Domácnost

Zpříjemněte si vánoční úklid


Už několik týdnů narážíte do vánočního stromku v nákupním centru, z výloh na vás mávají Santa Clausové, televize začaly vysílat vánoční reklamy a vy si říkáte: „Už je to tu zas!“ Ano, Vánoce přicházejí a se všemi jejich radostmi přicházejí i starosti. Jaké budete letos péct cukroví, kdy začnete, stihnete to vůbec, a co ta okna?! Do Vánoc to prostě musíte stihnout. Zkuste si s námi udělat přehled všeho, co byste mohla nebo měla před svátky udělat, a jak si to třeba zjednodušit nebo zpříjemnit.

 

Energie

Když už jste se rozhodla strávit odpoledne, den nebo víkend úklidem, nedopusťte, abyste se sedřela. Zkuste si úklid zpříjemnit. Pusťte si třeba hudbu, sáhněte po něčem rychlejším, co Vás rozproudí. Můžete ale zkusit i koledy a vánoční písničky. Ty jsou nabité energií, pozitivní náladou a navíc Vám nedovolí proklínat vánoční přípravy.

 

Plánování

Důležité je směřovat k nějakému cíli. Rozhodně buďte ale realistka. Nedávejte si tolik úkolů, kolik nemůžete stihnout. Zamyslete se, co můžete udělat třeba dva tři týdny před Štědrým dnem, a co naopak můžete nechat až na poslední dny příprav. Určitě se nesnažte všechno stihnout během jednoho víkendu. Rozložte si práci do etap. Například páteční večer můžete věnovat pečení cukroví, sobotu úklidu a v neděli si můžete odpočinout v klidu u televize, na výletě s rodinou nebo v obchodech. Nezapomeňte, že čím dřív nakoupíte dárky, tím příjemnější pro Vás nakupování bude.

 

Ochrana

Při úklidu byste měla chránit své ruce gumovými rukavicemi. Možná nejste zvyklá je používat. Pokud se ale chystáte na větší úklid, určitě byste si jedny měla pořídit. Prach, špína, čistící prostředky i časté máčení rukou ve vodě Vaše ruce vysušují, a tak byste je měla chránit. A po každém úklidu byste měla ruce intenzivně hydratovat.

Odměna

Vždy se Vám bude lépe pracovat, když si slíbíte za odměnu nějaké potěšení. Tak zkuste třeba poprosit manžela, ať Vám na večer připraví Vaše oblíbené jídlo. Nebo zajděte večer do kina. Můžete se ale odměnit i něčím sladkým. Kupte si předem Váš oblíbený zákusek a slibte si, že po úklidu si na něm pochutnáte. A nebo si večer můžete napustit vanu a udělat si večer pro sebe - relaxovat, vlasům dopřát výživnou masku, stejně tak unavené pleti, můžete u toho upíjet víno, třeba si nalakovat nehty a sama sebe jen hýčkat.

 

Uklízíte raději v prázdném bytě?

Práce jak na kostele, jak to naplánovat? Pokud raději uklízíte, když máte volné pole působnosti, pošlete manžela s dětmi třeba do zoologické zahrady, do nějakého muzea nebo na dlouhou procházku do přírody. A pokud manžela nemáte nebo ho prostě neumluvíte, tak se zkuste dohodnout s kamarádkou. Jeden víkend bude hlídat Vaše děti ona, Vy si v klidu uklidíte, a na příští víkend si role prohodíte.

 

Náš tip: Vyzkoušené přípravky pro domácí úklid jsou značky Cif a Domestos. Více na www.cif.cz a www.domestos.cz

 

 

 

 

   
08.12.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Nowalie [*]

  Dobře to vypálí chlupy v nose a spolehlivě vyžene přítele ze dveří

  superkarma: 0 08.12.2008, 23:46:03
 2. avatar
  [9] sanvean [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 08.12.2008, 21:19:53
 3. avatar
  [8] Vivian [*]

  moruse: TO SE NEPIJE, TIM SE MEJE PODLAHA!

  superkarma: 0 08.12.2008, 19:46:20
 4. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Nevěřím na vánoční úklid a novoroční předsevzetí. když něco chci udělat, udělám to ať je červen nebo leden

  superkarma: 0 08.12.2008, 18:51:36
 5. avatar
  [6] moruse [*]

  DOMESTROS JE VYBORNA DESINFEKCE

  superkarma: 0 08.12.2008, 16:34:41
 6. [5] Tini [*]

  Ja uklizim prubezne, takze letos zaden vanocni uklid nebude A jedem na Vanoce domu, tak co...

  superkarma: 0 08.12.2008, 12:45:59
 7. [4] Lindaa [*]

  Lostris: to já taky, ale at uklízím v cervnu nebo v prosinci tak bych rodinku nejradeji vystrelila na Mesíc
  Koupili jsme novou stenu do obýváku a vcera jí montovali, takze vsechno co bylo ve starý je probraný, celá nová stena umytá, vsechno sklo (pouzívaný i ozdobný) nalestený, jeste mi zbývá nekam nacpat rucne malovaný servis po babicce (pouzívat se nedá a zlikvidovat ho je skoda)...a to jsem si ríkala, ze letos jenom utru prach, vyluxuje a jeste tak maximálne umyju podlahu a vida najednou se manzel rozhodl nakupovat a já mám vygruntovaný i sklenicky, který jsme 10 let nepouzili

  superkarma: 0 08.12.2008, 12:26:17
 8. avatar
  [3] Lostris [*]

  Nebudu rušit tradici, žádný vánoční úklid dělat nebudu. My uklízíme průběžně celý rok

  superkarma: 0 08.12.2008, 12:12:08
 9. avatar
  [2] Clerenc [*]

  My jsme právě dokončili rekonstrukci bytu a malujeme, takže vánoční úklid mě nemůže rozhodit....

  superkarma: 0 08.12.2008, 10:46:33
 10. [1] Lindaa [*]

  Nejradeji uklízím, kdyz jsem doma sama a nikdo mi netape po cerstve vytrené podlaze a nebo neroznásí smetí z jedný místnosti do druhý nez stacím vsude vyluxovat. Ale kam vyexpedovat 2 pubertáky a 2 psy na nejlépe celé odpoledne (a klidne by se mohli vyparit na celý den a vzít manzela s sebou ).

  superkarma: 0 08.12.2008, 10:30:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme