro něj jednodušší než chůze. Nedávno jel navštívit svého bratra do sousední vsi a dlouho se nevracel. Venku se rychle setmělo a Věra o něj začala mít strach. Nemohla mu ani zavolat, jeho telefon byl vybitý nebo nedostupný.

Řekla si, že alespoň vyvenčí  psy a půjde Václavovi naproti.

Byla tma jako v ranci. Jejich dům je na kraji vesnice a veřejné osvětlení u něj končí. Vydala se po setmělé silnici směrem, jímž měl Václav přijet.  

V dálce konečně uviděla blikající světýlka jeho kola. S úlevou a pocitem radosti mu šla v ústrety. Světýlka se rychle přibližovala, protože silnice vede z kopečka a kolo nabralo rychlost. Věrka viděla svého muže, ale neuvědomila si, že on nevidí ji. Pokud ji spatřil na poslední chvíli, nemohl už nic dělat. Obrovský náraz ji smetl do příkopu a Václav nedopadl o nic lépe. Když letěl vzduchem, loučil se se životem. Jeho už tak poškozená páteř to přece nemůže vydržet.

Jako zázrakem vydržela, ale odnesl to krček kyčelního kloubu. Věra na tom byla ještě hůř. S tříštivou zlomeninou stehenní kosti sténala v příkopě. Jejich dům byl naštěstí nedaleko, takže se Václav s vypětí všech sil dobelhal k telefonu a zavolal záchranku.

Odvezli Věru i Václava a ještě ten večer skončili na operačním sále.

Oba mají „sešroubované“ kosti, ale po čtrnácti dnech už jsou v domácím léčení a v péči dcery.

Svým způsobem mohou mluvit o štěstí. Stačilo málo a Václav mohl skončit na vozíčku a Věra vykrvácet.

Někdy se přílišná starost nevyplácí.

Čtěte také:

Reklama