Bulvár

Zpěvačka Hurychová chce do politiky


O kdysi populární zpěvačce Evě Hurychové bylo v poslední době slyšet spíše jen jako o oběti agresivity a psychického teroru exmanžela a ženě, která se s těmito událostmi dokázala vyrovnat, a naopak pomáhá jiným. Po bolestné zkušenosti se oklepala a boj s domácím násilím si dala do vínku jako politický program. Kandiduje do Senátu.

 

„Motto mé kampaně zní Kdo to vzdává, nevyhrává. Je to vlastně název mé písničky, kterou jsem složila i otextovala, a je o tom, že pouze když jdete za svými cíli a sny, tak se vám můžou splnit. Člověk by se neměl nikdy vzdávat, protože kdo se vzdává, opravdu nevyhrává. A to platí jak v životě, tak i v práci nebo v politice,“ uvedla zpěvačka na své tiskovce při ohlášení kandidatury do horní komory, kde se chce zabývat hlavně rodinnou politikou.

 

O jejích krušných letech coby oběti domácího násilí jste na Ženě-in mohli číst ve článku Řekla jsem NE tyranovi.

 

Z volebního desatera Evy Hurychové

+ Zajímají mě občané, bojuji za práva rodin. Jejich přání a podněty jsou na prvním místě.

+ Dobro věcí veřejných podpořím názory lidí prostřednictvím anket a petic.

+ Udělám maximum pro kompletní změnu zákona o rodině podle vzoru vyspělých zemí.

+ V boji proti domácímu násilí předložím další návrhy k postihu pachatelů.

+ Rozšířením možností bych ráda změnila postup u svěření dětí do rodičovské péče.

+ Jsem proti zrušení jeslí. Mladým rodinám je nutné pomáhat.

+ Pomohu vzniku nových dětských center s hodnotnou zájmovou činností.

+ Zaštítím projekt pro lepší komunikaci mezi seniory a juniory.


Pro ty, kteří si Evu nemohou pamatovat…

Absolventka někdejší lidové konzervatoře, nyní konzervatoř Jaroslava Ježka, zpívala na sklonku sedmdesátých let v triu Letokruhy. Později založila vlastní, rockově laděnou skupinu Drops, v níž se prezentovala jako zpívající autorka.

Zlom v její kariéře přinesla spolupráce se skupinou Bacily, kterou tenkrát vedl bratr Václava Neckáře Jan. Jedna z prvních písní s názvem Já přijdu se stala hitem. Videoklip se skládal z prostřihů z tehdy nesmírně populárního seriálu Sandokan.

O rok později Eva Hurychová obsadila v anketě Zlatý slavík 11. místo a následující léta se pak držela kolem první dvacítky. Pak už její hvězda jen pohasínala…

 

K jejímu návratu do médií pomohlo až tragické období. Na konci června 2007 vysílal první program ČT další díl cyklu Třináctá komnata. Jeho hlavní hrdinkou byla právě Eva a její bolestná zkušenost s domácím násilím. Komnata byla v ten červnový večer nejsledovanějším pořadem.

Tehdy už také vznikala knížka „Řekla jsem NE tyranovi“, v níž se se svojí strastiplnou story svěřuje čtenářům. O něco později vystupuje na semináři pořádaném v Poslanecké sněmovně, kde nemilosrdně kritizovala českou justici a politiky, které vybízí ke změně zákonů. Nyní se pokouší se svými recepty do zákonodárné kuchyně vstoupit sama.

Pamatujete ještě na Evu Hurychovou? Broukala jste si tehdy některý z jejích hitů? Myslíte, že by mohla v problematice rodinné politiky s něčím hnout?

   
09.10.2008 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Dudlajlama [*]

  Gentiana, mladez se vzdycky bude posmivat gerontum, s tim nic nenadelame

  superkarma: 0 09.10.2008, 19:20:22
 2. avatar
  [13] Meander [*]

  Mi přijde, že do politiky se se*e kdejaká zkrachovalá existence, co se už nikde nečape

  superkarma: 0 09.10.2008, 16:38:24
 3. [12] Pavla_b [*]

  gerda: dušrevní zdraví už zvládli

  superkarma: 0 09.10.2008, 12:59:18
 4. avatar
  [11] gerda [*]

  Pavla_b: nemůžou, dávají si do pořádku dušrevní zdraví

  superkarma: 0 09.10.2008, 12:39:53
 5. [10] Pavla_b [*]

  Redakce, už opravte toho Peckáře, upozorňuje se na to od rána

  superkarma: 0 09.10.2008, 12:34:14
 6. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Volební program je spíš pohádka o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort. od všeho kousek, aby se potěšil každý, ale nic kloudně s rozmyslem a argumenty. Na komnatu jsem koukala, ale to, že dojme národ není důvod takového člověka volit. měla by se spíš angažovat v nějaké akci proti domácímu násilí, ale ne to mrvit politikou.

  superkarma: 0 09.10.2008, 12:11:44
 7. avatar
  [8] femme [*]

  pamatuju, ale její zpěv se mi nelíbil

  superkarma: 0 09.10.2008, 10:38:57
 8. avatar
  [7] gerda [*]

  Kruciš, to je ale pecka ten Peckář - jinak k věci, určitě to myslí dobře, je mi docela sympatická, ale do současné politiky hodně slabá.

  superkarma: 0 09.10.2008, 10:17:36
 9. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  gentiana: Na tobě se mi líbí, že tvrzení chceš mít podložená. Já jsem spíš fantasta a snílek ve smyslu, co když tvrzení nelze dokázat ani vyvrátit. Ať je paní Hurychová, jaká je, má pravdu v tom, že zákon o rodině je "vlk se nažral, koza zůstala celá".
  Mě zde chybí, na čí kandidátce je. Včera mě pobavila strana, jejíž název má dovětek..."za zrušení poplatků ve zdravotnictví".

  superkarma: 0 09.10.2008, 09:47:41
 10. avatar
  [5] m.k. [*]

  bratr Václava Peckáře Jan asi tiskářský šotek

  superkarma: 0 09.10.2008, 09:46:37
 11. avatar
  [4] Aja [*]

  bratr Václava Peckáře Jan
  Nějak mi v článku chybí kapela Pudr, Bratislavská lyra a strana za kterou kandiduje.
  A chyb tam má Exner víc

  superkarma: 0 09.10.2008, 09:45:06
 12. avatar
  [3] Jupíí [*]

  proč,klidně , ať to zkusí. Teď se tam pohybují takové exempláře, klidně může být lepší než Stehlíková, Kuchtová nebo Žak .

  superkarma: 0 09.10.2008, 09:40:53
 13. avatar
  [2] maje [*]

  "ševče, drž se svého kopyta" - přesně to bych jí řekla. necpi se tam, kde není tvoje místo. zpívej, piš a raď, ale buď soudná.vy ni se na to

  superkarma: 0 09.10.2008, 09:25:18
 14. [1] gentiana [*]

  Paní si na pilitiku rychle zvyká, to její desatero je takové vágní, aby náhodou nebylo možné řict, že se aspoň nesnažila.
  (1) Takže ji víc zajímají občané jako jednotlivci nebo rodiny? Ono to občas může jít proti sobě, když, řekněme, sezdaní budou platit nemší daně nebo tak něco.
  (2) ehm, to jako ty petice bude podepisovat? Nebo ty podpisy shánět? Nebo číst? A i kdyby je četla a říkala občanům, jak je pěkné, že se snaží, znamená to, že je bude brát v potaz? Mimochodem, ankety sleduje i Paroubek, způsobem Kam vítr tam plášť.
  (3) Što éto maximum? Što éto vyspělá země? Je vyspělá země třeba Itálie, kde může těhotenství být legáním důvodem k propuštění z práce?
  (4) Pěkné. Jaké?
  (5) Jak? Jak?
  (6) Jak paní chce někoho nutit k provozování jeslí? Já jsem proti inflaci a co mi je to platné?
  (7) A kdo to zaplatí? Jak se to bude provozovat? Vídím v dáli tunel veliký. Nemluvě o tom, že bych ráda věděla, co je to ta hodnotná činnost.
  (8) Jaký projekt? A proč? A čeho se bude konkrétně týkat? Aby stařeny v metru nenadávaly na to, jak je mládež nevychovaná a jak by je tloukly jak žito a aby se mládež neposmívala gerontům?

  Nechce se i hledat, co tím panáí Hurychová mohla myslet, protože to není můj probém. Dokonce u některých věcí tuším, co asi má na mysli, ale tak jak je to napsané, to působí prostě a jednoduše jako populismus.

  superkarma: 0 09.10.2008, 09:17:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme