Svěží letní den, ptáčci štěbetají, ovoce dozrává... tam za vrbou u rybníka právě skočila žabka - žbluňklo to, jak překonala odpor mezi dvěma skupenstvími. Skupenstvími? Ach jo, a je to tady, zoufale mi chybí škola.

prázdniny

Když jsem se po dovolené vrátil do práce, dostalo se mi klasického pracovního šoku. Jasně, věděl jsem přesně, co mě čeká, ale na návrat do toho cvrkotu není člověk prostě nikdy připravený. A to jsem si užíval celých 14 dní. I když, to slovo celých...

Letní dny plynuly a dovolená s nimi. Konal se i ten romantický úvod článku, tedy štěbetající ptáci, ovocné hody, toulky přírodou. Ale zajímavá pointa úvodního odstavce, respektive perexu článku, je drobně zavádějící, přesto mě přivedla na stěžejní myšlenku této krátké úvahy: Ano, zoufale mi chybí škola. Proč? Zoufale mi chybí dva až tři měsíce volna!

Celých 14 dní... co je na nich jako celého? Svět je k dospělým nespravedlivý. Dokud jsme žáci či studenti, můžeme si v létě užívat. Svět se dokonce tváří, že budeme-li studovat pečlivě a dlouho, dostane se nám v budoucnu více volného času - jak jinak si vysvětlit prodloužení letního volna při přestupu na vysokou, že? Ale ono ne. Kdepak, ani náhodou. Teď už jste dospělí, lidičkové, koukejte makat. Nárok na dovolenou? Jasně že máte, ale o dvou až třech měsících si nechte zdát.

A tak sním. A moc hezky se mi sní. Sním o tom, co by mě v létě nejlépe osvěžilo. Odpověď je jasná: celoletní dovolená.

Téma dne 10. srpna 2011: Co vás v létě nejlépe osvěží?

Posílejte mi své příběhy, úvahy, tipy a postřehy na téma:

  • Co vás v létě nejlépe osvěží?

Zasílat můžete i vaše originální fotografie, doplněné nějakým vtipným krátkým popiskem. Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec, abyste měla šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků totiž vybereme jeden, jehož autorka (nebo autor) od nás získá exkluzivní osvěžující dárek, totiž nový dárkový kosmetický balíček Fa NutriSkin.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail (viz níže) nejpozději do středy 10. srpna 2011, 15.00 hodin.

fa

Reklama