6+1 digitálních dárků (nejen) pro školáky

Začátek školního roku je událostí nejen pro žáky a studenty, ale i pro jejich okolí. Přemýšlíte, čím udělat radost svým dětem nebo vnukům? Zde je několik tipů na technické doplňky, kterými mladá generace rozhodně nepohrdne - a užitek bude mít celá rodina.

1. Notebook nebo netbook
skolaPro studenty, kteří používají počítač i ve škole, vyberte snadno přenosný přístroj, který má dlouhou výdrž na baterie. Dobrou volbou jsou například tzv. netbooky. Příkladem může být nový model Toshiba AC100, což je vlastně kombinace chytrého telefonu a mininotebooku, který vydrží na jedno nabití zapnutý až sedm dnů, nebo 8 hodin intenzivní práce na internetu či přehrávání videa.

Cena od 8700Kč

2. Fleška
skolaDoba úhloměrů a rýsovacích tužek je dávno pryč. Školní projekty se dnes čím dál více realizují v digitální podobě, a tak je nezbytností i přenosný USB flash disk. Speciální edici až 16GB flešky „Back To school" připravila nedávno firma Kingston.

Cena od 200Kč

3. iPod
skolaPro cestu do školy uděláte své ratolesti největší radost přehrávačem hudby a videa. Například iPod nano přináší zaručenou kvalitu a design firmy Apple a pestrou paletu barev. Jen ve třídě pozor na paní učitelky, aby neskončil v šuplíku až do 30.června!

Cena od 3000 Kč

4. Reproduktory k notebooku
skolaNa doma se k notebooku hodí repráčky. Tyto s označením Logitech Z520 mají 360stupňový dosah zvuku, takže se hudbou naplní celý dětský pokoj. Tedy v případě, že vám nebo sousedům nebude diskotéka vašich teenagerů vadit!

Cena od 1900Kč

5. Podložka pod notebook
Chcete-li své dítě a notebook rozmazlovat, pořiďte jim podložku pro notebookové povaleče. Zabrání přehřívání počítače, je polstrovaná a má zabudované reproduktory. Pravděpodobně se o ni budete doma přetahovat, ale to nevadí - co je doma, to se počítá! (Logitech Speaker Lapdesk N700)skola

Cena od 1100Kč

6. Sestava bezdrátové klávesnice, myši a stojanu pro notebook
Pro seriózní práci na počítači, výzkum na internetu a zpracování projektů už se ovšem hodí příslušenství, u kterého si vaše dítě nebude hrbit záda a kazit oči. Například polohovatelný stojan pro notebook v sadě spolu s klávesnicí a myší Logitech Notebook Kit MK 605 splňuje nároky na ergonomii a pohodlí, takže můžete v klidu nechat své děti učit. (Jen pozor, aby to neskončilo jen u her!)

skola

Cena od 1700Kč

7. A jeden tip navíc zdarma: aplikace skolnisesit.cz
Znáte to - váš malý školák nebo student je nemocný a pak musí shánět sešity a opisovat je. Řešením může být online pomůcka pro psaní poznámek ve škole: skolnisesit.cz. Pro použití je nutné být registrován na facebooku.com a přes něj se do aplikace přihlásít. Student si může vytvořit sešit pro každý předmět, v sešitu založí nové téma a začne psát. (Tedy v případě, že to učitelům či profesorům nevadí!) Jednotlivé zápisy jsou automaticky označovány číslem hodiny a datem vytvoření a je možné je sdílet třeba s kamarádem, který je zrovna nemocný.

skola

Cena 0Kč

Reklama