Zajímavou zpověď zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Helena P. Sama si totiž zažila výchovu nevlastního otce a stala se nevlastní matkou. Vztah s nevlastním otcem byl hrozný, vztah s nevlastními dcerami se vystříbřil...

Čtenářka Helena P. Má opravdu velkou zkušenost s výchovou nevlastních dětí. Sama totiž takovým děckem byla.


Nevlastní děti.

S tímto jevem má zkušenosti jak osobní - jako nevlastní dítko manžela naší mámy který s námi žil asi tři roky - pak jsem se odstěhovala (v 17). Byla to čirá hrůza. Byl to rváč a opilec , bohužel naší mami tato enegrie nějakým způsobem fascinovala. Co na tom bylo asi nejhorší, asi mě měl rád to byl i jeden z důvodů pro které mi máma dala byt ještě před 18 narozeninama. My děti jsme se ho báli a mít rád jeho bylo v podstatě nemožné - i když neříkám, měl i světlé chvilky ale ty se v tom ostatním nedali počítat.

Jako manželka chlapa se dvěma holkama, které jsme si brávali, jsem se stala na pár let macechou. Holky byly dvojčata, ze skvěle situované rodiny, rozmazlené a tak trochu z jiné planety. Uvyklé na to, že vše se točí kolem nich, bývalý manžel je v tom dost podporoval. Bylo to dost náročné je nezabít... ale po letech strávených v občasných víkendových návštěvách se z nich staly dospělé slečny a všechno se uklidnilo. Strašně mě potěšily, když pak přišly a přiznaly, že samy nechápou proč tehdy byly tak zlé :-)

S bývalým manželem spolu již nejsme ale s jeho holkama i když se nevídáme máme myslím hezký vztah, vyplatilo se to vydržet i když byly momenty kdy se s ohledem zpět musím obdivovat za tu trpělivost.

Helena P.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturu.

Téma dne 17.10.2013: Nevlastní děti

  • Máte nějakou vlastní zkušenost s nevlastními dětmi?
  • Připadá vám výchova nevlastního dítěte těžší?
  • Máte při výchově nevlastního dítěte větší ostych?
  • Zasahuje výchova nevlastního dítěte do vašeho partnerského vztahu?
  • Je vůbec možné vychovávat nevlastní dítě stejně jako vlastní?
  • Nemáte v tomto ohledu vlastní zkušenost, ale znáte nějaký příběh z okolí?

taftSvé příspěvky k dnešnímu tématu zasílejte nejpozději do čtvrtka 17.10.2013, 15.00 hodin, a to na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a s ní se pojící i šanci na získání pěkného dárku. Ten se tentokrát skládá z knížky Colette Baron-Reidové: Kouzelná mapa a pěnového tužidla Taft pro 24 hodinovou ultra silnou fixaci.

mapa

Reklama