Vztahy

Zpoza mříží. Ano, skutečná vražda

Nevím jak začít... Snad tím, že to je příběh pravdivý a částečně domyšlený. Není to příběh můj, ale někoho mně velmi blízkého.

 

Je to příběh zpoza mříží...

 

 

Ženil jsem se v devatenácti, protože jsem musel. Žádná velká láska to nebyla, jen úlet. Narodila se nám první dcera, druhá dcera a manželství stálo za starou bačkoru. Nebyl jsem vůbec na to připravenej, stavěnej nebo jak to napsat. Plat jsem měl jako státní zaměstnanec dobrej, a tak jsem si užíval. Holky, pití, zkrátka mejdany. Doma se to zhoršovalo, ženě jsem musel občas ručně vysvětlit, co si smí a nesmí dovolit. A škoda rány, která padne vedle, a tak to někdy schytala i ta starší. Kdo měl mít trpělivost se s ní učit, takovej debil. Ta snad ani není moje...

 

Jednou došla trpělivost mé ženě a podala žádost o rozvod. Dost jsem jí to, jak se říká, „osladil“. Ručně. K tomu jsem při stěhování sebral i pár věcí, co nebyly moje.

 

Pak teprve začal ten správný život. Hospody, mejdany, ženský, chlast... Práci jsem sice ztratil, ale našel jsem si tu pravou ženskou. Chodila všude se mnou a byl to opravdu kus ženský a navíc se uměl pořádně bavit. Co na tom, že byla už dvakrát rozvedená, děti zůstaly tatínkům. Užívali jsme si spolu.

 

Občas jsem potkával dcery, občas se za mnou jedna z nich stavila. Promluvit si, ukázat děti a pochlubit se. Ale já si nechtěl připustit, že jsem děda, zvlášť když jsem měl malého syna. Odcházela s pláčem.

 

Pak začaly docházet peníze, v obchodě měla žena manko, a tak jsem se musel rozhodnout. Pomohl mi kamarád. Prý zná dům, kde se dobře napakujeme. To měl pravdu. Napakovali jsme se, ale pak nás překvapil majitel. Nemohli jsme nechat svědky. Šestnáct ran nožem...

 

Tohle se stalo před 14 lety. Přišel jsem o všechno, jsem starej a sám. Sám se svým svědomím... Nevím, co dělají dcery, moje vnoučata... Nemám odvahu je shánět. Co bych jim měl říct? Že je mi to líto? Stačí to? Že nelituju jen toho zmařeného života, ale i času, co jsem ztratil a nebyl s nima? Nebude to vypadat, že je hledám jen kvůli tomu, že potřebuju pomoct? Potřebuju je... Snad si to někdy přiznám...


Tak teď úplně nevím, z kterého pohledu to je vlastně napsáno, ale rozhodně to po obědě je teda těžký kalibr. Autorka ani nechtěla uvést nick. Ani se jí vlastně nedivím.

Myslím, že i Radek čekal leccos, jen ne opravdickou vraždu. Zamrazilo mě. Nejhorší je, kolik tenhle člověk s sebou do propasti strhne lidí.

 

Do redakce teď přišel dovětek k dopisu:

Posílala jsem k vám Příběh zpoza mříží. Píšete, že nevíte z jakého pohledu je to psáno. Tak malé vysvětlení :o) Všechno co se tam stalo je pravda a já to sepsala podle svých vzpomínek a podle toho co jsem slyšela doma. Jen ten poslední odstavec jsem si domyslela. I po těch letech doufám, že v tom člověku je alespoň kousínek dobra a třeba si i vzpomene....
   
08.11.2006 - Láska a vztahy - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] edith1975 [*]

  smutné

  superkarma: 0 08.11.2006, 23:36:23
 2. avatar
  [13] fialinka [*]

  dnes jsem se setkala s člověkem, který seděl za vraždu. Kdoví, jak to bylo, není právě z nej soc. vrstvy, ale dnes se stará o svou přítelkyni,která je těžce nemocná a nechodí, a o její mentálně postiženou dceru a o psa. Asi si semtam vypije, ale nebude to taková hrůza. Bez něj by ty ženský jen těžko žily. A on navíc vypadá jako správný chlap. Těžko soudit, podrobnosti nevím. Nicméně vrahy jsem díky práci už viděla asi 4 a žádný na to nevypadal, opravdu žádný.

  superkarma: 0 08.11.2006, 18:51:06
 3. avatar
  [12] Jupíí [*]

  Markétko nevím, včera jsem koukala, na na pořad o trojnásobné vraždě objasněné po 13 letech. Ten člověk měl úplně prázdné oči, nebylo vnich vůbec nic. Koukal jako ,když neumí do pěti počítat. Vymlouval, se že tenkrát šel z nějakého flámu, že byl opilej a že si nic nepamatuje. Nevypadal ani, že by ho to mrzelo, Jen mu vadilo, že ho chytli.
  Celoživotní pití a fetování člověka hrozně zdevastuje, hlavně po duševní stránce. Pochybuju, že v něm zbyla troška citu a pochybuju , že lituje. Maximálně sebe.

  superkarma: 0 08.11.2006, 18:11:55
 4. [10] Matelka [*]

  holka*: Třeba je to lepší.

  superkarma: 0 08.11.2006, 15:50:32
 5. avatar
  [8] Hysteria [*]

  Nejhorší na tom je,že takové ničemy pak ještě živíme ze svých daní.Ono něco na tom bude oko za oko!

  superkarma: 0 08.11.2006, 15:13:52
 6. [7] Matelka [*]

  holka*: No jo, je to smutný, ale někdy se k nám chovají líp cizí lidi, než vlastní příbuzní. Nevím, jestli bych dokázala s tátou vůbec mluvit, kdybych věděla, co všechno ošklivého spáchal.

  superkarma: 0 08.11.2006, 15:08:51
 7. [5] Matelka [*]

  Hajzl, kterej nakonec ještě lituje sám sebe. Není mi ho ani trochu líto.

  superkarma: 0 08.11.2006, 14:31:19
 8. avatar
  [4] AnoliV [*]

  prostě takovej lidskej odpad no...

  superkarma: 0 08.11.2006, 14:15:06
 9. avatar
  [3] jaku [*]

  Fíha

  superkarma: 0 08.11.2006, 14:10:38
 10. avatar
  [2] Ryta [*]

  kdyby tohle měl být můj otec (jako že naštěstí není) nechtěla bych ho už v životě ani vidět , lidi dělaj chyby, ale tohle bych snad neodpustila nikomu a navíc se nikdy jako otec (svých dcer) nechoval není mi ho ani trochu líto ať si sní co si navařil

  superkarma: 0 08.11.2006, 14:08:57
 11. avatar
  [1] Zdenicka1983 [*]

  16 ran nožem?? No...to už není jen zlikvidování svědka - se v tom vyžívali.

  superkarma: 0 08.11.2006, 14:08:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme