Vztahy

Zpověď - Milování? Za trest!

Třetí částí dnes pokračuje životní příběh naší čtenářky.

1. díl si můžete připomenout ZDE .

2. díl ZDE .

 

Nic, co jsem udělala, ale nestačilo. Kvůli němu jsem prodala vlastní byt, koupila auto, které jsem ovšem po velké kritice z jeho strany převážně neřídila, abychom mohli jezdit s dětmi na dovolenou a lyžovat. Za zbytek mých peněz z bytu a mou celou výplatou se dotoval provoz domácnosti, drahé dary pro děti a příbuzné, cesty za nimi, protože on svůj plat dával naprosto celý na půjčky a splátky za byt pro první ženu a děti, platil pouze elektřinu, telefon a vodu – jsme přece manželé, tak dáme všechno dohromady.

 

Žili jsme v zimě v teplotách okolo patnácti stupňů, ale spíš pod ně,  protože na uhlí údajně nebylo, topili jsme dřevem v kotli ve sklepě, kde nebyla elektřina a taky žádná vůle ji zavést. Bývala jsem doma dřív, většinou o dvě až tři hodiny, časem mě tak zpracoval, že jsem se neodvážila přijíždět později než rovnou z práce a nakupovala v polední přestávce na oběd, jinak mě to stálo vždycky velkou scénu a další dva dny nemluvení minimálně, takže jsem ve svetrech žehlila, vařila, pekla i ve všední dny, abych se zahřála. Když jsem si dala slivovici, okamžitě to zjistil podle výšky hladiny v láhvi, i to jedno štamprle, a okamžitě jsem byla alkoholik v jeho pojetí a komentoval to. Zatopit sama jsem nesměla, to je přece mužská práce, přece on, galantní a ohleduplný muž, mě nenechá zatápět – vymohla jsem si toto privilegium až po dvou letech, takže k práci s domem, zahradou a domácností ještě přibylo každé půlhodiny jít do sklepa v montérkách s baterkou a přikládat a mnohdy štípat dříví, ale to jsem dělala ráda. Topidlo jsem mohla mít jen tu první zimu, tu druhou už jsem ho nemohla používat, údajně kvůli velké spotřebě elektřiny.

 

A po svatbě začalo přituhovat.

Mučil mě snad nejvíc scénami s údajnou mou frigiditou a vulgárními připomínkami typu – kdyby to byl někdo jiný, ráda roztáhneš nohy. Nebo po tříhodinové hádce řekl – podej mi ruku; přemohla jsem se, chtěla jsem ukončit spor, a podala jsem – odhodil ji zpátky se slovy – podáváš mi ji, jako kdybys ji dávala do hoven.

Podotýkám, že vulgární a sprosté vyjadřování od něj nikdy nikdo kromě mě a předpokládám první ženy neslyšel a nikdo by tomu taky nevěřil. Pocházíme oba dva takzvaně z dobrých rodin, kde se takto nemluvilo a nemluví, oba dva máme vysokou školu.

Sex používal jako bič na mě – musela jsem se milovat kdykoliv chtěl, ať jsem chtěla nebo nechtěla, jinak byla hádka, scéna, dva až čtyři dny nemluvení – a po čtyřech letech jsem se milovat už vůbec nechtěla, ale radši vydržela těch deset minut a obětovala je v zájmu komunikace mezi námi. A ještě si to vyčítala, že to je moje neschopnost.

Samozřejmě že jsme začínali u vysvětlování a tolerance – kdo nechce, tak řekne. Popisuju konečný stav.

Myslím, že žádná žena nechce jít do postele okamžitě v momentu, kdy se muž rozhodne k sexu okamžitě po návratu domů bez jakéhokoliv úvodu či jednoho slova, poté, co na ni týden nepromluvil, vyhýbal se jí s kamennou tváří a vracel se domů v noci kvůli tomu, že podle jeho názoru setřela ukápnutou kapku na podlaze, když o půlnoci dozavařila marmelády, tím špatným hadrem.

Nutil mě k sexu vlastně vždycky, kdykoliv se dalo předpokládat, že nebudu chtít – těsně před odjezdem na návštěvu (nesnášela jsem pozdní příchody, čímž myslím o hodinu a víc), když jsem chystala pohoštění pro celou rodinu, pozvanou na oslavu, před odjezdem ráno do práce, věděl, že nesmím přijít pozdě, jinak že budu mít nepříjemnosti. Vždycky de facto s nožem v zádech, s tikajícím časem.

 

Pokračování opět zítra na Ženě-in.

 

   
21.04.2004 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [121] monacha [*]

  Brambůrka: To je opravdu drsný, tušila jsi něco něco než sis ho brala?

  superkarma: 0 26.04.2004, 20:19:53
 2. avatar
  [119] monacha [*]

  Pořád mám tak trochu pocit, že mohu být týraná jen pokud to tomu druhému dovolim. Doufám, že se nikoho nedotknu, ale přece je vždy nějaké řešení, ne? Chce to sebrat všechnu sílu.

  superkarma: 0 25.04.2004, 15:30:08
 3. avatar
  [117] Libča [*]

  je mi z toho na nic... chce se mi plakat..... teprve ted jsem se na to vrhla to cist... a je to fakt sila....

  superkarma: 0 24.04.2004, 20:39:20
 4. avatar
  [116] Irka1 [*]

  Morgan: prispevek cislo 8...

  superkarma: 0 23.04.2004, 18:18:19
 5. [115] xenie [*]

  monacha: argument že si za to může že ho vytočila zas pro změnu vytáčí mně... když dotyčného vytočí úředníci, prodavačka atd., taky je zbije? asi ne, tam ho to ani nenapadne...

  superkarma: 0 23.04.2004, 13:52:29
 6. avatar
  [114] monacha [*]

  Musim říct, že je to opravdu hrozný. Nikdy jsem nedokázala pochopit, že se něco podobného dějě, a že tyto ženy od svého muže neodejdou. Bohužel se to teď stalo mojí kamarádce. Inteligentní, chytré, sebevědpmé ženě. A je přesvědčena, že jí její přítel bije právem, protože si to zaslouží, a že ho vytočila. Nedokážu jí nijak pomoci

  superkarma: 0 23.04.2004, 10:43:07
 7. avatar
  [113] k@tchabinka [*]

  sama za sebe bych chtela podekovat : Toninielle, modre, Lotce,Jenny atd. za prispevky.
  ad.astre drzim palce, at vsechno dobre dopadne.

  superkarma: 0 22.04.2004, 19:39:22
 8. avatar
  [107] Suzanne [*]

  Hagiaa: Omlouvám se, opravdu jsem to špatně pochopila a zbytečně jsem nadskočila

  superkarma: 0 21.04.2004, 23:23:04
 9. avatar
  [105] Eva_CZ [*]

  Meryl: tak s timhle serialem jste zabodovali, fakt jo..

  superkarma: 0 21.04.2004, 22:23:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [104] Vivian [*]

  Hagiaa: zdá se mi, že jsi dost agresívní, měla by ses trochu ovládat. Nemám pocit, že by ten článek byl nad moje síly, jen jsem si, jako spousta ostatních tady, dovolila napsat, co si myslím. Vím, že bys byla nejradši, kdybych si to nechala pro sebe , nauč se toleranci

  superkarma: 0 21.04.2004, 21:10:16
 2. avatar
  [102] jiti [*]

  jak dlouho že jsi to trpěla??? Tohle by si mohl zkusit jednou jedinkrát

  superkarma: 0 21.04.2004, 20:40:55
 3. avatar
  [101] Lotka [*]

  K otázce, proč to žena snáší bych řekla asi jen tohle - ty články musíme vnímat tak, že ženy je píší už v době, kdy vědí, jaké násilí na nich bylo nebo je pácháno - hlavně myslím to psychické. Teď si to všechno dokáží zpětně uvědomit, vybavují si věci, které dřív neviděly. Je to třeba jako když vám muž zahýbá a vy se to dovíte po půl roce a pak si vybavujete různé situace, ze kterých jste to mohly vycítit už dřív, ale předtím vás to ani nenapadlo. Až potom, když TO umíte pojmenovat, potom se vám otevřou oči. A já myslím, že spoustě žen mohou otevřít oči i tyto články. (Podotýkám, že myslím psychické a ne fyzické násilí. )

  superkarma: 0 21.04.2004, 20:29:29
 4. avatar
  [100] Lotka [*]

  Možná by tento seriál neměl být takto jednostranný, ale mohl by taky nastínit, že není jen domácí násilí mezi partnery a manželi, ale i na dětech. To by se nikdo nemohl divit, proč v tom to dítě zůstává a proč neodejde....

  superkarma: 0 21.04.2004, 20:12:46
 5. avatar
  [98] Hanela [*]

  Lotka: 87,89

  superkarma: 0 21.04.2004, 19:55:39
 6. avatar
  [96] Dudlajlama [*]

  Morgan , ja zase nikdy neprestala obdivovat mamku, ze se tremi malymi detmi dokazala od otce odejit a usetrila nas vyrustani v podobne atmosfere. Zili jsme sice velice "z ruky do huby", ale celkem klidek a to je snad dulezitejsi nez mit tuzexove hadry(tenkrat) a bastit 5x do tydne cabajky a uherak .

  superkarma: 0 21.04.2004, 19:51:30
 7. avatar
  [95] Lubar [*]

  Myslím, že každý z nás má v sobě Achillovu patu ... pokud někdo, kdo žije vedle nás a s námi, umí našeho zranitelného místa (anebo zranitelných míst, málokdo máme jen jedno) mistrně využívat a zneužívat, tak nemáme šanci ... Jsme na lopatkách a můžeme si tisíckrát opakovat, jak je možný, že já, sebevědomá ženská dokážu tohle snášet ... Jenže to si řekneme jen ve chvíli, kdy je to pryč, když to přijde znovu, tak vytuhneme a nedokážeme nic. Rozložit lidský sebevědomí je strašně snadný, když víte, jak na to.
  Máte 170 cm a 55 kilo? Jsem 100% přesvědčená, že po roce drobného kap kap (mohla bys shodit, nemyslíš, že ty prsa máš povadlý, nejez tu tatranku, ty šaty ti nějak nesedí, měla bys cvičit) bude drtivá většina z nás totálně vyřízená a v zrcadle si bude připadat šíleně tlustá (protože jednou dvakrát nad tím mávne rukou, dvacetkrát to obrátí v žert, padesátkrát se začne vztekat nebo plakat, ale když to bude trvat dál?...ono nejde neslyšet)
  Nebo přibere a bude tlustá skutečně ...
  Anebo uteče, protože jí to bude deptat od samýho počátku natolik, že to pro ni bude ona mez, za kterou nelze zajít (a bude patřit mezi ty šťastné, které jejich partner netýrá).

  Neznám člověka, na kterým by systematické manipulování něco nezanechalo...
  A takhle je to podle mě i s tím "velkým" týráním.

  superkarma: 0 21.04.2004, 19:37:07
 8. avatar
  [94] Jenny [*]

  Morgan:

  superkarma: 0 21.04.2004, 19:26:16
 9. avatar
  [93] Suzanne [*]

  Plně souhlasím s Morgan.

  superkarma: 0 21.04.2004, 19:25:57
 10. avatar
  [91] Suzanne [*]

  Hagiaa: To není druhá dominantní polovina lidstva, na světě to přece nefunguje tak, že buď ojebu já tebe nebo ty mě. To jsou lidi, kteří o sobě taky pochybují, ale prostě umějí vztah držet na rovnoprávném poměru. Jsou to lidé, kteří mají jinou zkušenost.
  Já jsem dostala přes držku od svého bývalého manžela, udělal to před naším ročním synem. A kvůli tomu synovi jsem manžela v tu chvíli pokousala tak, že se svíjel bolestí na zemi. Má 190cm a metrák. Ale tady šlo o moje dítě a o mě!!! Já dokážu týranou ženu politovat, můžu pomoci (jako své kamarádce), ale nikdy nepochopím PROČ to snáší. PROČ! Stejně tak jako neodsuzuju tebe, tak neodsuzuj ty mě. Když to někdo nechápe, musí mít podle tebe IQ pokojové teploty a musí být kretén. To je podle mě omezenost. Ty nad sebou asi taky nepochybuješ. Nebo snad ano?

  superkarma: 0 21.04.2004, 19:16:02
 11. avatar
  [90] Aspiková [*]

  Lotko: Tvůj příspěvek č. 87 byl úžasně trefnej.

  superkarma: 0 21.04.2004, 18:56:40
 12. avatar
  [89] Lotka [*]

  Ono se tomu říká tolerance. Nikdy se nesnažím komentovat situaci, kterou jsem neprožila, protože nikdy nevím, jak se v dané situaci zachovám, dokud si ji sama nezkusím. A že tohle někdo z diskutujících nerespektuje a nechápe, to je taky trošku obrázkem toho, jak umí diskutovat

  superkarma: 0 21.04.2004, 18:28:30
 13. avatar
  [87] Lotka [*]

  *Kotě*: Jenny nemá žádnou povinnost někomu nechápavému vysvětlovat, o co vlastně např. v její rodině jde. Ale naopak nechápající nemají žádné právo tyto ženy odsuzovat.

  superkarma: 0 21.04.2004, 18:26:14
 14. avatar
  [86] Lotka [*]

  Zrovna dneska mi vyprávěla kamarádka, která je opravdu hodně sebevědomá, jak se jí její bývalý přítel pořád snažil vnutit představu, že ona je ta horší a špatná a že si nikoho jiného, než jeho nenajde, protože nikdo jiný by ji nedokázal takhle všechno tolerovat. Jenže ona - ta velmi sebevědomá, energická a pěkná ženská, měla opravdu vždycky výčitky svědomí a opravdu tomu, že ona je ta horší, věřila. Snažila jsem se jí vštípit do hlavy, že to není pravda, ale i přesto, že se s ním rozešla, jí tohle vštěpuje a ona se tímto trápí a užírá. Až dnes jsem to dokázala pojmenovat díky těmto článkům. Jinak jsem to brala jako takové normální chování chlapa

  superkarma: 0 21.04.2004, 18:16:24
 15. avatar
  [85] Alousek [*]

  Nestacim zirat, vubec nechapu...

  superkarma: 0 21.04.2004, 17:13:11
 16. avatar
  [84] ad.astra [*]

  qventinkova: nezlob se na mě, ale jen tak ze dne na den nelze odejit, pokud nemáš kam, odejit sama, prosim, možná nějaká kamarádka tě na pár dní přijme, ale nesmí o ní vědět tyran, protože to jsou první kroky, které učiní, jde za rodiči, za kamarádkami a hledá tě...a snaží se okolí ukázat, jak moc tě miluje a jak mu scházíš. Ale třeba se třemi dětmi, které ještě nechodí do školy?? co když tě zbije tak, že se rozhodneš odejít, je tuhá zima, nemáš kam...kam by jsi šla?? neříkej, že do azylového domu, nečekají právě ted na tebe a nedrží ti místo, jestli náhodou přijdeš. Kvůli penězům?nee, proto žena nesnáší tyranii, peníze ji jsou absolutně ukradené, vím o čem mluvím, ten můj je podnikatel a když já odešla, tak jsem šla do skladu v obchodě. Tam jsem se cítila alespon v bezpečí, protože mě od něj dělily hrubé a pevné mříže!! Ted už tam nejsem, skrývám se v jiném městě, on ví, které je to město, ale adresu nezná. Až se mu podaří mě najít, jsem druhý den pryč, to mi věř. Ale přiznám se, ted už jsem pryč, a těch 18 let, co jsem dřela na polích a ve chlévě, těhotná do posledního dne, tak ty mu nenechám, polovina patří mě a klidně mě odsudte! Já odešla s práznou, jen oblečení, ale proto, že mi stále vyhrožuje zabitím a že si mě najde, tak proto. Myslím, že já už alespon část svého sebevědomí našla, ale jsou ženy, které jsou stále v područí tyranů a trpí a tozhodně ne proto, že to chtějí, nebo že je tam drží peníze. Já jsem sice počkala, ze strachu, ted mám děti skoro dospělé a hlavně rozumné a chápající a vím, že mě podpoří. Joo, a nejsem zaměstnaná a ani neberu žádnou podporu od státu, ted jsem teprve začala pracovat na tom, abych alespon byla na úřadu práce. A podporu v nezaměstanosti nedostanu, protože jsem byla celou dobu nezaměstaná. Takže ted jsem nazývána, že jsem líná, protože jsem nepracovala. Všechno má své stránky, bohužel, ale musím se s tím poprat a dělám to. A mám strach o život.

  superkarma: 0 21.04.2004, 16:57:46
 17. avatar
  [83] Jenny [*]

  qvetinkova: žádná týraná žena nezůstává v manželství kvůli penězům. Ty důvody jsou zcela jiné. Přečtěte si příspěvky Toninielly u všech článků v seriálu, vysvětluje to moc hezky a podrobně. Možná právě proto, že už to má za sebou. Já bych moc ráda uváděla rozumné důvody...ale už to tady bylo řečeno od začátku týdne mnohokrát.

  superkarma: 0 21.04.2004, 16:31:32
 18. avatar
  [82] Jenny [*]

  xenie:

  superkarma: 0 21.04.2004, 16:27:30
 19. avatar
  [80] Toniniella [*]

  xenie:

  superkarma: 0 21.04.2004, 16:18:35
 20. [79] xenie [*]

  ROSA
  Podolská 25
  147 00 Praha 4

  tel./fax: 00420-241 432 466 (po, út 15 - 18)
  tel: 602 246 102
  e-mail: rosa@telecom.cz


  La Strada ČR - prevence a pomoc obětem obchodu se ženami a s ním spojeného násilí na ženách, zajištění sociální, právní, psychologické a lékařské pomoci. Info a SOS linka tel.: 222 717 171. V provozu út a čt 10.00 - 16.00 hod., st 12.00 - 20.00 hod. Pro písemný kontakt: P.O.BOX 305, 111 21 Praha 1, tel./fax.: 222 721 810 - nutno se předem objednat telefonicky.


  Církevní organizace poskytující především azylovou pomoc - ubytování v krizi - hlavně matky s dětmi
  Charita ČR ( Česká katolická Charita, Vladislavova 12, Praha 1, 111 37, tel. 296 243 330), www.charita.cz , provozuje větší počet azylových domů pro matky s dětmi v nouzi po celé ČR. Neustále se otvírají další azylové domy, seznam provozovaných zařízení bude průběžně doplňován.
  1. Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni, Aš
  Klicperova 4, 352 01 Aš
  tel.: 354528800 fax, zázn.: 354 528 968

  2. Centrum pro matku a dítě, Blansko
  Sladkovského 2b, 678 01 Blansko
  tel.: 516 411 400 fax: 516 417 351

  3. Domov pro matky s dětmi v tísni, Boskovice
  Kpt. Jaroše 28, 680 01 Boskovice
  tel.: 516 452 943

  4. Domov sv. Markéty pro matky s dětmi,
  Staňkova 47, 612 00, Brno
  tel., zázn.: 541 240 087-8 fax:541 240 089

  5. Domov pro matku a dítě, Český Těšín
  Třanovského 6, 737 01 Český Těšín
  tel.: 558 711 704

  6. Domov pro matku a dítě v nouzi s buňkou napůl cesty, Domažlice
  Havlovice 5, 344 00 Domažlice - Havlovice
  tel.: 379 776 388

  7. Charitní domov pro matky s dětmi, Havlíčkův Brod
  Boženy Němcové 188, 580 01 Havlíčkův Brod
  tel., zázn., fax.: 569 426 070

  8. Domov sv. Magdaleny, Jiřetín pod Jedlovou
  407 56 Jiřetín pod Jedlovou
  tel.: 412 379 211

  9. Domov pro matku a dítě, Karlovy Vary
  Svobodova 348/14, 360 17 Karlovy Vary


  10. Charitní dům pro matky s dětmi, Kroměříž
  Havlíčkova 2995, 727 01 Kroměříž
  tel.: 573 335 528

  11. Charitní domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi, Ostrava-Zábřeh
  Kapitolní 14, 704 00 Ostrava - Zábřeh
  tel.: 596 787 411 fax: 596 621 094

  12. Domov pro matku v tísni, Otrokovice
  Hlavní 1229, 765 02 Otrokovice
  tel.: 577 932 388

  13. Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni,
  Plzeň Čermákova 29, 320 14 Plzeň
  tel.: 377 420 459, 377 423 159

  14. Domov pro matku a dítě, Prachatice
  Sokolovská 408, 224 27 Prachatice
  tel.: 388 310 274

  15. Charitní domov pro matky s dětmi v tísni, Třebíč
  Manž. Curierových 604, 674 01 Třebíč


  16. Charitní domov sv. Alžběty pro matky s děmi, Veselíčko
  Veselíčko 22, 398 42 Veselíčko u Milevska
  tel.: 382 589 108

  17. Charitní domov pro matky s dětmi, Zlín
  Česká 4789, 760 05 Zlín
  tel.: 577 241 352

  18. Domov pro matky v tísni, Znojmo
  Mašovická 10, 669 02 Znojmo
  tel.: 515 220 755 fax: 515 220 768

  19. Dům pro matky s dětmi (pouze matky s dětmi)
  Dvořákova 21, 736 01 Havířov
  tel.: 596 813 342

  20. Azylový dům (ženy a matky s dětmi)
  Čs.arnády 837 bcd, 794 01 Krnov
  tel.: 554 612 296

  21. Azylový dům (ženy a matky s dětmi)
  U nových válcoven 9, 709 00 Ostrava - Mar.Hory
  tel.: 554 612 296

  22. Azylový dům (ženy)
  Mlýnská 25, Brno
  tel.: 543 212 530

  23. Azylový dům (ženy)
  Nákladní 7, 360 05 Karlovy Vary
  tel.: 353 569 179

  24. Azylový dům (ženy)
  Tusarova 60, 170 00 Praha 7
  tel.: 266 710 477

  25. Armáda spásy (ústředí)
  Petržílkova 2565/23, 158 00 Praha 5
  tel./fax: 251 611 229
  http://www.armadaspasy.cz

  Kongregace sester dobrého pastýře-Dům sv. Eufrasie,Ostrava-Ludgeřovice
  Markvartovická 22, 747 14 Ostrava - Ludgeřovice
  tel., fax: 595 052 885

  Diakonie České církve evangelické - provozuje linku důvěry ve všech krizových situacích včetně domácího násilí a azylový dům pro ženy s dětmi v krizové situaci. Adresa pro styk: Belgická 22, Praha 2 120 00, tel.: 222 521 912, http://sos.diakoniecce.cz

  Slezská diakonie - poradna ELPIS - provozuje pobočky ve dvou severomoravských městech v Karviné a v Havířově.
  V Havířově se klientky mohou obracet na: tel./fax 596 812 764, e-mail: elpis_ha@quick.cz, adresa: Opletalova 4, PSČ 736 01, poradna má otevřeno v pondělí a ve středu: 8.00 - 16.00, v pátek 8.00 - 12.00, v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 15.00 - pouze pro předem objednané
  Karviná - adresa: Fryštátská 168, PSČ 733 01, tel.: 596 323 032, fax: 596 323 031 - provoz poradny je stejný jako v Havířově.

  Násilí na dětech
  Linka bezpečí, Nadace Naše dítě - anonymní poradenství 24 hodin, odborné poradenství a terapie v Krizovém centru po předchozí dohodě, krátkodobá krizová lůžka - Adresa: Ústavní 91/95, Praha 8, 181 00, tel.: 800/155 555, www.nasedite.cz rodičovská linka: 283 852 222, krizové centrum pro děti a mládež: 233 544 117 lb@linkabezpeci.cz

  Linka důvěry Dětského krizového centra - V Zápolí 1250/21, Praha 4, 140 00, tel./fax: 241 480 511, NON-STOP telefon Linky důvěry: 241 484 149 provozuje i internetovou linku důvěry na e-mail adrese: dkc@ditekrize.cz, další informace o nabídce pomoci pro klienty lze získat na: www.ditekrize.cz
  Růžová linka - poradenství pro děti v krizi - provozuje Čs. společnost na ochranu dětí při 3. lékařské fakultě UK - tel. 272 736 263, Adresa: Ruská 87, Praha 10, 100 00

  Uvedená pracoviště jsou schopna zajistit kontakty na místní odborníky na území Čech.

  Centrum rodinné terapie, Dětská psychiatrická klinika FN Motol, V úvalu 84, 150 06 Praha 5 tel. 224 433 478
  PORADNY BÍLÉHO KRUHU BEZPEČÍ V ČESKÉ REPUBLICE

  Praha :
  Duškova 20, 150 00 Praha 5
  úterý, středa: 17-20 hodin
  čtvrtek: pro objednané 18-20 hodin
  tel.: 25731 7100
  fax : 25731 7110

  Olomouc :
  Na vozovce 26, 770 00 Olomouc
  každé úterý: 16-18 hodin
  tel: 685416 533

  Ostrava :
  Husova 7, 702 00 Ostrava
  každé úterý: 17-19 hodin
  tel./fax: 696115 822, linka 182

  Brno :
  Slovinská 41, 612 00 Brno - Královo Pole
  každé úterý: 17-19.30 hodin
  tel.: 54121 8122

  Plzeň :
  Americká 42, 301 35 Plzeň
  (v budově Právnické fakulty ZČU)
  každé úterý: 16-18 hodin
  tel.: 019 / 718 41 74
  Pardubice :
  Pospíšilovo nám. 1693, 530 03 Pardubice 3
  každé úterý: 17-19 hodin
  tel.: 040 / 6265 264


  superkarma: 0 21.04.2004, 16:14:58
 21. avatar
  [78] Lubar [*]

  Fyzické týrání je běs, ale dá se dokázat. Psychické týrání, to je pomalá, plíživá beznaděj. Mám to štěstí, že jsem to nikdy nezažila.
  Ale vím, že, ačkoli si o sobě myslím, že jsem hrdá a sebevědomá, že jsem to klidně zažít mohla. Konec konců - pokusy o sex na "povel" jsem zažívala, byl to ale slaboch, takže mu to tak úplně nevyšlo (ale pamatuji si, co to bylo, když chodil a říkal : třikrát týdně a bude se ti to líbit , zvykneš si).
  A trvalo mi dlouho, než jsem to definitivně utla - měla jsem svůj byt, ze kterého jsem ho měla vyhodit... nešlo to, čekala jsem s definitivním rozhodnutím na okamžik, kdy jsem se stěhovala jinam (a tam už nešel).
  Jaký by to byl život, kdybychom se vzali (a že jsem ty cuky měla) to fakt nevím ...
  Všem, které v tom žijete - držím vám a odejděte, třeba ne hned, ale připravujte si půdu, ono to půjde ... Za to ponižování vám to nestojí

  superkarma: 0 21.04.2004, 16:04:45
 22. avatar
  [77] Léthé [*]

  Tak to je síla .A já myslela,že něco takového se odehrává pouze ve filmech .

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:59:58
 23. avatar
  [76] ad.astra [*]

  Mimochodem, mě nikdo nepomohl, nikdo z příbuzných, z rodiny...mě pomohl právě internet, právě neznámí lidi, kteří jen slovem napsaným vzbudili moje sebevědomí a ukázali mi, že je i jiný život, ne jen ten, který jsem právě vedla. 6e má každá právo žít tak, aby mohl být spokojený. Pokud je někdo ve vztahu, kde jeden bere a nic nedává, tak to nikdy nemůže fungovat. Proto jsem taky už přes rok z tohoto vztahu pryč a i když vím, že není konec, těším se na další den, který přichází a vím, že jsem svobodná.

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:57:31
 24. avatar
  [75] ad.astra [*]

  Jenny, Toniniella: držím vám oběma pěsti, at se dokážete vzepřít, nebo pokud jste již odešly, tak at si své rány dokážete vylízat a jít dál životem. Taky jsem tím prošla, právě jsem dopsala příspěvek na včerejší téma, je potřeba těm sebevědomým ženám říct, že to není naše vina, že jsme, nebo jsme byly týrané. Protože názor, že je to naše vina, to znovu háže tyto ženy do kouta s tím, že začnou nad sebou přemýšlet, že to je fakt jejich vina a že si to asi zaslouží. ALE NEZASLOUŽÍ!!! POTŘEBUJÍ PODAT POMOCNOU RUKU, POTŘEBUJÍ POHLADIT PO DUŠI A POTŘEBUJÍ RADU A UKÁZAT CESTU, JAK TO ZVLÁDLY TY DRUHÉ!! Když jim řeknete, že si mohou za to samy, věřte, že nad tím začnou přemýšlet a jejich sebevědomí, které tady po špetkách dostávají, zase klesne pod bod mrazu a budou se nechat týrat dál. A o to tu přece nejde, jde o to, aby se zvedly ze země, posbíraly to svoje pošramocené já a pokusily se s tím něco dělat.

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:53:13
 25. avatar
  [74] Toniniella [*]

  Jenny: Prosím, nerozčiluj se. Každý máme v životě něco, čím se lišíme a čemu nikdo jiný nerozumí. Je opravdu těžké vysvětlit, že se člověk chová nerozumně nebo dokonce až sebeničivě. Jsou to psychologické procesy, které nechápe ani sám "postižený". Všichni lidé vědí, že kouření je nezdravé a přece tolik lidí kouří. Všichni víme jak je obezita škodlivá a přece se přejídáme.
  V tomhle bodě - týrání a domácí násilí - je to mnohem citlivější, protože je to intimní, skrytý život lidí.
  Prosím všechny, kteří nemají zkušenost, neodsuzujte. Věřte, že oběť násilí je naodsuzovaná ažaž a potřebuje naléhavě uvěřit tomu, že je normální člověk a že si nezaslouží špatné zacházení. Tohle téma na ž-in tomu chce pomoct. A je to dobře, poněvadž společenské předsudky jsou nejhorší bariérou uspokojivého řešení.

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:43:57
 26. avatar
  [73] *Kotě* [*]

  Jenny: to už trošku přeháníš, ne? Místo co by ses snažila nechápajícím normálně vysvětlit, jak se věci mají, koušeš tu jak vzteklý pes. Jak to zařídíš, aby tu byla převaha těch, co je chápou? Napíšeš reakci, ať maže negativní příspěvky?

  Někteří lidé mají málo rozvinutou empatii. Nedokážou si představit něco, co nezažili na vlastní kůži. Ale tím, že na ně budeš štěkat, tím jim problematiku rozhodně nepřiblížíš. Možná, že rozumové argumenty by pomohly spíše.

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:40:03
 27. avatar
  [72] Jenny [*]

  Teda promiňte, ale už na to vážně nemám žaludek. Normálně je mi dneska špatně nejen kvůli tomu kreténovi, co mám doma, ale t některých reakcí nepostižených. Děkuju Bohu za svou sestru, nejlepší kamarádku,moje rodiče, pár holek z ženy-in. Tohle týdenní téma je velice vážné a je dobře, že se o něm mluví. Ale moc se bojím, že díky reakcím vás nezávislých bude celý seriál spíš ke škodě než užitku.
  Zkuste se proboha zamyslet nad původním účelem uvěřejňování takových článků. Redakci šlo přece hlavně o to, aby se některé oběti dokázaly samy v sobě ¨vyznat a případně to přece má někomu¨pomoci překonat nejtěžší chvíle jeho života!!!§
  Tak se, hergot, přestaňte vytahovat, jak jste skvělé a jak jsou týrané ženy pitomé, masochistické, neschopné a já nevím, co ještě. Nejdřív jsem měla sto chutí už ty reakce nečíst a nereagovat na ně. Ale pak mi došlo, že kvůli těm týraným tady musí být převaha těch¨, co je chápou a co mají stejný problém. Teď se jdu s prominutím vyzvracet z některých názorů, ale ještě mě tady uvidíte!!
  PS: Omlouvám se všem chápavým a rozumným ženám-in za můj drsný příspěvek, ale už jsem toho zkrátka měla dost...

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:21:32
 28. avatar
  [71] medved [*]

  _Lucky: ten priklad s dychanim je super pokud je pro takovou zenu zivot s tyranem fyziologicka potreba, pak asi nema cenu ji vubec pomahat, protoze se bud vrati k tomu puvodnimu nebo si najde jineho nebot priroda ji nuti uspokojovat si zakladni fyziologicke potreby, ze

  superkarma: 0 21.04.2004, 15:19:30
 29. avatar
  [70] _Lucky [*]

  40.Medved: Každý má svou svobodnou volbu... Jako myslíš, že se rozhodnu a třeba (když nechci), nemusím dýchat? To je jen iluze.

  superkarma: 0 21.04.2004, 14:26:47
 30. avatar
  [68] _Lucky [*]

  Problém je v tom, že násilí a manipulace roste každý den o malinký kousílínek. Submisivní typ raději mlčí a poslechne, než aby se hádal. Maličkosti, trošilinku ujeté "připomínky", "rady", které každý zamilovaný má tendenci prostě přejít (těžko hned rozpoznat, co je prostě osobnost a co je úchylka, vždycky jsou mezi námi (názorové) rozdíly). Ale problém je v tom, že ona si pomalu zvyká a on násilí stupňuje. Navíc vzniká paradoxní psychologický fenomén závislosti. Ona ho nenávidí, ale nedokáže si život bez něj představit. A to se týká i lidí, kteří jsou finančně zajištění, psychicky ZCELA normální. Dalo by se říct, že je to oboustanná chyba v mozku.. Určitá forma sugesce. Dojde k fixaci pozitivního náhledu. Cíl fixace se změní , ale náhled zůstává. Uneste JI z JEHO dosahu, když necháte otevřené dveře, vrátí se .

  superkarma: 0 21.04.2004, 14:18:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme