Vztahy

Zpověď: Kvůli synovi jsme na dlažbě...

Kvůli synovi na dlažbě

„Vždycky jsem se těšil na důchod. Třicet let jsem poctivě pracoval jako účetní, a když jsem s prací skončil, bylo mi pětašedesát. Už dlouho jsem si představoval, jaké to bude: ta pohodička a klid... ráno dlouho číst noviny, odpoledne jít se ženou na procházku.

Jenže můj důchod nabral docela jiné obrátky. Za všechno může Adam. Dlouho jsme ho živili, ale teď se už čtyři roky stará sám o sebe. Manželka ho ale potají stále finančně podporuje. Vím to a rozčiluje mě to... se svou povahou nikdy neměl začít podnikat.

Kvůli synovi na dlažbě

Všechno dosáhlo vrcholu, když si zase přišel půjčit peníze. Poslal jsem ho pryč a za několik dní si pro mě přišla policie. Strávil jsem kvůli synovi půl roku ve vězení, než se vysvětlilo, že to ne já, ale on je podvodníkem, který dluží přes tři miliony. Čeho jsme se to jen na stará kolena dočkali...

Ale přece jsme nemohli nechat vlastního syna nést tu tíhu samotného. Manželka mě stále přesvědčovala, že Adam je hodný člověk, který jen udělal chybu. Tak jsme se rozhodli prodat dům a dluhy za něj zaplatit... jak hloupý jsem byl! Kupující nás ošidil a místo tří milionů dal pouze šest set tisíc. A tak jsme díky Adamovi přišli o všechny peníze i o střechu nad hlavou!

Kvůli synovi na dlažbě

Když je teplo, je to dobré, procházíme se s manželkou v parku. Občas se nám podaří přespat v kině nebo nás nechá v kanceláři nějaký dobrý člověk... Práci se mi většinou sehnat nedaří, jen sem tam nějakou brigádu. Kdo by zaměstnal pětašedesátiletého bezdomovce? Tak žijeme z toho, co nám dají druzí...

Bože, jak je mi stydno!“

Kvůli synovi na dlažbě

Najdou si nový domov, získají zpět svůj dům, nebo zůstanou na ulici? Odpustí Adamovi, nebo na něj do smrti zanevřou? To se dozvíte dnes večer (ve čtvrtek 6. července 2009 ve 20.05 hodin) na TV Barrandov v pořadu Ako som prežil - Bez východiska!

Séria dvanástich hraných filmov inšpirovaných skutočnými udalosťami, ktoré tragicky zasiahli do súkromia viacerých ľudí. Prežité hraničné situácie a chvíle, ktoré sa nedajú vrátiť späť, sú previerkou statočnosti hrdinov. Ich príkladná ľudskosť môže byť inšpiráciou pre nás ostatných... Slovenský seriál TV Joj (2009). V príbehu Bez východiska hrajú: František Kovár, Soňa Valentová a ďalší. Réžia: Róbert Šveda.

Fotografie: Archiv TV Barrandov

Vyhrajte set-top box!

TV BarrandovMy jsme pro vás připravili s TV Barrandov letní soutěž s pořadem Ako som prežil - sledujte tento poutavý pořad každý čtvrtek od 20.05 na TV Barrandov a přijďte potom odpovědět na naši soutěžní otázku, na níž se odpověď dozvíte právě v odvysílaném dílu. Přesný čas vysílání se může v průběhu soutěže měnit.

Pokud budete mít na konci soutěže všechny odpovědi správné, máte šanci vyhrát jeden ze tří set-top boxů, nebo některý z dalších dárkových balíčků od TV Barrandov!

Minulé díly

Tvrdí, že není pedofil. Mám mu věřit?
Jdi na potrat a nech mě!
Martin je v pohodě, modřiny mám z práce. Vážně...
Smrt, nebo dítě? Těžká volba...
Před rokem jsem přišla o syna

Bojíte se, že vás děti jednou podrazí? Že se o vás na důchod nepostarají? Jak byste se zachovala v takové situaci vy? Odpustila byste takové chování svým dětem? Znáte nějaký podobný příběh?

   
06.08.2009 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [24] magic11 [*]

  Sml68Sml68Sml15

  superkarma: 0 25.11.2012, 21:12:10
 2. [23] yavip [*]

  asi vas zklamu, ale video mi nenahralo poslednich 5 minut - lepe řečeno měla jsem to nastavené o 5 minut navíc než je klasický program a nějak to přetáhli... tak už ani Barrandov nedodržuje časy : ( a jako naschval to neopakují....

  superkarma: 0 10.08.2009, 22:49:16
 3. [22] FAXÍK [*]

  to je strašné neštěstí, chudáci rodiče jak dopadli!!

  superkarma: 0 09.08.2009, 21:48:30
 4. avatar
  [21] OlgaMarie [*]

  Před 10 lety zemřela maminka kamarádky mé dcery. Otec zemřel již dříve. Nabídla jsem ji, že se jí o movité i nemovité dědictví budu starat alespoň do doby než odmaturuje. Byla plnoletá, ale trochu éro. Poděkovala a dala plnou moc své babičce, matce matky. Žila pak v Praze nebo v zahraničí. Nyní se vrátila a v momentě, kdy byt po mamince chtěla prodat, zjistila, že účet s nájemným za byt babička už dávno zrušila a byt není ani její. Babička se svým druhem vnučku totálně okradla. Tehdy jsem ji chápala, že dala přednost vlastní babičce, nyní nechápu, proč to babička udělala. Sama je velmi bohatá důchodkyně a její druh do nedávna vydělával 80000,-Kč měsíčně. Slečně jsem mohla poradit pouze advokáta, aby se podíval, jak k tomu došlo, protože jak mi to holčina vylíčila, zřejmě se babička dopustila i podvodu.

  superkarma: 0 09.08.2009, 07:28:17
 5. avatar
  [20] moruse [*]

  Jeto smutný a jemi jich líto

  superkarma: 0 07.08.2009, 16:57:44
 6. [19] yavip [*]

  Zázvorka — #14 no kdyz nevadi muj neuhlazeny vypraveci styl ; DD

  superkarma: 0 07.08.2009, 08:33:52
 7. [18] yavip [*]

  maje — #13 asi podle toho se to jmenuje "Ako som prezil" - ty posledni byly tak nejak predvidatelne, ale treba, jak se ztratil ten syn na rok, tak bylo zajimave sledovat, jak se k nim vrati - zahledla ho nahodou byvala milenka manzela v televizi, kde davali dokument o fetacich v Nemecku, a nahodou tam zahledla toho syna - tak policie mela za ukol ten dokument sehnat a pustit rodicum, aby ho identifikovali... no proste nevim, jestli by tohle policie udelala u nas... : )

  superkarma: 0 07.08.2009, 08:33:06
 8. avatar
  [17] marianaant [*]

  Julča — #16 Mají , ale celou dobu na ně kašlal a vůbec ho nezajímají. Neplatil na ně výživné a vysloveně o ně nemá žádný zájem.

  superkarma: 0 06.08.2009, 22:05:54
 9. avatar
  [16] Julča [*]

  Marianaant — #15 Děti nemají otce, že se musíte starat vy? JInak - je to docela nepříjemné, vy byste měli mít už klid.

  1. na komentář reaguje Marianaant — #17
  superkarma: 0 06.08.2009, 20:43:01
 10. avatar
  [15] marianaant [*]

  Dobroslava — #11 Plně s tím souhlasím, mám vlastní zkušenost a teď řešíme další problém, že opustila dcera nezletilé děti a my jako prarodiče se o ně budeme muset postarat.Sml15Sml15

  1. na komentář reaguje Julča — #16
  superkarma: 0 06.08.2009, 19:05:39
 11. avatar
  [14] Zázvorka [*]

  yavip — #8 Díky za nás všechny, které kanál nemáme!!

  1. na komentář reaguje yavip — #19
  superkarma: 0 06.08.2009, 15:32:39
 12. avatar
  [13] maje [*]

  yavip — #8 díky za schrnutí. ale když čtu, jak to končí, tak mi přijde jako růžová knihovna. samozřejmě, že je fajn, když film podle skutečné události končí dobře, ale tolik happyendů? nějak se mi tomu nechce věřit.Sml80

  1. na komentář reaguje yavip — #18
  superkarma: 0 06.08.2009, 15:30:00
 13. avatar
  [12] borovice [*]

  Dobroslava — #11 To je právě to, o čem mluvím. Nikdy nevíte, jak se k vám děti zachovají. Na dědictví je času dost až po smrti. Znám případ, kdy si babička vzala v dobré víře do bytu vnuka, ten si tam přivedl přítelkyni s dítětem (z jiného vztahu), při privatizaci se byt přepsal jen na vnuka s tím, že babička tam dožije ve svém pokoji. Jenže časem čekali další dítě, měli málo místa, babička musela na pár týdnů do nemocnice a po propuštění ji už neodvezli domů, ale rovnou do domova důchodců, kde žije na jednom bokoji s druhou babkou, se kterou se nesnášejí a dělají si naschvály...A vnuk si s rodinkou v pohodě žije v jejím bývalém bytě. 

  superkarma: 0 06.08.2009, 14:20:33
 14. [11] Dobroslava [*]

  Dnes se to stává.že děti,které byly dobře a s láskou vychovány, na starší roky se odvděčuji špatně.Měli jsme 3 chlapce a nejmladšímu měsíc před smrti manžela jsme nechali napsat dům jako dárek.Domnívali jsme se,že se nějak vypořádá s bratry. Ale on dům prodal s tím,že jsem věcným břemenem a nemusím se o nic starat.A není to pravda (v novým zápisu je uveden pouze byt ostatní kolonka je prazdná.) Bylo tam používání ovoce pro svou potřebu,platba za plyn a vodu.Dál předchozímu majiteli peníze v hotovosti na služby mi poskytnutých. Nynější majitel (DRUHÝ) předkládá účty s tím,že to mám zaplatit a žalovat svého syna.Nikdo tomu nechtěl uvěřit a tak doporučuji v žádném případě nedát dětem nic až po smrti. Znám případ,že babička dala napsat byt na vnučku a po přepsání se ji chtěla vnučka všemi možnými způsoby zbavit.

  1. na komentář reaguje borovice — #12
  2. na komentář reaguje Marianaant — #15
  superkarma: 0 06.08.2009, 13:28:51
 15. avatar
  [10] Suzanne [*]

  yavip — #8 Moc děkuju za shrnutí! Docela mě to zajímalo.Sml67

  superkarma: 0 06.08.2009, 13:14:12
 16. [9] yavip [*]

  na pristi pribeh bohuzel mohu odepsat az za tyden : ) to kvuli soutezi : )

  superkarma: 0 06.08.2009, 12:20:39
 17. [8] yavip [*]

  Josephine — #3 zatim vsechny pribehy skoncili dobre : )

  1) Pred rokem jsem prisla o syna - syn se našel v Berline, jak dela prostituta, česká policie pro něj dojela a on se vratil k rodine -

  2) Smrt nebo díte - ten jsem jediny nevidela od zacatku, jen konec, takze vim, ze nakonec přežili v pořádku oba dva

  3) Martin je v pohode - kdyz maly syn vzal tatovu pistoli a namiril ji na tatu, tak tim se v tatovi neco zlomilo, odesel od rodiny, matka zustala s kolegou z prace a byly stastni, otec se potuloval po ulicich

  4) Jdi na potrat a nech mě - pani na potrat nesla, ten pan co se chtel zabit, protoze nemel ruku a zenu a dite, tak prezil diky pomoci jineho handicapovaneho pana, ktery ho donutil jet zpatky za zenou a vratit se k ni - zatimco ta zena byla v porodnici, tak spolu ti dva pani vymalovali a pripravili detsky pokoj - ta pani se vratila a nemohla uverit svym ocim, ze se manzel vratil, polibili se a zili spolu stastne az do smrti : )

  5) Tvrdí, že není pedofil - pan oznaceny za pedofila zacne sam zjistovat, kdo ten pedofil nakonec byl - jedne mamince, co ho odsoudila, se ztrati dite, tak jede k oznacenemu panovi a rve na nej, at ji vrati dite, jenze to dite u nej samozrejme neni - tak spolu zacnou zjistovat, kde to dite je - napadne je jit k nejakemu lesnikovi (?) nebo drevorubci (?) domu, a tam najdou fotografie malych deti, ztracene plysaky a tak.... - no a pak jedou spolu do lesa, na misto, kde se to stalo a objevi tam toho chlapa - prijede policie, oznacenemu panovi se omluvi a on doda "A to je vsechno? jen omluva? pospinili jste mi povest, nemam praci, zenu atd" - no jeho zena, ktera ho mezitim opustila a ktera mu take neverila (protoze jeji dcera si vymyslela, ze ji taky obtezoval), tak ho sla poprosit o odpusteni (ja bych ji neodpustila) - a nakonec se rozhodli ze se radsi odstehuji, protoze zadny ze sousedu se mu neomluvil za to ze ho zmlatili a odsoudili a tak... asi se stydeli..

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  2. na komentář reaguje maje — #13
  3. na komentář reaguje Zázvorka — #14
  superkarma: 0 06.08.2009, 12:05:36
 18. avatar
  [7] borovice [*]

  Když ono všechno má své meze a hodně problémů si lidi nadělají sami... Mou povinností je připravit děti do života, jak nejlépe to umím, dát jim vzdělání, lásku a zázemí, ale pak už je to jejich život a jejich volba. Rozhodně bych nedávala do zástavy dům či byt kvůli podnikání dítěte...ani bych ho na dítě nepřepisovala za mého života, stejně to jednou zdědí, tak co. Někteří rodiče jsou tak zaslepeni opičí láskou, že pro dítě udělají první poslední, což se jim pak bohatě vrátí podle hesla Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Mně rodiče dali zázemí a vzdělání, o zbytek jsem se musela přičinit sama. Stejně hodlám postupovat i u svých dětí.

  superkarma: 1 06.08.2009, 11:36:02
 19. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Nějak moc průserů najednouSml15 Nejhorší, že to člověk obvykle podpoří špatným řešením situace.

  superkarma: 0 06.08.2009, 10:55:24
 20. avatar
  [5] lenagirl [*]

  je to hrozné můžeme děti vychovát jak nejlépe umíme stejně si nemůžeme být jistí v tom jak se pak budou chovat,když už ho podporovala finančně nedá se nic dělat ale dům bych nikdy neprodala !!!! Sml23

  superkarma: 0 06.08.2009, 10:37:10
 21. avatar
  [4] 666Lilith [*]

  Asi jsem naivní ale budu se snažit ze svých dětí vychovat poctivé a hodné lidi.

  superkarma: 0 06.08.2009, 09:51:14
 22. [3] Josephine [*]

  Drsný příběh, na tuto stanici nekoukám... Nemohla by sem tam redakce napsat článek o tom, jak vždy ten příběh skončil?

  Myslím, že to psala např. u jiných pořadů, o niž informovala.

  1. na komentář reaguje yavip — #8
  superkarma: 0 06.08.2009, 09:27:26
 23. avatar
  [2] *modrá [*]

  Bohužel mám zrovna podobný případ ve svém okolí. Dospělý syn nechal svou matku, už starou důchodkyni ručit jejím bytem na jeho úvěr. Úvěr pak nesplácel a ten narostl do obřích rozměrů, byt matky byl prodán v dražbě. Nový majitel tam sice babičku nechá bydlet, pokud mu bude platit nájem, ale ouha..staré paní zablokovali účet. Takže se nedostane k penězům, byt není její a  na stará kolena je z ní bezdomovec.

  Naštěstí, je tu ještě další syn, který samozřejmě maminku na dlažbě nenechá, ale je to hrozné.

  superkarma: 0 06.08.2009, 08:08:00
 24. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml15 to je strašná situace, je mi do pláče, moc držím pěsti, aby se manželé dostali z nejhoršího ven a měli alespoň střechu nad hlavou.Sml72

  Ona bezmezná láska k takovému dítěti se nevyplácí Sml23

  Na mojí povahu, bych asi reagovala, no ani nevím, jak, je těžké se do toho vžít Sml15

  superkarma: 0 06.08.2009, 05:51:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme