Domácnost

Způsobila jsem katastrofu!

 
Já jsem taková kráva, že jsem nechala manžela malovat ten pokoj! Po všech těch zkušenostech jsem měla tušit, že to nedopadne dobře. Nikdy se jeho úsilí, které vynaložil při různých domácích a kutilských pracech, nerovnalo výsledku jeho snažení, někdy to byla i pohroma.
Ale zatím šlo vše kupodivu hladce. Hrdě mi ukazoval čerstvě vymalované zdi, blankytnou modří jen zářily. Jen nahoře nad oknem se skvěla šmouha. Rozhodl se, že to ještě zatře. Namočil váleček do barvy, a protože si štafle už odnesl, vyhoupl se hbitě i s válečkem na radiátor a napřáhl se nad to okno.
 
Jenže noha mu ujela po igelitu, kterým byl onen radiátor přikryt, prudkým pohybem flákl do okna, váleček letěl k zemi a sklo vydalo typický zvuk. Podotýkám, že bydlíme v osmém patře. Vše se seběhlo tak rychle, váleček se válel na zemi v kaluži modré barvy, manžel v kaluži červené,  kus skla zlověstně viselo nad ním, další kus už byl dole a  bleděmodrou stěnu poznamenaly  červené cákance  od shora až dolů.
 
Jakmile naše desetiletá dcera uslyšela, že se něco děje, vešla do pokoje. Když uviděla blednoucího tatínka v tratolišti krve, zbledla taky a sunula se k zemi. Taky mi nebylo zrovna nejlíp. Byla jsem těhotná a nedokázala jsem odhadnout, jestli se náhodou nesložím taky. Zmateně jsem těma dvěma začala poskytovat první pomoc, dcera se naštěstí začala probírat sama, ale u manžela to vypadalo dost hrozivě.
 
Střepy ho pořezaly asi dost hluboko a krev ne a ne zastavit. Zavolala jsem tedy záchranku. Za okamžik někdo zvonil, jaké bylo mé překvapení, když místo záchranky se ve dvěřích objevila policie."Prý tu máme nějaké tržné a řezné rány?" zahlaholil statný policista?"
 
Záchranka dorazila naštěstí vzápětí, ošetřili manžela, mně i dceru a já pak zbytek dne trávila tím, že jsem sháněla malíře a někoho, kdo by mi pomohl uvést pokoj do obývatelného stavu. No a samozřejmě jsem pečovala o manžela.
 
Eva 
 

 
Důležité je přežít. A máš jednu výhodu - až se budeš chtít svého chotě zbavit, stačí mu říct, aby něco opravil... Takové štěstí nemá každá :)
 
A za srdceryvný drsný příběh ti posíláme dárek. Oční stíny  Oriflame Visions. Ať ti to před tím tvým šikulou sluší ..
   
08.09.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [14] pomeranca [*]

  No teda tolik stesti naraz.....

  superkarma: 0 08.09.2005, 21:07:40
 2. avatar
  [13] Landriel [*]

  Pane jo, Pat a Mat by mohli závidět, co?

  superkarma: 0 08.09.2005, 21:00:55
 3. avatar
  [12] sunnynka [*]

  sice to musela být hrůza, ale jak si to člověk čte nezávisle tak se chechtám

  superkarma: 0 08.09.2005, 16:26:25
 4. avatar
  [11] femme [*]

  jo, to je tak, když chce někdo šetřit na nepravém místě

  superkarma: 0 08.09.2005, 16:12:03
 5. [10] louže [*]

  Tak to ten můj zase odnesl rekonstrukci bytu přeseknutou šlachou na ruce - vyndaval střep z rozbitých dveří, šikvně ten dole a ten z horní části se sesul! Byl doma sám, bez telefonu.. takže došel až do přízemí, zakrvácel celý dům než pro něho pán z přízemí zavolal záchranku. Dodnes tedy prohlašuje, že přestavba bytu probíhala v potu a krvi!

  superkarma: 0 08.09.2005, 14:38:18
 6. avatar
  [9] Acinka [*]

  Stalo se mi něco obdobného, rodiče jeli na Moravu a že nám přivezou víno. Vyndali sme ze sklepa demižon, naplnili ho v koupelně vodou a že ho pak umyjem. Nakonec sme se rozhodli, že víno si necháme přivézt v pet flaškách (je to praktičtější na nalejvání ...) Jenže demižon mi tam překážel a tak sem za 14 dní asi v 10 h večer vyzvala mého brouka, jestli by z něj nemohl vylít tu vodu a uklidit ho zpět do sklepa. Brouček vzal ten velký demižon plný vody a jak ho zvedl, demižon prasknul a voda s kusama střepů vylítla po celý koupelně .... jeden velkej střep nešťastně zasáhl broukovu nohu (nárt) rozřízl mu jí a zasáhl tepnu i sval - krve jak krávy, volala jsem záchranku, bylo šití, noha v sádře a 3 měsíce doma ........ to sme si dali

  superkarma: 0 08.09.2005, 13:56:31
 7. avatar
  [2] Žábina [*]

  tý brďo ještě že z toho okna nevypadnul

  superkarma: 0 08.09.2005, 13:01:41
 8. avatar
  [1] Majdinka [*]

  Kalamity jane ve slipech Ale jinak je hodnej, že jo?

  superkarma: 0 08.09.2005, 12:50:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme