Vztahy

Zpověď Renaty: Mám milenku

V dnešní době už není jiná sexuální orientace ničím výjimečným. Naopak ji spousty lidí staví na odiv a hrdě se k ní hlásí. Renata se však vdávala v roce ´89 a svou odlišnost si dlouho nepřipouštěla. Teď má tajnou milenku, ale rodiny se rozhodně nechce vzdát!

love

Uvědomit si, že nejste stejná jako ostatní a že se vám líbí spíš holky, je samo o sobě dostatečně velkou fackou od života. Ale zjistit to až v manželství, kdy vychováváte vymodlenou dcerku, to už je hodně silná káva. Renata na svou odlišnou sexuální orientaci navíc přišla až s milenkou, do které se bezhlavě zbláznila. Čekáte love story? Omyl! Renata je zodpovědná a svou rodinu za nic na světě nehodlá ohrozit. Jenže co má dělat - zůstat v manželství z povinnosti, nebo jít za svým srdcem?

Zpověď paní Renaty

Vdávala jsem se brzy po škole s klukem od sousedů, se kterým jsem prakticky vyrůstala. Bylo to tak samozřejmé, na svatbě nám všichni říkali, že jsme pro sebe stvoření, prostě dokonalý pár. Manžel byl jediný muž, kterého jsem kdy poznala po sexuální stránce, a všechny pocity s milováním spojené jsem považovala za běžné - včetně pocitu prázdnoty a zklamání, které jej doprovázely.

O dítě jsme se snažili strašně dlouho - proto jsme se milovali hrozně často, až se z toho nakonec stal zvyk. Uvařila jsem večeři, pomilovali jsme se, osprchovali a šli spát. Pavlínka se nám narodila až po dlouhých deseti letech (to mi bylo 31), a tehdy jsem byla dokonale šťastná. Konečně jsem měla vytouženou rodinu!

Po narození miminka mi veškerá milostná touha naprosto opadla. Přičítali jsme to nedostatku spánku, pak stresu z návratu do práce a pak únavě ze zvládání domácnosti a zaměstnání. Nechtěla jsem, aby manžel začal chodit za jinými, tak jsem se s ním občas pomilovala, aniž bych na to měla chuť, ale po každém sexu ve mně narůstal pocit prázdnoty.

Vše se změnilo, když se vedle nás přistěhovala Kamila. Hned jsme si padly do noty. Byla jen o něco málo mladší než já, rozvedená a bezdětná. Často mi hlídala Pavlínku, vyrážela s námi na různé výlety, chodily jsme spolu na vínko i do divadla, prostě úžasná kamarádka.

Vedle ní jsem úplně rozkvetla a i manžel si mé proměny všiml a byl moc rád, že tady Kamču mám. To, že je Kamila lesbička, mi svěřila relativně brzy po seznámení. Trochu mě to překvapilo, přiznávám, ale vzala jsem to jen jako informaci. Manželovi jsem to pochopitelně neřekla, bylo to tajemství mezi mnou a jí. Že je Kamila moc krásná a přitažlivá žena, jsem si uvědomovala hned na začátku, ale s tím, jak jsem ji víc a víc poznávala, začalo se ve mně cosi ozývat. Něco, co jsem doposud nikdy cítila a z čeho jsem byla pořádně zmatená. Kamča si toho asi všimla, protože si o tom se mnou začala povídat.

Prokecaly jsme tehdy u ní skoro celou noc. Svěřila jsem se jí, co k ní cítím, a ona mi prozradila, že je do mě také už dlouho zamilovaná, ale že si uvědomuje, že nikdy neopustím rodinu. Dohodly jsme se, že náš vztah udržíme v čistě přátelské rovině, ale moc dlouho nám to předsevzetí nevydrželo. Trvalo to necelých čtrnáct dní, když jsme spolu poprvé skončily v posteli. Konečně! Konečně jsem ve svém životě zažila opravdové milování! Takhle se mám cítit, tohle mám prožívat! Žádná prázdnota, žádný smutek, jen extatická rozkoš a absolutní naplnění.

Od té doby je Kamča mojí tajnou milenkou. Strašně ji miluji, ale miluji i svého muže a Pavlínku a nikdy bych je neopustila. Je mi jasné, že mé štěstí nemůže trvat dlouho. Kamča se jistě s pozicí tajné milenky nadlouho nesmíří a bude chtít víc, a já také nevydržím svému manželovi dlouho lhát. Ale zatím si užívám plnými doušky, protože vím, že až náš vztah s Kamilou skončí, budu se cítit ještě prázdnější a otupělejší než kdy dřív...

Renča

Co byste dělala na Renatině místě?

Možnost%
Vzdala bych se milenky a zůstala s rodinou.14,6
Rozvedla bych se s manželem a začala žít s milenkou.11,5
Našla bych si psychologa, aby mi poradil, co mám dělat.17,7
Zůstala bych si rodinou a nadále udržovala tajný milenecký vztah.56,3

Kam dál?

   
02.08.2011 - Ona s ní - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [9] Anellka [*]

  Renatko, věř svému nitru. Jednou přijde rozhodnutí.

  superkarma: 0 25.11.2011, 12:23:52
 2. avatar
  [8] moula [*]

  oops, omluva - neni z vesnice, nejak jsem to rychle cetla, ze s klukem od sousedu. Muze byt dokonce i z Praglu:)

  superkarma: 0 02.08.2011, 19:52:09
 3. avatar
  [7] moula [*]

  No, zenska z vesnice ve svych asi tak 33 letech nebo kolik ji ted muze byt, poznala jen jedineho chl;apa, ktereho si nebrala z zadne velke lasky, ale vice mene ze se to tak nejak semlelo...a ted najednou poznala sousedku a je zmatena a sex je uzasnej...je to dost prusvih. Nema co srovnavat, se dvema partnery nemuze vedet co a jak a co ji vyhovuyje a co by rada. Jasne, ze po 10+ letech s jednim, ktery za nic nestal a byla to rutinni zalezitost za ucelem splozeni ditete, se ji bude zdat kdokoli a cokoli uzasnej/uzasna. Treba je lesbicka, treba jen nevi co chce a sikovna lesbicka ji vlezla do cesty. Mela by si holka uzit a moc nad tim nepremyslet, cas ukaze. Hlavne nedelat vlny, nerikat nic manzelovi, nebourat rodinu, vsak se uvidi. co kdyz se pristehuje dalsi soused a bude jeste lepsi? Sml58. Kdyz si jde koupit sukni, taky si nebere tu prvni, ale par si jich vyzkousi. Mela udelat to samy s muzskymi nebo zenskymi, nez se vdalaSml24

  superkarma: 0 02.08.2011, 19:50:56
 4. avatar
  [6] Barbucháč [*]

  IRISS215 — #5 ale prd, proč to hned věšet manželovi na nos, když v tom nemá sama jasno? Trochu sobecké, ne?

  Souhlasím s názorem SuzanneSml67, prostě jí něco chybělo a to něco si myslí, že našla v sousedce. Jenže neví určitě.

  Počkala bych, kdo se do okolí přistěhuje dálSml57

  superkarma: 0 02.08.2011, 18:01:52
 5. avatar
  [5] IRISS215 [*]

  osobně si myslím, že Renata si teprve až nyní uvědomila svou orientaci a začíná také poznávat to, co jí v manželství scházelo a to již také z nedostatku sexuálních aktivit v minulosti. Třeba i o tom někdy kdysi dávno snila, ale uvědomovala si, že bydlí na vesnici nebo v malém městečku a to je pak složité, co by na to řekli lidi, jak by se zachovali rodiče či okolí a jeliklož neměla žádné sexuální zkušenosti vyjma svého prvního chlapce, kterého si pak i vzala spíš k vůli lidem než z lásky a nebo také proto, že se to tak nějak od ní očekávalo a nyní teprve poznala něco jiného, což jí vyhovuje a konečně také uspokojuje. je také vidět, že se snaží mít zodpovědnost k rodině a  být ohleduplná vůči dceři i svému manželovi, kterého má asi i ráda jako člověka, ale sex s ním jí už delší dobu nic neříká, pokud jí vůbec něco říkal. Nyní poznala něco jiného, co jí dává smysl a sex se svou milenkou si užívá a dává jí to, po čem tolik toužila, což se dá pochopit. Myslím si však, že takový vztah ale dlouho nevydrží, neboť doma se bude při sexu přemáhat a stejně časem zjistí, že to tak dál nejde, nebo se to manžel dozví z jiné strany, pozná to sám či mu to sdělí sama, ale myslím si, že by se člověk, pokud má skutečně někoho rád a hodně k němu cítí, neměl takto přemáhat, nebpť to nese další rizika hlavně ta psychická. Já osobně bych si asi s manželem sedla a vysvětlila mu, jak se věci mají a pravděpodobně bych se i rozvedla, ale né dřív, dokud bych také nevěděla, zda v tom má také jasno i milenka a zda by i tato pak s ní chtěla dále přes veškeré překážky žít ve společném životě. Prostě je důležité si všechna pro i proti řádně zvážit s milenkou si o tom také promluvit a to z důvodu, aby po čase nezjistila, že k vůli chvilkovému pobláznění přišla o to nejcenější a to je o rodinu, byť fungující již jen z nutnosti.Sml22Sml22

  1. na komentář reaguje Barbucháč — #6
  superkarma: 0 02.08.2011, 11:38:54
 6. [4] Klára Křížová [*]

  Renata má prostě kliku na sousedy Sml16

  superkarma: 0 02.08.2011, 09:43:45
 7. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Čistě hypoteticky si myslím, že Renatě chyběla zpřízněná duše a něčí blízkost. Možná by to podobně dopadlo, kdyby se vedle nastěhoval hezký muž, se kterým by si strašně rozuměla. Ale čerti vědí. Myslím, že by bylo dobré vyčkat, protože takové vedlejší partnerství zatím neprošlo zkouškou času, je to poněkud "prázdninové", zdá se mi. Rozhodně bych se nerozhodovala podle toho, co je nejvhodnější pro dítě, protože zoufalá zlomená matka je pro dítě to nejhorší. Vždycky podle sebe.

  superkarma: 0 02.08.2011, 08:46:23
 8. avatar
  [2] ahoi [*]

  Těžko se vžít do Renatiny situace. Manžel sotva přijde na to, že má jeho milovaná vztah s jinou ženou a říct mu o tom asi nebude nejšťastnější řešení - ikdyž možná by přistoupil na milování ve třech, což by naplnilo všechny strany. Renda je v situaci do které se dostane jednou za život většina z nás - po dlouholetém vztahu se prostě může stát, že se zblázníme do někoho nového.

  Z osobního pohledu bych se rozhodla pro manžela, pokud si ho vážím.

  superkarma: 0 02.08.2011, 07:59:36
 9. [1] dadma [*]

  V anketě co by jste dělala na Renatině místě jsem zatrhla odpověď č.1 a jak koukám ,tak většina z nás.Ale já to nevím ,nejsem na Renatině místě.Hodnotím asi to co si myslím, že je pro dítě nejlepší.

  superkarma: 0 02.08.2011, 07:41:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme